...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 46 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2015: Marzec


28 marca 2015 - 22:45 (Kleo)

Dobry wieczór.
Za oknem zaczyna się już powoli panoszyć wiosna, święta za pasem, a w Lidze Mapperów mamy aktualnie przerwę. Korzystając więc ze względnie dobrej aury i chwili wolnego czasu postanowiłam zabrać się za świąteczne porządki. Ale kiedy tylko zorientowałam się, jaki ogrom pracy mnie czeka (może ktoś lubi myć okna? - mam kilka baaardzo brudnych do oddania w dobre ręce), to natychmiast przeszła mi na nią ochota. Więc zamiast się katować niewdzięcznymi robotami domowymi, przysiadłam do komputera i szybko napisałam krótką recenzję dwóch krótkich gier. Są to mianowicie Prototop i Prototop 2 autorstwa Dantego. Grałam w nie już jakiś czas temu, a że wyróżniają się na tle RM-owych produkcji, to uznałam, że mimo wszystko (szczegóły wszystkiego w recenzji) powinny znaleźć swoje miejsce na Twierdzy. Tym samym za jednym zamachem zniweczyłam dwa swoje plany, bo nie tylko zawaliłam sprzątanie, ale też zaplanowaną wcześniej kolejność recenzowania gier. Ale co tam, w końcu jest wiosna, więc odrobina spontanicznego bałaganu nie zaszkodzi.
Do zobaczenia.


15 marca 2015 - 20:45 (Reptile)

Wieczór,
Trochę z newsami przystopowaliśmy co prawda, ale to nie znaczy, że nic nie robimy, oj nie! Ym... No dobra, nie będę się wypowiadał za całą redakcję, gdyż za pewne wszyscy znajdą jakieś wymówki. To dzieci płaczą, to koty trzeba wyprowadzić na spacer, no każdy ma swoje własne prywatne życie. Ciężko jest doprosić się redaktorów o jakieś materiały, dzisiaj wrzucam nowy tekst do dawno nieruszanego kompendium.

Możecie tam znaleźć cenną rozprawkę na temat Klimatu gry, a dokładniej jest to część pierwsza, gdyż Pavlus skupia się nad jednym elementem. Oczywiście to tylko drobne wskazówki, co można zrobić, by projekt był nieco lepszy. Co prawda, nad tekstem pracowaliśmy razem, ale co tam, Pavlus jest autorem. Tak więc zapraszam do odnalezienia tekstu w dziale Krypta > Kompendium: Klimat gry, część 1: świat gry. A kolejne części już w drodze (mam nadzieję, najwyżej znowu będę nękał i będziemy razem szlifowali).

A kolejny news, kolejny tekst, być może jakaś gra, albo nowinki, już wkrótce! Na pewno w tym tygodniu, więc zapraszam do odwiedzania strony. Dla przypomnienia, gdyby ktoś mnie szukał, potrzebował pomocy, to zazwyczaj przesiaduje na naszym czacie od poniedziałku do piątku o porannej porze, i czasami wieczorami. Jya na!


4 marca 2015 - 21:06 (Reptile)

Ave,
Miesiąc marzec jest znacznie lepszy niż luty, a to dopiero początek! Chociaż na chwilę obecną to zapowiada się więcej tekstów niżeli materiałów. Szkoda, ale cóż, ważne, że coś się dzieje. Dzisiaj okaski leca w stronę Gormiota za nowy rozbudowany quest pt: Krwiste problemy. Przed wrzuceniem na stronkę, Pajper osobiście rzucił okiem na ten tekst, stwierdzając, że jest ok. Dla sprawdzenia tekst dałem osobie, która wdzień wcześniej napisała newsa. O dziwo Kleo połapała się o co chodzi - chyba tylko ja jedyny do końca nie załapałem o co chodzi. Zatem, nowy quest jest już na stronie.
Jya na!


3 marca 2015 - 20:45 (Kleo)

Dobry wieczór.
Jak już Rahim, tfu, Ozzaku wspomniał w swoim jedynym lutowym newsie, na forum trwa obecnie kolejna, czwarta już edycja konkursu o nazwie Liga Mapperów. Zebrawszy się z grubsza do kupy, postanowiliśmy wspólnie z Reptilem (przy okazji - dzięki za załatwienie sprawy archiwum :)), że fakt ten znajdzie nieco rozleglejsze odzwierciedlenie na Twierdzy. Wzięłam się więc do roboty i od dziś w dziale Imprezy możecie znaleźć kilka informacji na temat Ligi. Większość z nich odsyła wprawdzie do odpowiednich tematów na Gospodzie, ale to dlatego, że właśnie tam cała zabawa się odbywa. Ja biorę w niej udział tylko w roli kibica, ale nasza redakcja ma też swoich przedstawicieli wśród zawodników. Wy również możecie dołączyć do LM w obu tych rolach, zapisy są otwarte przez cały czas i jeśli ktoś ma ochotę spróbować swoich sił w mapperskich potyczkach, zawsze będzie mile widziany. Na dziś to tyle, postaram się w tym miesiącu pojawić się jeszcze z jakąś recenzją, bo docierają do mnie słuchy, że są tacy, którzy już zaczęli za nimi tęsknić.
Do zobaczenia.


2 marca 2015 - 21:42 (Reptile)

Wieczór.
Dawno nic ode mnie nie było. Wiadomo, były ferie zimowe, większość w redakcji się rozleniwiła, a ci co mieli jakiekolwiek siły witalne, to poświęcili je na walkę o czekoladkę walentykową, ojej. Mimo iż zima ciężka, grawitacja dobija i z rana jest ciężko wstać, mam nadzieję, że ten miesiąc wyjdzie nieco lepiej. Ostatnio siedzę ino w plikach tekstowych, biała kartka i czarny tekst bokiem wychodzi, ale może coś z tego ciekawego się zrodzi (o czym napiszę przy jakimś newsie, tak przy okazji).

Na dzisiaj ode mnie programik Sumatra PDF, alternatywna przeglądarka plików PDF. Przyda się do kursów, instrukcji i innych dokumentów, które coraz częściej pojawiają się u nas na stronie. Programik lekki, łatwy w obsłudze i szybko ładuje pliki PDF. Naprawdę warto zobaczyć a może nawet i się przerzucić (ja już to uczyniłem i jestem zadowolony). Wiadomo, program nie może się równać z gigantem firmy ADOBE, ale jak dla mnie, w zupełności wystarczy i go oczywiście polecam. Do programu dorzucam, drobny plik instrukcji CZYTAJ MNIE (jak zwykle), gdzie opisuję jak to skonfigurować, i parę innych drobnych informacji.

Tyle na dzisiaj, a no właśnie - standardowy tekst - stare newsy przerzuciłem do archiwum, by Kleo się z tym nie męczyła. Zatem do następnego razu!
Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024