...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 20 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2018: Październik


31 października 2018 - 19:46 (Reptile)

Wieczór,
Ostatni news października 2018 jak zwykle przypada na mnie. czas mnie strasznie goni ostatnio, ale kilka minut jestem w stanie wyczarować. Kiedyś dawno temu (ale jeszcze w tym roku to było), wrzuciłem taką dość dziwaczną paczkę z utworami MIDI: Hide of Letter of Letter of Life autorstwa Suketoudara. Paczuszka zawierała 40 utworów.

Co w związku z tym?
Postanowiłem zaktualizować paczuszkę. Tak się złożyło, że Dragon Kamillo namierzył stronę domową autora, na której było znacznie więcej utworów (nawet i w formacie mp3 - ale tych nie ruszałem). W każdym razie, wspomniana paczuszka wzbogaciła się o pareset (jakieś 200) utworów. Kto szuka odpowiednich melodii to odsyłam do działu Download > Music. Przy okazji w paczce są foldery, które podpowiadają w jakich sytuacjach użyć danej melodii (np. Combat - walka). Zdecydowanie warto pobrać i przesłuchać.
Jya!


30 października 2018 - 16:23 (Reptile)

Ave,
Miał być program - nie wyszło, sorry. Daje grę. To już jest 4 nowa gra w tym miesiącu. Dawno tak nie mieliśmy na stronie. Clever Fox Moxie jest to 3cia część gry przygodowej Lone Wolf Treat, wykonanej przez Nami a pomocą RPGVXAce. Urocze arty i oryginalna oprawa audiowizualna, oraz żywe zdarzenia NPC, które faktycznie przejmują się losem bohaterki jak i swoim własnym. Wiadomości nie kończą się na jednym ''zagadaniu''. Oczywiście kto nie grał w poprzednie części, to zachęcam, aby zachować ciągłość w opowieści.

CLEVER FOX MOXIE

* * * RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *

Jya!


29 października 2018 - 17:12 (Reptile)

Wieczór,
Wieczór... Tekst gotowy co prawda, prawie wszystko gotowe by wrzucić nowy programik obiecany od kilku dni... Jednak nie wyrobię się z czasem by to wrzucić na dzisiaj. Postaram się bardziej jutro. Na chwilę obecną mogę jedynie wrzucić jak zwykle coś szybkiego, więc najlepszym rozwiązaniem będzie sięgnąć do tego niekończącego się folderu z materiałami i wyszperać kolejny pak dźwięków ''KSTK - Battle SE''. Przez autora zostało przygotowane dość sporo dźwięków, w szczególności magii, więcej można spokojnie nutkę oryginalności wprowadzić do swojego projektu!
Jya!


28 października 2018 - 21:08 (Reptile)

Wieczór,
Miałem nadzieję, wrzucić coś lepszego, ale tradycyjnie nie wyszło. Może przez noc zmobilizuję nieco resztki wolnej chwili i napiszę jakiś tekst czy recenzje na następny dzień (albo ktoś inny by to zrobił), a tymczasem na działu downloadu lądują kolejne szybkie zasoby. Download > Music > Death Note MIDI Ost. Paczuszka zawierająca kilka melodii z anime Death Note (kto nie zna?), a w pliku tekstowym są umieszczenie autorzy wraz z mailami - by wiadomo - jak się użyje to podziękować w creditsach. W szczególności, że melodie tworzyli za pomocą nut od zera pisząc w programach muzycznych, a nie konwertowali mp3 do midi itp., brawa się należą.

Gdyby komuś melodie nie pasowały (bo są za głośne, bo za bardzo piszczą, albo coś innego) - przypominam o prostym programie MIDI EDITOR, który znajdziecie w dziale Download > Programy. Za jego pomocą, możecie w szybki i prosty sposób z melodią zrobić to co wam się podoba, dla waszych potrzeb.
Jya!


27 października 2018 - 17:05 (Reptile)

Wieczór,
Aż mnie kręci by znowu walnąć jakąś recenzję do gry, ale inne zajęcia całkowicie mnie pochłonęły (jak zwykle tłumaczenia programów). Nie tracąc więcej czasu, zamieszczam chipsety dla RPGME w dziale z zasobami. Zasoby > RPGME > Chipsets > Pop VIPRPGSozai Chipsets. Stylowo zestaw przypomina bajkową krainę, albo może też kojarzyć się z grą ZELDA. Taka paleta kolorów dobrana, mało kolorów, a wszystko jest ładne wyraziste. Kto kiedyś chciałby robić klasyczne gry w tym stylu, warto zahaczyć właśnie o taką paczuszkę.
Jya!


26 października 2018 - 19:31 (Reptile)

Ładnie,
Pewnie znowu mnie gdzieś przewiało i coś złapałem. Organizm nieco wyczerpany, ale, gdy usłyszałem, że Dragon nie da rady dzisiaj cokolwiek wyczarować, to postanowiłem z magicznego folderu wyciągnąć kolejne materiały. Do działu z zasobami ląduje paczka Anime VX Charas (Angel of Britannia). Paczka zawierająca zestaw postaci z anime: Yuri On Ice, Black Butler, Hetalia, oraz wyjątkowo z innej beczki: Harry Poter i Under Tale. Na chwilę obecną to już raczej ostatni pak materiałów od Angel of Britannia. Odsyłam do działu z zasobami dla RPGVX.
Jya!


25 października 2018 - 20:40 (Reptile)

Wieczór,
Szybki wpis na dzisiaj z nowymi zasobami dla RPGVX. Zasoby: skórki okna (Window), autor: Dezz. Paczka zawiera 14 skórek w różnych kreacjach: ciemniejszych, jaśniejszych, czarniejszych jak i kolorowych (przeważnie zielonych). Warto pobrać i obejrzeć tą drobną kolekcję, która być może przyda się wam do następnego projektu - bądź zainspiruje do stworzenia czegoś bardziej odpowiedniego.
Jya!


24 października 2018 - 20:15 (Reptile)

Wieczór,
Nie ma nowej gry dzisiaj - póki co, ale być może jeszcze jakieś nowości w tym miesiącu zobaczymy (jak się wyrobię z opisami). Trzy nowe gry w tym miesiącu, całkiem nieźle trzeba przyznać - mam nadzieję, że na tym nie poprzestaniemy (((_^), a na chwilę obecną wrzucam paczkuszkę ripów panoram z gry Donkey Kong Country (SNES), którą wykonał Blind. Panoramy są dla posiadaczy starszych wersji makera - 2000 i ME - wymiary 320x240, oczywiście 256 kolorów (musiałem zmniejszyć, gdyż autor zapomniał o tym). Zatem udanych transferów.
Jya!


23 października 2018 - 11:25 (Dragon Kamillo)

Dobry,
Dzisiej na stronke trafia gra Diablo o tytule Teatr Arymana. Gierka wyszła jakiś rok temu, zdąrzyła już zgarnąć nagrodę w GF, a na twierdzę trafia dopiero teraz - no cóż, czasem tak już po prostu bywa. Sam projekt jest dość ciekawy i polecam ograć, choć swoje (koło 50MB) waży, co jest trochę więcej jak poprzednie gierki wrzucane parę dni temu przez Reptile. Ale nadal nie jest aż tak źle, choć jak na pół godziny zabawy mogło by być trochę mniej. E tam, gierkę znajdziecie w dziale Gry, a skrót do niej poniżej.

TEATR ARYMANA

* * * RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *

Wam pa.


22 października 2018 - 19:49 (Reptile)

Wieczór,
Uzupełnienie działów z zasobami dla RPGMV. Dzisiaj dorzuciłem Faces (Twarze), dla RPGMV i oczywiście paczuszkę zawierającą 16 twarzy - bohaterów z gry Games Of War (android). Są to facesety w formie obrazków (pictures), ewentualnie trzeba będzie je sobie przekonwertować do standardowych rozmiarów (144x144), gdyż pliki posiadają wymiary jakieś 200x230, czy coś koło tego. Nie chciałem niszczyć jakości, bo i tak wydobyłem je w nie najlepszej (ale chociaż się starałem). Zatem aby nie pogarszać to zostawiłem tak jak udało mi się je wydłubać. Resztę pozostawiam do waszej dyspozycji. Ano właśnie, licencja: tak dla gier darmowych, nie dla komercji. Dziękuję,
Jya!


21 października 2018 - 13:57 (Reptile)

Dzień,
Chyba po długości newsa, możecie zgadnąć, że zmagam się nieziemsko z czasem (((-`)'' dosłownie na szybciora wrzucam cokolwiek awaryjnego przygotowanego z pulpitu. Zapraszam do działu Download > Sound > Timetanokkun org se attack; gdzie możecie znaleźć paczuszkę z nowymi dźwiękami ataków. Oczywiście są to oryginalne zasoby; ok na licencji komercyjnej jak i nie, dodać autora do creditsów a kto chce więcej szczegółów i kopania w dokumentach tego odsyłam na stronę autora.
Jya!


20 października 2018 - 00:28 (Reptile)

Wieczór, dość późny
Zmotywowałem się do dokończenia recenzji oraz podzielenia się wrażeniami z kolejnej gry. Parę dni temu na stronę wrzuciłem Lone Wolf Treat, dzisiaj wrzucam kolejną część tej gry pt Friendly Bunny Mochi. Główną bohaterką tym razem jest Mochi, króliczek, który chce wprowadzić pokój i przyjazną atmosferę między wszystkimi mieszkańcami. Projekt ponownie na jeden kubek kawy/herbaty, ale mimo wszystko polecam, gdyż jest to porządny projekt wykonany w RPGVXAce i zajmuje tylko 13MB!

FRIENDLY BUNNY MOCHI

* * * RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *

Jya!


19 października 2018 - 22:17 (Reptile)

Dzień,
Zmaganie się z jednym problemem życiowym powoli dobiega końca, ale niestety przychodzą kolejne... Najwidoczniej ten miesiąc nie jest zbyt łaskawy. Skorzystam z okazji i po prostu wrzucę do działu Download > Music > Enrique Iglesias MIDI Collection, kilka latino hitów, tak na szybko i idę się nieco zdrzemnąć. Mam nadzieję, że niebawem pojawi się kolejna nowa gra na stronie.
Jya!


18 października 2018 - 17:13 (Reptile)

Dzień,
Kolejny zestaw postaci dla RPGXP od Angel Of Britannia właśnie wylądował na stronie w dziale Zasoby RPGXP > Characters > Hetalia (Angel of Britannia). Kto by nie kojarzył to już tłumacze czym jest Hetalia - komiks internetowy, gdzie postacie to państwa, oczywiście wzbogacone o różnego rodzaju stereotypy. Komiks był tak dobry, że doczekał się w Japonii własnej Mangii oraz Anime. Wracając do paczki którą wylądowała na stronie - nie ma tam wszystkich postaci (szkoda), ale zawsze coś.
Jya!


17 października 2018 - 13:40 (Reptile)

Dzień,
Bo nie mogę powiedzieć, że dobry... Dla mnie wręcz tragiczny. Może za parę godzin ten ciężki dzień się zakończy. Aby chociaż tutaj nic się dzisiaj specjalnego nie wydarzyło, to dla bezpieczeństwa wrzucam skromną paczką z postaciami z anime Death Parade oraz Majin Tantei Nougami Neuro. Autorem postaci jest Angel of Britannia i paczuszkę można znaleźć w dziale z zasobami.
Zasoby RPGXP > Characters > Anime Charas (Angel of Britannia)
Jya!


16 października 2018 - 20:05 (Reptile)

Ave, wieczór, konbanwa
Od kilku dni jak i tygodni obiecałem wrzucić jakiś bardziej konkret niżeli proste zasoby. Wczoraj skrypt, dzisiaj natomiast nowa gra. Lone Wolf Treat jest to prosta gra przygodowa, wykonana w RPGVXAce przez Nami. Jak dla mnie świetna historia - autorka skupiła swoją uwagę nie na rozwiązaniach technicznych a na prostych tekstach, zasobach, rozwoju postaci, tworząc przy tym poważnie piękny klimat. Jedynym minusem gry okazało się długość: gra jest praktycznie na 20-30 minut, a szkoda. Co mogę więcej powiedzieć - zaopatrzcie się w ten kubek kawy czy herbatki i odpalcie tą wzruszającą wilczą opowieść.

Eksperymentalnie jeszcze dodam skróty:
LONE WOLF TREAT

* * * RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *

Jya!


15 października 2018 - 20:00 (Reptile)

Wieczór,
Udało się dzisiaj przygotować co prawda nie nową gierkę, ale skrypt ruby dla RPGVXAce. Prosta i fajna sprawa, skrypt umożliwia wyświetlenie krótkiej wiadomości, bądź ikonki (np. 100 x złoto) nad bohaterem lub wybranym zdarzeniem. Wszystko to można wykonać za pomocą jednego polecenia w wywołaj skrypt. Odsyłam do działu RPGVXAce > Skrypty Ruby > Wyskakujące wiadomości (Event Pop Ups). Oczywiście skrypt posiada grę demonstracyjną, a autorem jest nie kto inny jak Galv. Zatem wszelkiego rodzaju podziękowania i creditsy należą się temu gościowi.
Jya!


14 października 2018 - 20:44 (Reptile)

Wieczór,
Szybki wpis, jak zwykle. Do działu download trafiła paczuszka dźwięków o dość dziwnej nazwie: Koukaon - uselesshuman. Nie ma ich za wiele.. tylko w zasadzie 5 plików WAV. Głównie to dźwięki transmisji danych/rozmów telefonicznych/sygnałów coś w tym stylu. Autorem dźwięków jest Kana. Taki o skromny wpis na dzisiaj.
Jya!


13 października 2018 - 19:33 (Reptile)

Ave,
Szkoda, że tłumaczenie programów nieco długo zajmują czasu. W przygotowaniu mam kilka fajnych narzędzi dla was, ale jeszcze nie skończonych. Może jutro lub za kilka dni uda się jedno z nich wrzucić. Tymczasem póki co, widzę braki od redaktorów, więc po raz kolejny jestem zmuszony do sięgnięcia po jakieś materiały - pochowane w setnych folder typu, przeglądnij mnie, zobacz, wywal, usuń już. O dziwo tego typu foldery u mnie na dysku zalegają dość długo (i chyba dobrze, zawierają całkiem sporo ilość ciekawych zasobów, szkoda tylko, że wymagają przeglądnięcia, przygotowania).

Tyle wstępu może, paczka midi - 10 utworów od Billy Idola, zawierająca hity jak White Wedding czy Rebel Yeah! Melodie można znaleźć w dziale Download > Music. Dla przypomnienia, gdyby melodie posiadały jakieś nie taki dźwięk, komu coś nie odpowiada - to zawsze istnieje możliwość prostej modyfikacji za pomocą programu MIDI EDITOR, który czeka na was u nas w Download > Programy. Warto zaglądnąć.
Jya!


12 października 2018 - 21:36 (Reptile)

Ave,
Oglądaliście może takie pokręcone anime o czarodziejkach z białym koto-podobnym stworzeniem, które miały za zadanie zadźgać się na śmierć? Tego typu opis pasuje tylko i wyłącznie do jednego tytułu - Puella Magi Madoka Magical -. Taki właśnie też pak postaci dla RPGVX ląduje u nas na stronie. Można znaleźć 89 charactersów, jakiś gameover, ikonki... Wszelkiego rodzaju podziękowania i creditsy należą się użytkownikowi Arekpowalan. Udanego downloadu!
Jya!


11 października 2018 - 22:46 (Reptile)

Wieczór,
W akcie desperacji, udało się wykopać jakiś stary folder z materiałami, które podesłał Almost no ruby wieki temu. Gigantyczny zestaw battersów dla RPGVX/VXAce od Closet. Podejrzewam, że jak ktoś używa słowa CLOSET w odniesieniu do RPGVX, ten wie, że na stronie autora można znaleźć pełno zasobów głównie dla RPGVX w stylu podstawowego RTPVX. Paczka battlersów co wylądowała na stronie, posiada mocno ponad 1000 przeciwników, które wpasują się konkretnie do RTPowych projektów. Jest co przeglądać.
Jya!


10 października 2018 - 07:22 (Dragon Kamillo)

Dobry,
Dzisiej znowu ja. Do działu Music trafiła paczka utworów z programiku RPG Toolkit głównie w formacie MIDI. W przeciwieństwie do grafiki, muzyka z tego programu jest na prawdę dobra i można ją spokojnie bez bólu wykorzystać. Oczywiście były pewne problemy z wyciągnięciem tej muzyki - najnowsza wersja RPG Toolkit została niej pozbawiona, dając nam w zamian ze 3 przekonwertowane utwory do mp3, które też wrzuciłem do paczki, więc musiałem pogrzebać po archiwach i wygrzebać starą dobrą wszystkim znaną wersję. A więc utworów jest koło 35, do użytku oczywiśnie niekomercyjnego.
Tyle, do widzenia zaś!


9 października 2018 - 20:00 (Reptile)

Wieczór wszystkim,
Korzystając z okazji jaką Dragon Kamillo wczoraj wrzucił, postanowiłem stworzyć nowy dział dla RPGME - Full Pack , czyli dział gdzie znajdziecie pełne zestawy grafik wykonane w konkretnym stylu. Powiedzmy takie zasoby konkretnego RTP. Na dzisiaj ląduje zestaw grafik RPG Mobile przygotowane właśnie dla RPGME. Paczka u mnie zalegała na dysku już od dłuższego czasu, zatem świetna pora by się tym podzielić z wami. Do następnego razu.
Jya!


8 października 2018 - 08:18 (Dragon Kamillo)

Dobry,
Tak po prawdzie to materiał leży na stronie od wczoraj, ale w trakcie jego wrzucania reptile zdąrzył też już coś wrzucić, więc news jest dopiero dzisiaj. Sprzątałem sobie wczoraj komputer i znalazłem jakieś stare materiały których z jakiegoś powodu jeszcze tutaj nie wrzuciliśmy - a więc do pełnych paczek z RM95 trafił zestaw z RM for Mobile. Paczka zawiera prawie całe RTP z tego programiku - oprócz charsetów, bo te w tej wersji są już wysokie na 2 tilesy, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby połączyć tą paczkę z wcześniejszą z RM Alpha. Tyle na dzisiej, mam nadzieję że w końcu uda się porobić i powrzucać coś innego - może jakieś recenzje czy inne teksty...
No to wam pa!


7 października 2018 - 22:58 (Reptile)

Wieczór,
Widzę, że kolej newsa wypadła ponownie na mnie... Chyba tak jest od dłuższego czasu. Cóż, wzbogacam Twierdze o kolejne materiały, tym razem muzyczne. Paczka MIDI składająca się z 46 utworów, w sam raz do projektu -BGM Project- Polzenne, warto pobrać i przesłuchać. Japońscy twórcy mają do tego smykałke, trzeba przyznać. Odrobina oryginalnej melodii zawsze jest mile widziana!
Jya!


6 października 2018 - 19:27 (Reptile)

Ave,
Odświeżenie wczorajszego działu Download > Zasoby > RPGME > Monsters, ponownie ten sam autor i w zasadzie podobne materiały. Paczuszka bohaterów RM2000 wykonanych pixelowym stylem, jednak tym razem jest nieco więcej postaci - oraz - nie są to wersje chibi/SD, a powiedzmy: normalne. Nową paczuszkę do kolekcji RM2000 Pixel Hero Set możecie spokojnie zassać.
Jya!


5 października 2018 - 12:24 (Reptile)

Ave,
Nie mam pojęcia jak stoimy z materiałami, ale wrzucę coś na zapas - a tym czymś jest paczka przeciwników dla RM2000. Mini Dot Monster jest to zestaw spiritów wykonanych przez Yumurama. Paczka przeciwników, a raczej kilku bohaterów z programu RM2000 oraz odrobina innych postaci w uroczym pixelowym stylu SD. Oczywiście zapraszam do działu Download > Zasoby > RPGME > Monsters.
Jya!


4 października 2018 - 16:04 (Reptile)

Ave,
Drobna modyfikacja redakcyjna. Dragon Kamillo został wpisany w szeregi Wielkiej Rady i od wczoraj może samodzielnie działać z materiałami. Oczywiście podejrzewam, że zanim przywyknie do nowych funkcji, to trochę czasu minie.

Ja tym czasem wrzuciłem nowy dział do zasobów, dla RPGMV. Są to System (Weapon), czyli grafika broni wyświetlana podczas walki z wariantem bocznym. Oczywiście dział nie jest pusty, gdyż w nim już możecie znaleźć paczkę od Wht's. Wht's Weapons (30october2017), jak sama nazwa głosi, ostatnie modyfikacje paczka miała miejsce 30 października. Jeszcze trochę i w zasadzie można mówić że rok temu. Broni jest dość sporo, jest z czego wybierać. Są normalne: miecze, topory, sztylety, i są nie normalne (komediowe): np. ryba.

Tyle na dzisiaj, udanych transferów.
Jya!


3 października 2018 - 20:20 (Dragon Kamillo)

Dobry,
Nic z tego nie będzie i nic nie powstanie, ale dobra tyle na dzisiej. Do działu chara w RPG95 trafia dzisiaj paczka grafik z RPG Toolkit, czyli z takiej niby konkurencji RM, która nigdy jakoś nie mogła się przebić, pewnie przez pokomplikowanie i ogólną NIE prostotę tego silnika... Same grafiki też za ładne nie są, ale są i może komuś się przydadzą - szkoda tylko że po za charami inne mają po milion kolorów - więc trzymajcie je jako Bonus, jak komuś się spodobają, to se je wykorzysta, choć w to wątpię... No to by było na tyle.
Do widzenia!


2 października 2018 - 20:40 (Reptile)

Wieczór,
Skoro jesteśmy przy materiałach Cocodoko, to może jeszcze kilka paczuszek do kolekcji wrzucimy. Nadawać się mogą w zasadzie skórki okna! O! Co prawda tylko 3, bardzo skromna ilość, ale za to wykonane dla wersji RPGVX oraz RPGVXAce. Osobiście nie widzę jakiejś wielkiej różnicy między nimi - może bardziej kwestia licencji? Kto tam wie. Zapraszam do działu z zasobami.
Jya!


1 października 2018 - 19:28 (Reptile)

Wieczór,
Miała być drobna zmiana, ale jak zwykle nic nie wyszło i wrzucam materiały graficzne <(((~')''
Nowa paczuszka zasobów od Cocodoko, zawierająca urocze pixelowe postacie, pełny zestaw! Można znaleźć bohaterów, przeciwników, NPC, królów, królowe itp. wszystko ładnie wykonane dla RPGVX. Zatem wiadomo, Download > zasoby > RPGVX > Characters > Cocodoko Orygilan Sets. A przy okazji jakby ktoś nie zauważył - stare newsy poleciały do archiwum. Kto do nas nie zaglądnął w poprzednium miesiącu, do odsyłam do archiwum bo jest co czytać.
Jya!
Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024