...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 11 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2010: Wrzesień


30 września 2010 - 15:58 (Reptile)

Konnichiwa!
Kolejna gierka ląduje do naszej kolekcji: Maskow's Fantasy. Gra z średniej półki (tym razem naprawde średniej), nie jest to cud natury, ale ważne że w miarę grywalne. Pozycja z RPGXP, bardzo wymagająca, naciskanie klawisza Enter w czasie walki tutaj za bardzo nie pomoże. Dla cierpliwych, może się okazać dobrą zabawą. Sama gra to trochę mało, dlatego wykorzystał dwóch innych autorów, którzy zabijają się za questy. Mrozik jak i Kacper, ruszyli wyobraźnią i ponownie dzielą się z nami swoimi pomysłami. Quest 72 i 73 są dostępne już do zastosowania i czytania.

Ostatni dzień, obawiam się, że należy do mnie... szkoda. Może ktoś się jeszcze ruszy i coś przygotuje? Kto wie. Wrzesień nawet nam się udał, ale teraz będzie ponownie pod górkę i nie obiecuję, że z następnym miesiącem też będzie tak pięknie. Sam jeden Bóg wie, co nas czeka.
Jya!


29 września 2010 - 10:23 (Reptile)

Ohayoo!
Wrzesień powoli dobiega końca, tak patrząc się na wszystkie nowości, to całkiem nieźle to wyszło, a jeszcze przed nami niecałe dwa dni. Szkoda tylko, że na kolejne miesiące nie posiadam, aż takiego optymistycznego spojrzenia, bo zapowiadają się dość tragicznie, chociaż może, aż tak źle nie będzie. Nie martwmy się na zapas. Dzisiaj do kolekcji gier, ląduje kolejna RTPówka, spod znaku RPGXP. Gra, której sam osobiście nie dawałem rady, gdyż ukazała się dość hardcorowa. Łowca Wampirów jest w dziale z grami gotowy do pobrania. Nie jest to coś najwyższych lotów, ale, dla zabicia czasu, może się okazać ok. Zaawansowanych makerowców jednak prosiłbym o nietykalnie tego projektu, bo może załamać wasz świat. Udanych transferów!
Jya!


28 września 2010 - 22:22 (Reptile)

Konbanwa!
Może z zasobami graficznymi i recenzjami się dzisiaj już nie wyrobię, ale nie pozwolę, aby te ostatnie dni września pozostały bez jakichkolwiek newsów. Dzisiejszą aktualizację zawdzięczamy koledze o nazwie Marcos, który postanowił dokończyć zaczęty swój odcinek Virtua Twierdza. W naszej kolekcji, to już jest 8. Tak wiem, że troszeczkę chaotycznie to wygląda i historyjki nie za bardzo trzymają się razem, ale po to w zasadzie można było przewidzieć. Nie sądziłem tylko że autorzy starych odcinków VT (których nie podesłali, czy nie ukończyli), jednolicie podejmą się tego zadania. Świetnie, dzięki za 8 odcinek Marcos, a do kolejnych autorów prosiłbym, żeby już w miarę trzymało się historii.
Jya!


27 września 2010 - 10:49 (Reptile)

Ohayoo!
Zasoby Facesetów dla RPG Makera VX powiększyły się o kolejny pak, wykonany przez Radka02. Są to Facesety z starszej wersji RM (Symulatora 95). Co prawda nie jest ich za dużo, ale zawsze coś. Jednego dnia na bank ta liczba zasobów trzaśnie o wiele więcej do góry. Więc na chwilę obecną lądują zasoby, a niebawem kolejny odcinek Virtua Twierdza, yeah.
Jya!


26 września 2010 - 01:35 (Sozan)

I znowu musze pisać newsa...
Witam was!
Tym razem nie daję gry, tylko lekcję 21 do naszego kursu o RPG Makerze XP, mianowicie: Tilesety, ostatnie starcie z bazą danych (mam nadzieję że o niczym nie zapomniałem).
Pozdrawiam,
Sozan


25 września 2010 - 11:47 (Reptile)

Dzisiaj chciałbym przywitać (wkońcu) naszego nowego zwiadowcę, który od dwóch dni czeka z niecierpliwością, aż o tym napiszę newsa. Rubin nie tracąc czasu postanowił się ruszyć do roboty i zapchał moją skrzynkę 6 mailami z 1 poradą. Po prostu chciał mieć pewność, że mail dojdzie w całości. Opis, a w zasadzie długa instrukcja obsługi dla zdarzeniówki (RPGVX) Pogoda, pora dnia i godzina jest już na stronie. Ale jednak dla niego to było za mało. Postanowił jeszcze dodać kolejny odcinek Virtua Twierdza. Co prawda musiałem się pomęczyć z nim trochę i go popoprawiać, zawierał masę błędów ort., iter, liter, grafic, i ogólnie, ale da się w miarę oglądać. Virtua Twierdza odcinek 7, już jest do pobrania!

Radek02 jako, że nie chce być gorszym od innych w redakcji, też postanowił się łapnąć za recenzję gry. Wakacje szybko zleciały a recki jak nie ma tak nie było, aż do wczoraj jak przypomniałem i wszystko się znalazło na swoim miejscu. Dragon Adventure, 11 MB gra spod RPGXP czeka na was w dziale gry. Udanych transferów.
Jya!


23 września 2010 - 23:02 (Reptile)

Wieczór!
Wspominałem już kiedyś, że mamy pełno gier na stanie? Sobie wyobraźcie, że dzisiaj ląduje kolejna gierka do naszej kolekcji. Gra, która jest przyjemna, klimatyczna i miło przy niej spędzić trochę czasu. Tytuł gry to Demons Legacy. Udanych transferów (((_^)
Jya!


22 września 2010 - 20:15 (Sozan)

Witam was ponownie.
Być może ktoś już zauważył że kilka godzin temu na stronę wpadła gra Prekiego: Kościak And Friends pod makera 2k. Niestety nie miałem zbytnio czasu napisać newsa i szczerze mówiąc teraz też nie mam.
Pozdrawiam,
Sozan


20 września 2010 - 17:25 (Sozan)

Witam was.
Dziś do downloadu trafia nowa gierka autorstwa Colombosa - Pola Grunwaldu. Jest to prosta gra pod RPG Makera XP przypominająca sapera.
To wszystko.
Pozdrawiam,
Sozan


15 września 2010 - 23:15 (Virdos)

Guten Abend!
Przypomniał mi się już stary skrypt, ale postanowiłem go ponownie napisać. Tamten gdzieś przepadł... Otóż minigierka ''Rąbanie drzewa''. Lata sobie pasek i trzeba trafić w środek, to drzewo rąbnięte i zaliczone. Zapraszam do pobierania RPG XP -> Zdarzeniówki...
Nie załączam opisu, samą gierkę do pobrania. Zdarzeniówka jest prosta, ale w razie pytań proszę je kierować na maila.
Bis dann!


18 września 2010 - 22:43 (Reptile)

Dobry wieczór!
...tak, na pewno dobry. Po wykończonym ciężkim weekendzie, nic się nie udało na stronie nowego zamieścić. Tak, wiem bardzo dobrze, że weekend jeszcze się nie skończył, ale raczej jutro będę spał jak zabity. Muszę kiedyś odregenerować siły. Jako, że Radek mnie zadręcza, to postanowiłem się jeszcze te 5 minut poświęcić i napisać informacje o jego nowych pracach, mianowicie o ripach facesetów z gry Hobo, oraz o windowskinsach - oczywiście dla RPG Makera VX. Czy coś jeszcze mogę od siebie dodać? Niech wam się aniołki przyśnią w nocy.
Oyasumi.


15 września 2010 - 16:13 (Reptile)

Konnichiwa!
Z ostatniej chwili, jak za dawnych dobry lat, kolejny news a nie dopisywanie. Muzyczki z Fable 1 coś nie działały, link został naprawiony. Mam nadzieję, że problemów teraz nie będzie.
Jya!


15 września 2010 - 16:08 (Reptile)

Konnichiwa!
Pragnienie kwii jest już 90 pozycją w naszej kolecji gier. Projekt z RPGXP ważący 35MB czeka na wasze pobieranie, a opis recenzji wykonał sam Mrozik! Brawa dla niego. Chociaż co prawda, troszeczkę musiałem zmodyfikować kilka błędów, ale myślę, że jest ok. Mam wielką nadzieję, że następnym razem bardziej się przyłożysz do recenzji, abym nie musiał tak poprawiać.
Jya!


14 września 2010 - 23:33 (Reptile)

Wieczór!
Kolejny dzień i kolejna gra, fajnie jakby tak było codziennie, co nie? Jeszcze kilka nowych tytułów u nas zawita we wrześniu, ale na te codziennie raczej nie starczy. Gra spod rm2k (classics), a w zasadzie tylko demko, na dodatek bardzo krótkie. Od czasu do czasu pojawia nam się jakiś dziwoląg, a gra Sadysta i Teker do takich należy. Tytuł ten co prawda zawitał u nas w maju 2005 roku, ale przez czystki całkowicie się o nim zapomniało (albo biedaczek po prostu czekał na bardziej rozwiniętą recenzję). Zachwalany przez Uzjela, pojechany przez Reptile. Mimo słabej oceny jaką mu wystawił, zapraszam do pobierania.

Wspominając o byłych redaktorach, którzy przelotem od czasu do czasu się pojawiają (księga, chat, forum), nie brakuje wśród nich takich co jeszcze chcą pracować. Harven z pewnością do takich się zalicza. Wspominając stare dobre czasy, postanowił sobie napisać i podzielić się z wami jego scenariuszem - Mainland - Wojna Ras. To by było tyle na dzisiaj. Szkoda tylko, że tak troszeczkę późno, ale cóż.
Jya!


13 września 2010 - 23:09 (Reptile)

Wieczór!
Wspominałem już kiedyś, że mamy pełno gier na stanie? Sobie wyobraźcie, że dzisiaj ląduje kolejna gierka do naszej kolekcji. Gra, która jest przyjemna, klimatyczna i miło przy niej spędzić trochę czasu. Tytuł gry to Demon Legacy. Udanych transferów (((_^)
Jya!


12 września 2010 - 15:38 (Reptile)

Konnichiwa!
W końcu udało się zdobyć jakieś kolejne materiały. Całkiem sporo się ich nawet uzbierało. Na początek trochę przyjemnych (oryginalnych) melodyjek od Chidoriashi, następnie Radek podesłał kilka battlersów z Bakugan, ale, żeby nie było, że mało, to z archiwum wyszperałem jeszcze pak spritów do charactersów (RPGXP), które wystarczy dosłownie w programie graficznym obrobić w jakieś sensowne ubranka i będą gotowe. Od siebie na do widzenia udało mi się zrobić (ripnąć) drobny pak ikonek z gry Fire Emblem na GBA. Ikonki na RPGVX jak i RPGXP. Mam nadzieję, że uda się jeszcze jakieś recki napisać i wrzucić kolejne nowe gierki.
Jya!


7 września 2010 - 22:27 (Reptile)

Wieczór!
W czasie przekopywania archiwum (wierzcie mi, trochę tego tam jest), znalazłem kilka ciekawostek i tak sobie myślę, że warto jest się nimi podzielić. Wyobraźcie sobie, że odnalazłem niedokończony czwarty odcinek Virtua Twierdza, którego autorem jest Makaveli. Jako, że dawno nic się nie ukazywało z tej pozycji postanowiłem wrzucić (właśnie jego!) stary czwarty odcinek, tyle, że jako szósty. Był to odcinek nie do końca zrobiony i czekałem na jego wykończenie, aż do tej pory (to tylko raptem jakieś trzy lata). Postanowiłem wykorzystać sytuację i w jakiś sposób samodzielnie dokończyć zaczęty odcinek. Szczerze? Myślę, że trochę zmaściłem, jak to zwykle bywa. Pewnie się zorientujecie, w którym momecie wtargnąłem swoje trzy grosze. Mimo wszystko, mam nadzieję, że się odcinek spodoba.

PS: Z ostatnich chwil, coś wygląda na to, że nasz główny (nazwijmy to) host, posiada jakieś malutkie problemy, więc ciężko jest cokolwiek pobrać. Ale dana sytuacja na pewno lada dzień minie, więc nie ma powodu do paniki. Póki co, zapraszam do przeglądania strony (((_^)
Jya!


4 września 2010 - 20:25 (Reptile)

Witam!
Strasznie czas mnie goni. Ani chwili spokoju. Dzisiaj szperając po archiwum napotkałem się na coś ciekawego, mianowicie na kilka pozycji (gier), których brakuje nam z powodu naszych częstych przeprowadzek. Czyżby te tytuły były mało istotne? Chyba nie. Po ocenach byłych redaktorów, można stwierdzić, że to są dobre tytuły. Nie będziemy w takim wypadku nic zmieniać i niech ich praca spoczywa tutaj na twierdzy. Dział download powiększył się o 5 gier: Pokemon The Evil Inside 2, Projekt Gaja, Przeznaczenie , Przygoda Bartasa, Przygoda Krzyśka
Udanych transferów i miłego grania!
Jya!


4 września 2010 - 14:15 (Reptile)

Witam!
Chciałem te materiały zachować na trochę późniejszą okazję, jakby na czarną godzinę we wrześniu, ale co tam. Dajemy co mamy, co nie Radek? Dzisiaj do ląduje nowy pak charaktersów dla RPGVX. Są to przeróbki tych z starego dobrego RPG Makera 95, już Radek się postarał, idealnie spełniały kryteria które stawia RPG Maker VX. RPGVX > Zasoby > Characters. Udanych transferów!
Jya!


3 września 2010 - 21:15 (Reptile)

Konbanwa!
Od rana starałem się coś napisać, ale ciężko było z połączeniem. Na szczęście transfer mi dopisał i udało się wrzucić na stronę dwie nowe gierki. Jedna spod wersji XP, kolejna z VX. Gra to skromne projekty na pewien konkurs. No ale hej, zawsze coś! Nie są to jakieś 5 minutówki, tylko 15, więc tak w sam raz na jeden raz. Tytuł gry: Czerwony Kapturek. Na pewno w dziale gry znajdziecie te pozycje. Mimo iż późna godzina, to cieszę się, że udało mi się jeszcze o tej nowości was poinformować. Za gierki, oraz dobrą robotę,
wielkie dzięki chłopaki m(_ _)m
Jya!


2 września 2010 - 09:29 (Reptile)

Kolejny miesiąc poleciał do archiwum, a wraz z nim całe nasze wakacje. Nadszedł czas na nowy rok szkolny, postanowienia (?), no i kolejne newsy na Twierdzy RPG Makera. Dzisiaj ląduje do downloadu nowa gierka o nazwie Fatum. Nie jest najgorsza, ani też najlepsza. Raczej wątpię, aby komukolwiek poprawiła humor w te najbliższe dni. Póki co polecam czekoladę na te ciężkie chwile, milke, wedel albo alpen gold...
A ty po ilu kostkach się uśmiechniesz? (((_^)
Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024