...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 12 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2015: Grudzień


19 grudnia 2015 - 09:35 (Reptile)

Dobry dzień,
W zasadzie news należał do Kleo, ale się nie wyrobiła z generatorem newsów, dlatego pisze w jej imieniu. Grudzień zdecydowanie sprzyja makerowcom, dzięki czemu skupiają się na swoich projektach i dostają dodatkowej adrenaliny by brnąć do przodu. Wszystko chyba dzięki GOLDEN FORKOM (w skrócie konkurs na najlepszą grę), które kręcą się dalej na Forum. Wśród tych gier nie może zabraknąć kolejnej części Wrót Arkany od Ravenone. Kleo szybko się zmobilizowała, i napisała dość obszerną opinię na temat gry i tym samym Wrota Arkany Geneza, projekt z RPGXP ląduje u nas w dziale z grami. Co prawda tylko marne 232MB i gra działa bez programu... Tym samym dając mi do myślenia, że niebawem trzeba będzie zastosować inny trik dla polskich gier makerowych (gdyż co raz to więcej przebywa więcej gier po ~200MB, a to strasznie zużywa miejsce). Na pocieszenie, gra otrzymała dość wysoką notę (9/10!), czy słusznie? Oceńcie sami!
Jya na!


10 grudnia 2015 - 22:56 (Reptile)

Ave,
Aż miło się patrzy, jak część redakcji zaczyna poprawnie funkcjonować szczerze powiem. Wyobraźcie sobie że nawet sam Dragon Kamillo postanowił coś zrobić i napisał zagadnienie techniczne (zdarzeniówkę) dla RM95, która dotyczy wyświetlania obrazków. Wbrew pozorom to nie jest takie proste jak w poprzednich wersjach RPG Makera. W RM95 obrazek musi mieć odpowiednią paletę kolorów, gdyż inaczej program na tak zredukuje kolory i zniekształci obrazek, że będzie to wyglądało wręcz ohydnie. Zapraszam do przeczytania porady jak i obejrzenia gry demonstracyjnej, na której Dragon udziela porad w jaki sposób ominąć ten drażliwy problem.

Przy okazji, przy chatcie widać cały czas status (#), wygląda na to że nasz licznik który napisał Pajper został doszczętnie rozwalony. Co prawda Pentium320 postarał się uratować sytuację i napisał kolejny skrypt licznikowy - ale nie mogliśmy go zastosować ze względu na jakieś limity serwera (od strony twierdzy, zdarza się). Spokojna głowa, nowy licznik jest już w zasadzie gotowy i cały czas go testuje (póki co, spełnia swoją funkcję), jednak będziemy raczej zmuszeni przejść na nowy serwer IRCa. Bez paniki, przejścia raczej nikt nie odczuje, wszystko będzie po staremu, kwestia nowej (2 minutowej) konfiguracji i rejestracji, która oczywiście będzie podana na talerzu. Swoją drogą chyba trzeba będzie odświeżyć ten dział chat na stronie. Ale to w następnym tygodniu.
Jya na!


9 grudnia 2015 - 23:50 (Kleo)

Dobry wieczór.
Tak sobie myślę, że wypadałoby się pojawić na stronie głównej chociaż raz w miesiącu, choćby po to, żebyście sobie nie pomyśleli, że już umarłam (tak po prawdzie, to sama miewam w tym względzie wątpliwości). Pojawiam się więc niniejszym, z wiadomością, która za specjalnie nowa ani zaskakująca nie jest - dobrnęliśmy już do grudnia, a jak grudzień, to co? Oczywiście Golden Forki. Z tej okazji pojawiło się w dziale Imprezy krótkie (lekko spóźnione, ale to wina Reptile'a :P) info na ten temat, obejmujące podstawowe sprawy, typu: kto, co, gdzie, jak i kiedy. Więc gdyby ktoś jeszcze tego nie wiedział, a dowiedzieć się chciał, to właśnie tam (i oczywiście na forum) może zasięgnąć informacji. W swoim czasie, kiedy będzie już komplet zgłoszeń, postaram się oczywiście dorzucić do GF-owej puli tradycyjny zestaw informacji na temat konkursowych pozycji, a na razie zapraszam do śledzenia tematu i oczywiście do zgłaszania się.
Do zobaczenia.


3 grudnia 2015 - 20:30 (Krisuroku)

Elosz,
Po galantej nieobecności, leci ode mnie skromny pak ekranów tytułowych do RPGME. Miejmy nadzieję, że od teraz newsy ode mnie pojawiać się będą częściej. Do następnego!


1 grudnia 2015 - 22:42 (Reptile)

Ave,
Tradycyjnie stare wiadomości przeniesione do archiwum, no i pora się zmobilizować do jakiejś pracy. Może dobrym postanowieniem adwentowym będzie: dziennie po trochu - byle do przodu? Zobaczymy co z tego wyniknie. Jako pierwsza do pracy nad swoją osobą jest Kleo, która napisała kolejną recenzję do GRY od Gaido, wykonanej w RPGME. GRA (taki jest w zasadzie tytuł), jest z gatunku Escape The Room, czyli zagadki, kody i tajne przejścia, zrób co możesz by wydostać się z pomieszczenia.

Ale mam nadzieję, że to nie koniec niespodzianek od redakcji na ten miesiąc, zatem kolejne newsy są już w drodze! Jya!
Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024