...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 17 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> News

News


28 lipca 2013 - 08:42 (Reptile)

Ohayoo,
Po zabieganym tygodniu, można na szczęście wrzucić coś nowego na stronę. Kleo zabrała się za pióro i postanowiła opowiedzieć nam małe co nie co o grze Zombika, Rycerz Śmierci: Zew Krwi. Zatem jedna z wielu rtpówek masywnej maszyny produkującej, trafiła do nas do downloadu i można śmiało pobierać, bo niebawem kolejne gierki przybędą zawitają na stronie. Kto jeszcze nie grał, a może, ten niech pobiera.
Jya!


23 lipca 2013 - 18:30 (Reptile)

Wieczór,
Postęp, modyfikacje na stronie: brak! Na poważnie, przez ostatni tydzień nie zadręczałem ani redakcji, ani siebie jakimiś drobnymi modyfikacjami na stronie, że coś trzeba zrobić, na już, na teraz, na wczoraj. Oj nie, zrobi się to zrobi, a nie, to się zrobi kiedy indziej. Niektórym osobom odpoczynek się należy, w końcu są wakacje, szkoda tylko, że ja ich nie uznaje i kilka osób bardzo pomaga w pracy przy stronie.

Jako że materiałów zaczyna się trochę zbierać, to wypada trochę rzeczy wrzucać i tak dzisiaj na stronę ląduje nowa pozycja w dziale gry, Tals i Woka: Kula Dartex. Rahim zachwycony pomysłem i projektem, podjął się zadania, napisania recenzji i... chyba przeżył ten projekt spokojnie. Ale na pocieszenie, Ruuuudy102 pracuje nad pełną wersją gry, więc myślę, że Rahim da sobie z nią radę.
Jya!


16 lipca 2013 - 23:15 (Reptile)

Wieczór,
W zasadzie to miał być wczorajszy news, ale jakoś połączenie zostało utracone i tak dopiero dzisiaj pojawia się informacja o tym co zostało wykonane. Rahim przycisnął i koniecznie chciał, aby jego gierka znalazła się na Twierdzy, tutaj mowa o Sereitei: Dwór czystych dusz. Mnie się osobiście udało wymigać (ah te modernizacje działów), ale niestety nie udało się Kleo, przez co musiała napisać recenzję do gry. Muszę przyznać, że całkiem sprawnie jej to poszło, zatem zapraszam do miłej lektury.

Ja tym czasem wracam do modyfikacji działów, bo ostatnio wspomniałem, że coś tam będę walczył z zdarzeniówkami z RPGXP i szczerze? Udało się. Niektóre linki do gier demonstracyjnych wygasły i trzeba było szukać, ale chyba wszystko jest i nic nie zginęło. Aktualnie dział zdarzeniówek dla RPGXP jest w stanie OK! Bonusowo, dział zdarzeniówek dla RPGVX też już posortowany i w zasadzie tam też wszystko powinno działać. Teraz na dniach jakoś postaram się jeszcze wykonać działy z skryptami ruby.
Dobranoc.


12 lipca 2013 - 23:15 (Reptile)

Wieczór,
Dosłownie szybkim przelotem, po ciężkim dniu pracy, większość osób na nic nie ma ochotę. Obiecałem sobie (i w zasadzie innym też), że jak nie będziemy odkładać materiałów na kiedyś tam, tylko jak dział jest skończony, to będziemy do niego wrzucać, aż będzie miło. Rahim postanowił skorzystać właśnie z tej okazji, i zabrał się za opisanie znanej scenowej gierki: Spamthirowy Czołg, projekt wykonany w RPGME przez scenową maszynę do gier - Ska'cia. Dobra robota, brawa dla Ska'cia, jak i Rahima - nie zapominajmy jeszcze o Kleo, przeheblowała tekst zanim można go było wrzucić na stronę

A jak poprawki? Obecnie jestem przy RPGXP, zdarzeniówki i skrypty. Jest wielka nadzieja, że jutro uda się z nimi rozprawić, posegregować, poukładać... Jako, że powstał nowy układ tabelki, zdarzeniówki dla RPGVX nam całkowicie padły (i wiem że to nie działa!), spokojna głowa, poukładamy zdarzeniówki z XP, to od razu załatwię te z VX. Dobrze by było, jakby coś więcej się udało zrobić...
Dobranoc.


8 lipca 2013 - 18:56 (Reptile)

Wieczór,
Dzisiejszy news zawdzięczamy dwóm naszym redaktorom, mianowicie mowa o Pajperze, który ukończył swoją audiorpg grę pt.Srebrny Labirynt, oraz Kleo, która zdecydowała zmierzyć się z owym nietypowym tytułem. Projekt waży 48MB i w zasadzie nie wymaga instalacji. Zatem, kto się nie boi, zapraszam do przeczytania recenzji, oraz być może przejścia gry (((_^)

W zasadzie tyle chciałem napisać, więc idę spać.
Dobranoc.


7 lipca 2013 - 9:39 (Reptile)

Ave,
Muszę przyznać, że jakiekolwiek modyfikacje, nie są sprzyjające dla strony. Prawda, mieliśmy ruszyć wszyscy razem, pełną parą, by jakoś przyśpieszyć ten proces, ale jakoś tak wyszło, że wszystko spoczywa na moich ramionach... W zasadzie chyba przyśpieszyć się nie da, gdyż doczekaliśmy się okresu wakacji, gdzie redakcja musi odpocząć po ciężkim roku pracy. Chyba to jakoś przeżyjemy.

W wolnych chwilach (może nie długo, ale dziennie trochę minut), coś tam skrobnę nowego i w taki sposób zabieramy się za dział RPGXP. A na dobry początek działy: Informacje o programie, Problemy z RPGXP (jak coś nowego sobie przypomnę, to tam oczywiście dopiszę), szerszy opis programu (oczywiście jeszcze tylko screeny porobić, by ładniej wyglądało), no i w zasadzie najważniejsze: Kurs do RPGXP 2002-2012 napisany przez Uzjela i Sozana w formie PDF.

Kurs jest podzielony na 2 części, pierwsza wprowadzenie do programu, druga wprowadzenie do ruby. Wszystko w jednym pliku. Pomimo jego objętości (prawie 150 stron), zachęcam do zapoznania się z lekturą. Jest pisana prostym językim, a chłopaki jeszcze wrzucali pełno wielkich screenów, więc małe szanse, że ktoś w lekcjach się pogubi.
Zatem do następnego razu.
Jya na!
Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024