...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 13 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> News

News


28 Stycznia 2012 - 12:07 (Reptile)

Cały weekend walczyliśmy dzielnie i w zasadzie premiera nowego RPG Makera 95 miała być już wczoraj. Troszeczkę się przedłużyło, no ale hej, mamy to już za sobą i nowa wersja RPG Makera 95 jest już dostępna do pobrania. Co w niej nowego; zacznijmy od tego, że jest całkowicie po polsku. Wszystkie polecenia, komendy, skróty. Nie powinno być jakiegoś większego problemu. Na początku może podziękuję tutaj Dragon Kamilo za wsparcie i betatesty, podobnie jak i Krisuroku. Można powiedzieć że od WAKACJI razem walczyliśmy przy tej wersji dość, no ostro, ale tyle ile mogliśmy, to zrobiliśmy. Dziwaczne tłumaczenia niektóre są jak np. Tekst (zamiast wiadomość). Po prostu mieliśmy pewnego rodzaju limit w użyciu znaków, ale myślę, że się połapiecie.

Program bazuje na pliku exe w wersji 1.23xp od Stifa. Udało nam się też spolszczyć wersje value (chyba to jest 1.35), ale zauważyliśmy, że jest bardziej zbugowana niżeli poprzednia wersja, więc chyba nie było sensu z nią bawić. Problemy jakie występowały, niestety występują nadal (problem przy tworzeniu umiejętności i przedmiotów), ale da się to obejść. Dla chcącego nic trudnego.

Wracając do paku, wszystko spakowaliśmy w jeden folder RAR. Program nie wymaga instalacji, można rozpakować i działać/wypróbować, uważam, że tak może być. Oczywiście jest całe RTP, ba nawet i 2 RTP (styl tilesetów i charsetów po prostu różny), polski plik pomocy - od A do Z - oraz ba dum tsy... 2 projekty; gry demonstracyjne. Jeden czysty rpg (Green Levithan), drugi bardziej przygodowy (Alex 95).

Zachęcam do pobrania, obadania, być może ktoś się zmusi i wykona jakąś grywalną gierkę w RM95. A skoro już mamy i program i plik pomocy, to nic nie stoi na przeszkodzie napisać jakiś kurs (pracuję już nad tym) oraz o wzbogaceniu trochę tego działu co jest na stronie w postaci jakiś zasobów czy zdarzeniówek.

A co z innymi działami? Spokojna głowa, mam nadzieję, że w tym tygodniu uporam się całkowicie z RPGME i przejdziemy do RPGXP. Jak zwykle dużo roboty, a robić nie ma komu, trudno, świetnie, damy sobie jakoś radę.
Jya


20 Stycznia 2012 - 13:25 (Reptile)

Ohayoo,
Okres świąteczny ponownie okazał się, nie najlepszym okresem do pracy. Dużo planów było, a niestety nic nie udało się zrobić (jak zwykle). Po dłuższym czasie nieobecności, najwyższa pora zabrać się ostro do roboty i powiedzieć sobie, mam głęboko życie prywatne. Niech mnie nawet spalą na stosie, to powrócę jak Feniks. Poruszmy zatem 3 istotne kwestie dotyczące strony:
1) RPG ME - zdarzeniówki, wszystkie jakie tylko były możliwe, są już dostępne do pobrania. Zatem pozostaje nam tylko kilka jeszcze działów z zasobami (Systemy, Monstery, Charsety, Battle). Odwalimy te działy i zabieramy się za RPGXP (naprawy linków itp. itd.)
2) Obiecane RPG Maker 95; koniec z dopieszczaniem, albo się uda, albo nie. W następny weekend (bo wtedy znajdę czas) pojawi się u nas nowa, poprawiona, dopieszczona wersja, wraz z plikiem pomocy, grą jak nie grami demonstracyjnymi (w zależności od tego czy Dragon Kamillo się wyrobi)
3) Od dłuższego czasu na naszej stronie pojawił się nowy przycisk i baner, od katsumi
Katsumi

Strona zajmuje się prowadzeniem wideo nauką rysunku, robieniem "Lec Pley" z gier związanych z anime, robieniem mangii z humorem dla ludzi która jest upubliczniana na stronie, tłumaczeniem mang, tworzeniem gier 2D RPG oraz M.U.G.E.N związanych z anime jak i Shimei czyli małych słodkich maskotek w wersji chibi chodzących po monitorze. Jak widać bardzo szeroki wachlarz, tylko w ramach sprostowania - 2D RPG - tutaj pewnie chodzi o "wynik końcowy" projektu, natomiast nie prowadzą jakiś poradników co i jak w czymś robić itp., taki można powiedzieć "support" dla konkretnego programu. Mam nadzieję, że gdzieś w tygodniu znajdę jeszcze odrobinę czasu na drobne modyfikacje, czy na wrzucenie jakiś materiałów (przykładowo gierki, bo takie są w kolejnce). Do następnego razu.
Jya
Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024