...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 47 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules - the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2014: Październik


26 października 2014 - 02:06 (Reptile)

Ave, wieczór.
Pech, kilka rzeczy wyskoczyło, i nie wyrobiłem się z obietnicą, co napisałem w księdze gości. Trudno, świetnie - zdarza się. No ale cóż, newsa i tak można napisać.

 • Nowy RPG Maker XP
  Tak jak w księdze gości pisałem, nowy RPG Maker będzie w sobotę, niestety się nie wyrobiłem (nie miałem dostępu do komputera, zdarza się, inne obowiązki). Jednak nowe wydanie polskiego RPG Makera XP, jest już u nas na stronie, można spokojnie pobierać! Trzeba pamiętać jednak o kilku bardzo ważnych rzeczach, jak np;
  1) Jest to beta wersja nowego tłumaczenia - zatem w nowej wersji może się jeszcze nieco pozmieniać (chociaż wątpię).
  2) RPGXP.EXE jest w wersji 1.03, zatem projekty które zostaną przeniesione do tej wersji programu NIE BĘDĄ MOGŁY zostać otwarte w starej wersji RPGXP. Przed tą operacją ważne będzie wykonanie kopii zapasowych projektów.
  3) Przed instalacją beta wersji proponuję (aby nie było problemów):
  - usunąć poprzednie zainstalowane wersje RPGXP, jak i RGSSRTP (o ile ktoś takie ma)
  - przekopiować zasoby, projekty w bezpieczne miejsce
  - zatrzymać/wyłączyć program antywirusowy
  - uruchomić instalację jako administrator

  Program był testowany na nowo zainstalowanym systemie, no i wszystko gra i buczy. Nie ma problemów. Zwykłe systemy, jak i wszystkie nowoczesne 64bitowe, w tym Windows 7.

  Koniec problemów z niespodziewanym RGSS przestał działać, oraz skrypty ruby nie działają na twierdzówce, które jest tak wygłaszane przez większość oryginalnych makerowców. Większość skryptów ruby (zagranicznych) bazuje na pliku RGSS102E, beta wersja bazuje na RGSS104E, no ale w razie katastrofy, wszystkie dostępne wersje biblioteki RGSS dla RPGXP (w wersji RGSSxE jak i RGSSxJ) zostały uwzględnione w instalacji i zostaną zainstalowane w odpowiednim folderze. Zatem bardzo małe prawdopodobieństwo, że skrypty z zagranicznych stron, nie będą kompatybilne z polską wersją programu.

  Do zawartości dorzuciłem oczywiście starą grę demonstracyjną (Green Levithan 4) oraz plik pomocy. Co więcej można powiedzieć, można chyba tylko życzyć udanych transferów i przyjemnej zabawy.

 • Zebranie redakcyjne
  Z każdym newsem, będę przypominał także o zbliżającym się zebraniu. 31 października (wypada ten najbliższy piątek), godzina 20. Redaktorzy - zarezerwujcie sobie czas.

  No to chyba tyle, jakby co wiadomo gdzie można mnie szukać. A, jeszcze jedna bardzo ważna informacja - nie zapomnijcie, że już nas obowiązuje czas zimowy, czyli należy przestawić zegareki o 1 godzinę do tyłu. News miał być o 3:00, jednak o tej godzinie się przestawia zegarki. Tak jakoś wyszło, cóż, do następnego razu.
  Jya na


  22 października 2014 - 23:27 (Kleo)

  Witam.
  Nasz nowy autor, Gormiot, rozpisał się ostatnio niemiłosiernie i znów wyprodukował questa, a tak właściwie to nawet dwa. Ponieważ jednak oba rozgrywają się mniej więcej w tym samym miejscu i czasie, a także w podobnej scenerii, to wspólnie z Reptilem postanowiliśmy połączyć je w jeden dwuczęściowy. Zresztą jak tak dalej pójdzie, to niebawem trzeba będzie całość przenieść do działu Scenariusze. Nawet z tego, co dziś zostało przeze mnie (sama, sama tego dokonałam, jestem z siebie dumna! - i to pomimo ewidentnych oznak pięknie rozwijającego się przeziębienia) wrzucone do Krypty jako quest nr 85 można zrobić niezły kawałek gry. A propos gier - szykuję dla Was pewną niespodziankę, ale na razie nie będę o niej mówić zbyt głośno, żeby nie zapeszyć. Uprzedzając ewentualne pytania - nie, nie robię gry. Jeszcze nie tym razem.
  Do zobaczenia.


  16 października 2014 - 21:07 (Reptile)

  Wieczór!
  Niezmiernie cieszy mnie fakt, że Wielka Rada powoli się rozkręca i od czasu do czasu coś od siebie napiszą (zawsze to jest bardzo miła niespodzianka). Wracając jednak do newsów poruszę kilka faktów:

 • Anime Revolution Sprites - zaprzyjaźniona nowa strona

  Anime

  Udało się nam nawiązać współpracę z nowym portalem. Pozwolę sobie zacytować tutaj redakcję owego portalu: Jest to zarówno portal, jak i forum, głównie poświęcone mało znanemu rodzajowi spritowania, znanemu jako LSW. Aktualnie staramy się nieco poszerzać horyzonty, zapewniając ludziom miejsce do wspólnych dyskusji nie tylko na temat różnej maści stylów spritowania, ale takżeogólnej grafiki komputerowej, rysowania czy literatury - ogólnie rzecz biorąc, twórczości obracającej się przede wszystkim wokół tematu anime, lecz nie w każdym przypadku. AnRevoSprites posiada największy zbiór informacji dotyczących LSW w Polsce i w planach jest jego dalsza rozbudowa, także o samą bazę spritów tworzonych tym stylem. - w skrócie: strona poświęcona grafice komputerowej, warto tam zaglądnąć by nauczyć się tworzyć własne zasoby. Serdecznie zapraszam do zerkania tam.

 • Nowe zasoby na stronie
  Tak, żeby nie było pusto, wrzucam kolejny pak battlersów od Cyanyurikage, są to przeciwnicy z wodnych terenów: rybki, rekiny, kałamarnice i inne bahamuty.

 • Nowy RPGXP
  Niestety jeszcze nie. Razem z kilkoma osobami przygotowujemy nową bazę danych - i nadal testujemy. Przepraszam. Jak tylko zakończymy bazę danych to obiecuję wrzucić tłumaczenie jako beta wersje (tutaj Dragon Kamillo także jest testerem i oznajmił że obecna wersja jest znacznie lepsza niżeli wszystkie steamowe, a jak Dragon to potwierdza to musi być dobrze). Jeszcze trochę cierpliwości.

 • Z E B R A N I E     R E D A K C Y J N E
  Jeden z ważniejszych punktów, będę co jakiś czas o tym przypominał. 31 Października bieżącego roku planuję zrobić ZRke. Informacja dla wszystkich redaktorów, aby być obecnym. Mamy kilka spraw do omówienia (do zrealizowania) i byłoby dobrze gdybyście się pojawili. Zatem zarezerwujcie sobie czas tego dnia (to jest niestety piątek). Może spróbujmy o tradycyjnej godzinie 20:00.

  No to może tyle wiadomości na chwilę obecną wystarczy, inne ciekawe newsy już wkrótce.
  Jya!


  12 października 2014 - 22:12 (Kleo)

  Witam.

  Nie wiem, czy ktoś pamięta, ale w jednym z wrześniowych newsów pisałam o pewnym autorze, który zgłosił swoją grę do zamieszczenia na Twierdzy. Wspomniałam wtedy, że gra ma błąd, w związku z czym rozważamy, czy w ogóle zawracać sobie nią głowę (która dziś okropnie mnie boli, więc wiele nie da rady znieść). Ale na szczęście błąd jest już nieaktualny, bo Reptile litościwie go naprawił i tym samym rozwiązał dylemat: zamieszczać czy nie. Tak więc, Panie i Panowie, oto przed wami Crux of Mystery autorstwa Dangerose.
  Jest to przygodowy horror i - jak mi się wydaje - makerowy debiut autora. Nie wypadł on może jakoś szczególnie okazale, bo grę oceniłam na trójczynę w dziesięciostopniowej skali, ale jeśli komuś doskwiera nadmiar czasu, to spokojnie może poświęcić godzinkę na wyrobienie sobie własnej opinii na temat produkcji. Zapraszam zatem do lektury (oczywiście recenzja w pakiecie), pobierania i grania.

  Do zobaczenia.


  9 października 2014 - 22:38 (Krisuroku)

  Witam.
  Dzisiaj na stronkę lądują panoramki z gry BlazBlue: Calamity Trigger. Są całkiem przyjemne dla oka i do tego jest ich aż 87. Oczywiście przygotowałem wersje pod RPGME, RPGXP, RPGVX. Udanych transferów Makerowcy!!!.
  Do następnego!


  2 października 2014 - 07:38 (Reptile)

  Ohayo~.
  Dawno nic nie pisałem, ale spokojnie - jeszcze żyję i mam się całkiem dobrze. Tak mi się wydaje. Ale wypada się pokazać i co nie co napisać. Jak widać Kleo dostała awans i w zasadzie, nie chce jej odbierać przyjemności z pisania newsów - też musimy na to poświęcić nie co czasu bo nie jest prostu, jednak w przyszłości to zaowocuje (aczkolwiek mam taką nadzieję).

  Kolejna sprawa to: nowa gra na stronie! Amus: Niezwykła podróż, gra jest tak niezwykła, że Ozzaku(Rahim) postanowił do niej napisać recenzję. Dlaczego Ozzaku a nie Rahim, możecie znaleźć na jego stronie Wind Of Eladora VX (w dziale z linkami). Sama gra natomiast waży 30MB i jest (jak tytuł sugeruje) bardzo niezwykła. Niezwykłe gry też na stronie od czasu do czasu mogą się pojawić, chociaż wolałbym nie za często.

  Co z nową wersją RPGXP? Dalej niestety nad nią pracuję o(_ _o).
  Musicie się niestety jeszcze nieco uzbroić w cierpliwość, być może (jak dobrze pójdzie) to wrzucimy jakąś wersję beta kolejnego wydania, tak by chociaż program działał, póki co Kleo testuje nową wersję (na Windows 7, 64bit) i potwierdza moje zdanie: wszystko gra i buczy. Czyli jesteśmy na bardzo dobrej drodze.
  Jya!


  1 października 2014 - 19:45 (Kleo)

  Witam.

  Jakoś tak niepostrzeżenie skończył się wrzesień, za oknem jesienna słota i wydawać by się mogło, że nikomu nie będzie się chciało nic robić. A tu dość niespodziewanie w kolejce zebrała się porcja materiałów do wrzucenia na stronę i chyba już czas powoli się nimi zająć. Tak więc na pierwszy ogień idzie otrzymany od Gormiota quest o tytule Wybór, wydaje mi się, że dość łatwy w realizacji, więc raczej dla początkujących. Zainteresowanych szczegółami i/lub spragnionych inspiracji w dziele tworzenia własnej gry zapraszam zatem do Krypty, gdzie, poza właśnie zamieszczonym questem, znajdziecie także 83 inne propozycje urozmaicenia Waszej produkcji. A także kilka innych rzeczy, takich jak scenariusze, artykuły czy poradniki.

  Do zobaczenia.
 • Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
  2002-2024