...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 4 )
Forum
Księga Go¶ci
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
ICO

- RPG Maker -
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
Sim RPG 95
RPG95

- Projekty -
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Valhalla
Tsukuru Archive
Crasher World
Pillars of Eternity POLSKA — największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przegl±darce
Modules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer


Informacje || Pomoc || Zgło¶ nowe materiały
Strona >> News

News


28 Stycznia 2012 - 12:07 (Reptile)

Cały weekend walczyli¶my dzielnie i w zasadzie premiera nowego RPG Makera 95 miała być już wczoraj. Troszeczkę się przedłużyło, no ale hej, mamy to już za sob± i nowa wersja RPG Makera 95 jest już dostępna do pobrania. Co w niej nowego; zacznijmy od tego, że jest całkowicie po polsku. Wszystkie polecenia, komendy, skróty. Nie powinno być jakiego¶ większego problemu. Na pocz±tku może podziękuję tutaj Dragon Kamilo za wsparcie i betatesty, podobnie jak i Krisuroku. Można powiedzieć że od WAKACJI razem walczyli¶my przy tej wersji do¶ć, no ostro, ale tyle ile mogli¶my, to zrobili¶my. Dziwaczne tłumaczenia niektóre s± jak np. Tekst (zamiast wiadomo¶ć). Po prostu mieli¶my pewnego rodzaju limit w użyciu znaków, ale my¶lę, że się połapiecie.

Program bazuje na pliku exe w wersji 1.23xp od Stifa. Udało nam się też spolszczyć wersje value (chyba to jest 1.35), ale zauważyli¶my, że jest bardziej zbugowana niżeli poprzednia wersja, więc chyba nie było sensu z ni± bawić. Problemy jakie występowały, niestety występuj± nadal (problem przy tworzeniu umiejętno¶ci i przedmiotów), ale da się to obej¶ć. Dla chc±cego nic trudnego.

Wracaj±c do paku, wszystko spakowali¶my w jeden folder RAR. Program nie wymaga instalacji, można rozpakować i działać/wypróbować, uważam, że tak może być. Oczywi¶cie jest całe RTP, ba nawet i 2 RTP (styl tilesetów i charsetów po prostu różny), polski plik pomocy - od A do Z - oraz ba dum tsy... 2 projekty; gry demonstracyjne. Jeden czysty rpg (Green Levithan), drugi bardziej przygodowy (Alex 95).

Zachęcam do pobrania, obadania, być może kto¶ się zmusi i wykona jak±¶ grywaln± gierkę w RM95. A skoro już mamy i program i plik pomocy, to nic nie stoi na przeszkodzie napisać jaki¶ kurs (pracuję już nad tym) oraz o wzbogaceniu trochę tego działu co jest na stronie w postaci jaki¶ zasobów czy zdarzeniówek.

A co z innymi działami? Spokojna głowa, mam nadzieję, że w tym tygodniu uporam się całkowicie z RPGME i przejdziemy do RPGXP. Jak zwykle dużo roboty, a robić nie ma komu, trudno, ¶wietnie, damy sobie jako¶ radę.
Jya


20 Stycznia 2012 - 13:25 (Reptile)

Ohayoo,
Okres ¶wi±teczny ponownie okazał się, nie najlepszym okresem do pracy. Dużo planów było, a niestety nic nie udało się zrobić (jak zwykle). Po dłuższym czasie nieobecno¶ci, najwyższa pora zabrać się ostro do roboty i powiedzieć sobie, mam głęboko życie prywatne. Niech mnie nawet spal± na stosie, to powrócę jak Feniks. Poruszmy zatem 3 istotne kwestie dotycz±ce strony:
1) RPG ME - zdarzeniówki, wszystkie jakie tylko były możliwe, s± już dostępne do pobrania. Zatem pozostaje nam tylko kilka jeszcze działów z zasobami (Systemy, Monstery, Charsety, Battle). Odwalimy te działy i zabieramy się za RPGXP (naprawy linków itp. itd.)
2) Obiecane RPG Maker 95; koniec z dopieszczaniem, albo się uda, albo nie. W następny weekend (bo wtedy znajdę czas) pojawi się u nas nowa, poprawiona, dopieszczona wersja, wraz z plikiem pomocy, gr± jak nie grami demonstracyjnymi (w zależno¶ci od tego czy Dragon Kamillo się wyrobi)
3) Od dłuższego czasu na naszej stronie pojawił się nowy przycisk i baner, od katsumi
Katsumi

Strona zajmuje się prowadzeniem wideo nauk± rysunku, robieniem "Lec Pley" z gier zwi±zanych z anime, robieniem mangii z humorem dla ludzi która jest upubliczniana na stronie, tłumaczeniem mang, tworzeniem gier 2D RPG oraz M.U.G.E.N zwi±zanych z anime jak i Shimei czyli małych słodkich maskotek w wersji chibi chodz±cych po monitorze. Jak widać bardzo szeroki wachlarz, tylko w ramach sprostowania - 2D RPG - tutaj pewnie chodzi o "wynik końcowy" projektu, natomiast nie prowadz± jaki¶ poradników co i jak w czym¶ robić itp., taki można powiedzieć "support" dla konkretnego programu. Mam nadzieję, że gdzie¶ w tygodniu znajdę jeszcze odrobinę czasu na drobne modyfikacje, czy na wrzucenie jaki¶ materiałów (przykładowo gierki, bo takie s± w kolejnce). Do następnego razu.
Jya