...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 42 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2019: Maj


31 maja 2019 - 16:22 (Reptile)

I ostatni dzień maja zakończy się materiałami, które zgromadził Almost no ruby. Łatwo nie było, gdyż jest to zestaw zasobów dla którego jeszcze nie posiadamy działu, ale nic nie stoi na przeszkodzie by taki dział został utworzony. Nowe zasoby to animacje walki dla RPGMV. Świetna jakość! Autorem zasobów jest Hadecynn. Na stronie autora można znaleźć zasoby podzielone na różne paczki, jako że tego trochę się nazbierało, to na Twierdzę ląduje paczka pt: Archive Season 0&1 (Hadecynn). Być może w przyszłości coś jeszcze od niego wrzucimy na stronkę.
Tyle na dzisiaj, jya!


30 maja 2019 - 17:50 (Reptile)

Hej hej hej, wieczór wszystkim,
Aktualnie udało mi się przeżyć huragany, ulewy i grzmoty niesamowite. Odrobina spokoju i mogę wrzucić kolejny Full Pack dla RPGVXAce - autorem paczki jest Crazy Leen. Jest to kolejna paczka wykonana w bardzo ładnym i oryginalnym pikselowym stylu retro. Oczywiście paczuszka zarchiwizowana przez Versusa. Nowość znajdziecie w dziale Full Pack dla RPGVX/RPGVXAce.


29 maja 2019 - 17:27 (Reptile)

Wieczór,
To już była kolej kogoś innego by wrzucić newsa, no ale, jak zwykle trzeba ratować sytuację (((-').
Versus nieprzestane z nadsyłaniem nowych zasobów (wygrzebanych gdzieś z czeluści Internetu). Tak, ja rozumiem, że niektóre osoby zarzucą pewnego rodzaju lenistwo, albo pójście na łatwiznę (gromadzenie zasobów z internetu) - tyle, że te zasoby, jakoś tak szybko z tego Internetu znikają. To błędny link, to coś nie aktualne, coś dograne połowiczne, coś porozrzucane po wielu miejscach. Bajzel totalny.

A tak niech to chociaż będzie w jednej paczce, w odpowiednim dziale tutaj na Twierdzy. Zasoby na dzień dzisiejszy to battlersy od The Mighty Palm pt: Palm DS/FES Style Battlers. Kilka przeciwników narysowanych w takim dziwacznym, śmiesznym (a zarazem pikselowym stylu). Paczka trafiła oczywiście do działu RPGXP > Battlers, ale można także użyć w wersjach makera VX/VXAce/MV.
Jya!


28 maja 2019 - 02:05 (Reptile)

Witam, o tej dość nietypowej porze.
Tak jak pisałem poniżej, że z czasem może być nie za ciekawie, więc wolne chwilę wykorzystam na napisanie szybkiej wiadomości. Oczywiście dzisiaj są materiały (tak, nadesłane przez Versusa - czekolada się mu należy), do których musiałem utworzyć nowy dział, gdyż jest to pierwszy Full Pack dla RPGVXAce, a autorem zasobów jest The Mighty Palm. Retro pixelowe zasoby dla RPGVXAce możecie znaleźć w nowym dziale Full pack. Niech wam dobrze służą.


27 maja 2019 - 04:13 (Reptile)

Zacznę od smutnej wiadomości Ravenone na forum pozostawił treść, która brzmi:
''Jako, że od lat praktycznie nie zajmuje się RM ani Gońcem i furtka, którą zostawiłem sobie rok temu na powrót jest już raczej zamknięta, nie będę już doglądał Gońca. Jak pewnie już część z was zauważyła, domena pl wygasła. Powoli przerzucam pliki na stary host cba.pl, żeby zostawić to co przez te 8 lat tworzyliśmy. Podziękowania dla wszystkich, którzy tworzyli Gońca i dla czytelników. Do zobaczenia na szlaku''

Co tutaj wiele pisać, wiele osób odchodzi przez różne sytuacje (życiowe, rodzinne, chcą się skupić na pracy, karierze), a RM to tylko hobby na którym traci się czas (i w zasadzie pieniądze). Są osoby, które się trzymają tej awaryjnej furtki (w nie wiadomym celu), ale niestety to widać. W przypadku Gońca sprawa była dość jasna, ale tym wpisem Ravenone wbił gwóźdź do trumny. Wydaje się, że funkcjonalnym źródłem makerowym w Polsce pozostaje tylko Twierdza RPG Makera (((-')

Jakby ktoś chciał zamieszczać jakieś materiały, recenzje, ciekawe teksty, nowinki, to zawsze jest taka możliwość poprzez kontakt ze mną. Ja w sumie też podziękuję, za pracę, trud i wysiłek, który włożyłeś w naszą polską scenę. Niech ci się dobrze wiedzie Ravenone.

Tym samym zostałem zmuszony do zaktualizowania linków, a przy okazji dopisałem nowe pozycje:

RPG Maker Archive
Archiwum gier i zarazem zbiór linków do stron, blogów, artykułów oraz innych rzeczy związanych z tym programem.

RPG Maker Quartier
Spora niemiecka strona o RPG Makerze. Forum, poradniki, archiwum i tym podobne.

Oczywiście linki nadesłane przez aktywnego Versusa.
Jya!


26 maja 2019 - 10:20 (Reptile)

Ohayoo,
Podejrzewam, że z czasem u każdego jest nieco ciężko, u mnie w zasadzie też nie jest najlepiej - dlatego bardzo dobrze, że jest kilka paczek pod ręką. Przez najbliższe dni można się spodziewać tylko szybkich wpisów. Do kategorii Full-pack od RPGMV trafia nowa paczuszka: The Mighty Pack (MV), jest to paczka zawierająca wiele elementów w konkretnym stylu (klasyczne pixelowe retro), autorem jest MightyPalm a paczuszkę podesłał Versus. Podziękowania!
Jya!


25 maja 2019 - 16:35 (Reptile)

Ave,
Po wczorajszym zaszaleniu, przychodzi pora na kolejny zestaw szybkich materiałów nadesłanych przez Versusa. Do niektórych zasobów będę zmuszony nawet porobić specjalne działy (wyobrażacie to sobie?), ale zaczniemy od czegoś prostego by nie było.

Pandamaru XP Tiles Materials, aktualnie taka paczuszka wylądowała w dziale RPGXP > Tilesets. Znajdują się tam różnego rodzaju edycje, które pasują do podstawowego RTP z RPGXP. Tilesety jak i charactersy oraz oddzielne graficzki. Nic tylko brać i używać.
Jya!


24 maja 2019 - 05:22 (Reptile)

Ohayoo,
Chociaż jest wiele materiałów od Versusa, które czekają na umieszczenie, to dzisiaj postanowiłem wrzucić program Pixelformer. Proste narzędzie do grafiki pixelowej, odczytuje wiele formatów, działa błyskawicznie, posiada dość sporo przydatnych funkcji. Można powiedzieć, że taki nieco rozbudowany podstawowy paint. Tak tak, wiem wiem, jest wiele programów graficznych za którymi Pixelformer może się skryć (Photoshop, Gimp itp. Tak tak, wiem). Podejrzewam jednak, że znajdzie się grupa osób, która do wykonania prostych zasobów graficznych, używa mniej rozbudowanych narzędzi. Angielska jak i Polska wersja programu znajduje się u nas na stronie i można spokojnie pobierać.

Swoją drogą tłumaczenie może być nie kompletne, bądź wyrazy będą w dziwacznych skrótach (liczne na wyrozumiałość), gdyż nie było innej możliwości. To są po prostu takie uroki tłumaczenia (w zasadzie miał być ten program w Lutym/Marcu, ale właśnie się rozsypał i prace musiałem rozpocząć praktycznie od nowa). Szczęście moje, że zostały pomyślne zakończone (i można się zabierać za kolejne zadania).
Do następnego razu!
Jya!


23 maja 2019 - 12:42 (Reptile)

Ave,
W tym tygodniu to bez wątpienia czasowo się nie układa, ale na moje szczęście Versus podesłał kolejne zasoby. Nie jest to super paczka (skromne 7 plików), battlersów dla RPGXP/VX/VXAce Gargulców autorstwa Tale. Dzisiaj ponownie na szybko, a jutro (jak czas pozwoli) to wrzucę coś bardziej konkretnego. Jya!


22 maja 2019 - 16:55 (Reptile)

Witam,
Sytuacja z netem nieco została poprawiona, ale nadal posiadam jakieś tymczasowe lagi, spadki transferowe i cuda patyczaków. Wrzucam czym prędzej materiały nadesłane przez Versusa (tak ponownie), który zgromadził Tilesety do RPGMV. Autorem grafik jest Fitsbach, a tematyka zasobów to Sci-Fi, coś klimatycznego dla przygód kosmicznych. Ja tymczasem wracam do dokończenia tłumaczenia dla programu graficznego, który w zasadzie od dawna obiecuję - ale w końcu się pojawi.
Jya!


21 maja 2019 - 17:40 (Reptile)

Witam,
Dzisiaj dosłownie przelotem wrzucam kolejne grafiki nadesłane przez Versusa, jest to paczka tilesetów do RPGXP od -ta dam- Pixel Art World. Pewnie nikt się tego nie spodziewał, ha! Dość potężna paczuszka, zawiera też wiele elementów jak charactersy czy inne graficzki z których można wykonać mapping (za pomocą programu graficznego).
Jya!


20 maja 2019 - 14:38 (Reptile)

Witam,
Zamiast zasobów czy konkretnej nowej pozycji w tabeli z grami, dzisiaj poświęciłem czas na drobne modyfikacje nety kiedy (dział Chat), spis zasad które należy tam przestrzegać. Na niektóre rzeczy można przymrużyć oko (wiadomo), natomiast o ewentualne dokładne wyjaśnienie co i jak - to należy zagadać (najlepiej ze mną). Także w dziale Chat wprowadziłem pomoc dla Discorda, podając nieco przydatne komendy dla formatowania tekstu.
Jya!


19 maja 2019 - 11:45 (Reptile)

Ave,
Może nie nowa gra, ale za to kolejne zasoby nadesłane przez Versusa. Są to materiały do RPGXP charactersy od Pixel Art World. Paczka zawiera wiele przedmiotów takich jak drzwi i okna. Oczywiście znajdą się też postacie pasujące do tradycyjnego stylu RTP. Nowość wiadomo, można znaleźć w RPGXP > Characters > Pixel Art World Characters XP


18 maja 2019 - 23:50 (Dragon Kamillo)

Dzień Dobry.
Dzisiej na twierdze trafia ostatnia paczka charsetów z archiw Enterbrainu do RM2k i RMME. W sumie nic specjalnego... Paczka autorstwa Fukuda Makoto do pobrania z działu z charsetami z RMME. No i to by było na tyle, a dalej się zobaczy. Niestety znowu robię po 12-14h dziennie, ale może jakoś wieczorami uda mi się ograć to i owo (bo szczerze, na nic innego pewnie i tak sił nie będzie) i możliwe że skrobne to i owo, przynajmniej mam taką nadzieję...
Do widzenia.17 maja 2019 - 08:22 (Reptile)

Ohayoo,
Kolejna nowa pozycja w dziale gry została dodana, aczkolwiek gra nowa raczej nie jest - gdyż sięga pamięcią 2009, ale tak się jakoś złożyło, że projekt Czeluść nigdy nie uzyskało jakiejś recenzji, czy to szerszego opisu. Wielka szkoda, bo dobry materiał, aczkolwiek gra jest zdecydowanie za krótka. Niech was to jednak nie zniechęca! Krótka, ale dobra gra w RPG2003 ma zdecydowanie większą wartość niżeli wielogodzinny bełkot wykonany w RPG Maker VXAce (w szczególności, jeżeli są to gry wykonane by podlizać się youtubercom i kolegom z podwórka).

Kto jeszcze nie grał w Czeluść, tego zapraszam do downloadu! Z pewnością spodoba wam się ta rozrywka.

CZELUŚĆ

* * * RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *16 maja 2019 - 16:55 (Reptile)

Ave,
Tak w zasadzie od paru dni na stronie można pobrać nową paczkę, którą podesłał Versus. Są to nowe zasoby dla RPGVXAce, od Nanokan. Jeżeli ktoś by się mnie pytał o zdanie, to nie do końca te zasoby mi odpowiadają, no ale nie muszę być jakąś wyrocznią w tej sprawie.

Nowe zasoby w RPGVXAce > Tilesets > Nanokan World Elements
Jya!


15 maja 2019 - 08:00 (Reptile)

Ohayoo,
Nieprzerywalny maj cudów trwa nadal! I bardzo dobrze! A żeby było jeszcze bardziej cudnie, to tak jak na naszym kanale zapowiedziałem - w tym miesiącu wrzucimy nieco więcej gier. W zasadzie dzisiaj miał być inny tytuł, ale jako, że Almostnoruby postanowił zagrać w nową pozycję Ska'cia, to postanowił podzielić się z wami swoją opinią na temat nowej siekaninki zwanej Kimyona Yama. Kto nie grał, to oczywiście zapraszamy do zassania. A kolejne gry już są powoli w kolejce, zatem do następnego, bo ja też mam zamiar w coś zagrać!
KIMYONA YAMA

* * * RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *14 maja 2019 - 23:15 (Dragon Kamillo)

Dzień Dobry.
Uff udało się w końcu wrzucić i coś tutaj skrobnąć. Dzisiej na twierdze trafia paczka z filmami z RPG TSUKURU 4 z PSX. Same filmy były dołączone na płycie do podręcznika o RM2k3, są w formacie .mpg i mają dziwny rozmiar 320x128 pikseli. Przedstawiają jakieś animacje ataku różnych przeciwników - może coś komuś się przyda, albo wyciągnie z tego pojedyńcze obrazki... Samą paczkę znajdziecie oczywiście w dziale Inne, a waży 35.2MB.
No dobra na dzisiej to tyle, z tego co się oreintuje to teraz powinno się pojawić trochę więcej gier na twierdzy, sam mam zamiar się do tego dołączyć, więc kto wie - możliwe że kolejny zaskoczę jakąś starą gierką.
Do widzenia.13 maja 2019 - 18:38 (Reptile)

Wieczór,
Nie mam zamiaru dzisiejszego dnia męczyć redakcji, zatem coś od siebie na szybko lekkiego podrzucę. Udało mi się przetłumaczyć 103 utwory muzyczne (MID) od niejakiego Muto. Trzeba przyznać że dośc dobra paczuszka, melodie na każdą okazję. Warto nastawić ucho. Licencja free.

Zatem do dzieła! Download > Music > Muto BGM
Jya!


12 maja 2019 - 23:59 (Reptile)

Wieczór,
I znowu zostałem niejako zmuszony by wcisnąć się z materiałami. Dragon chyba przysnął (((-'), a z tego co widzę to Versus będzie zadowolony, gdyż to jest kolejny dzień kiedy lądują jego nadesłane materiały. Szczerze, to cieszy mnie fakt, że kolekcja materiałów na stronie z każdym dniem rośnie - a właśnie została dodana paczuszka charactersetów dla RPGMV autorstwa Cancadis.

Nowość w RPGVX > Characters > Cancadis VX Sprites
Jya!


11 maja 2019 - 17:40 (Reptile)

Wieczór,
Od kilku tygodni gdy mam do czynienia z grafiką na Win10 to mnie coś trafia. Też macie ten problem? Już go opisuje: rok 2000, komputery posiadają 128MB Ramu, procesory nawet nie 1Ghz (oczywiście jedno-rdzeniowe); robię prostego charseta, zapisuje, chce zobaczyć - klikam 2x na grafikę i podgląd obrazu się uruchamia w kilka sekund (2sek?). Teraz mamy 2019, zamiast procesora: kaloryfer, ram 8GB, ta sama sytuacja: rysuję char seta, zapisuje, otwieram grafikę i wgrywa się wspaniała aplikacja do zdjęć. Coś wgrywa, coś pobiera, coś wczytuje, a ja czekam jak idiota, aż komputer wyświetli mi ten skomplikowany model postaci, składający się z kilku pikseli.

Jak człowiek ma się nie zdenerwować, i jak ma tak pracować? (((-=)
Po prostu się nie da. Trzeba szukać zamiennika - i udało się znaleźć coś prostego.

Download -> Programy, dział narzędzi trafia Honeyview. Jest to narzędzie do błyskawicznego wyświetlania podglądu zdjęć, obrazów, grafiki. Przetestowałem i działa rewelacyjnie. Faktycznie błyskawicznie wyświetla graficzki, domyślny interface, przyjazny i miły dla oka. Dla wymagających istnieje możliwość modyfikacji wyglądu, programowanie skrótów klawiszowych, zmiana języka itp., dość sporo opcji.

Drobne uwagi:
1) Program służy tylko do podglądu grafiki, a nie modyfikacji. Zatem jeżeli posiadasz już coś co działa szybko, to być może te narzędzie ci się nie przyda.
2) Program jest w wersji Portable, czyli nie wymaga instalacji.

Można przetestować i ewentualnie usunąć, jeżeli nie przypadnie do gustu. To tyle na dzisiaj z ciekawości i pora zabierać się za kolejne gry by wrzucić na stronę.
Jya!


10 maja 2019 - 17:55 (Reptile)

Wieczór,
Pandamaru - z pewnością o zasobach tego autora słyszeliście nie raz. Versus (tak jest, ponownie on), wyciągnął jakieś stare graficzki wymedytowane właśnie przez Pande do wersji RPGXP. Jak na chwilę obecną to zostaje dodany pak Charactersów, w którym można znaleźć wiele animacji dla podstawowych charactersów, jakieś obiekty, a nawet kilka grafik battlersów (tak połączyłem 2 paki w 1, bo szkoda battlersów, a tak tylko parę grafik). Zasoby szukać można w dziale RPGXP > Characters.
Tradycyjnie: Jya!


9 maja 2019 - 18:30 (Reptile)

Wieczór,
Dzisiaj już nie tak ciekawie jak wczoraj, nie mam dla was nowej gierki (ah wielka szkoda). Pozwolę sobie wrzucić materiały, które ponownie wyłowił dla was Versus - są to tła walki dla RPGVXAce, bat tle 1 jak i battle 2; Autorem zasobów jest Sharm, który pozwala na użycie swoich materiałów w dowolny sposób, ale ważne by był wyświetlony w creditsach, a przy grach komercyjnych to chce otrzymać kopię gierki (oczywiście za freeko).

Zatem, najnowsze twory znajdziecie w dziale:
RPGVXAce -> Battle Backs > Sharm Battlebacks

PS. Posiadacze RPGVX też mogą użyć tych zasobów jako tła walki, tylko trzeba będzie za pomocą programu graficznego sobie połączyć podłoże (battle1) z tłem (battle2). Oczywiście też trzeba użyć odpowiedniego skryptu na wyświetlanie tła walki, ale o tym to już kiedyś było! Ładny skrypt na Twierdzy znajdziecie. W ramach przypomnienia dział: RPGVX > Skrypty ruby > Tło Walki


8 maja 2019 - 07:05 (Reptile)

Ohayoo,
Dzisiaj nie mam zamiaru czekać na zakończenie dnia, i postanowiłem coś wrzucić nieco wcześniej (by móc skupić się na innych rzeczach tak przy okazji). Obiecałem wrzucić nową gierkę, oto i ona: Dreaming Treat (RPGVXAce). To już jest 5 część gry z tej serii. Co raz to bardziej gra przypomina Visual Novel, więcej tekstu, więcej artów, możliwość wyborów - ale nadal jest to gra przygodowa.

Dla tych co się pogubili (która część to pierwsza, która druga), w jakiej kolejności mają zagrać w owy tytuł: przy recenzji dodałem odnośniki/powiązanie do poprzednich części gry. Nie by to był jakiś zaraz supernowy system, ale gdy zaglądniecie do recenzji to z pewnością zaczaicie o co biega. Co więcej mogę powiedzieć - udanych transferów i przyjemnej gry!

DREAMING TREAT

* * * RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *7 maja 2019 - 20:00 (Reptile)

Wieczór,
Cicha nadzieja gdzieś tam zawsze występuje, że Dragon podzieli się kolejnymi zasobami wyciągniętymi z japońskiego archiwum, ale widzę, że to dzisiaj nie ten dzień. Natomiast uszczęśliwię was kolejnymi zasobami nadesłanymi przez Versusa (zdolny chłop! To jest redaktor! Kto chędny do redakcji to serdecznie zapraszamy) - są to portrety/face sety dla RPGMV 15 oryginalnych postaci, których autorem jest Yulia. Paczuszka trochę waży (22MB), ale niestety takie uroki kanału alpha.
Zapraszam do działu RPGMV > Facesety, a jutro już obiecuję wrzucić jakąś nową gierkę.
Jya


6 maja 2019 - 23:59 (Reptile)

Wieczór,
Nie ma to jak nocne czuwanie nad materiałami. Chociaż materiały pojawiają się zazwyczaj szybciej, to czasami tak bywa, że treść newsa jest odrobinę opóźniona. Tak było też i dzisiaj, gdzie materiały pojawiły się ok. już 18:00, a są to tilesety dla RPGMV od Bokou o tematyce steampunk. Oczywiście paczuszka nadesłana przez Versusa. Za dużo tego tam nie ma, ale chociaż jakościowo jest dobrze. Zapraszam do działu z materiałami (RPGMV > Tilesets > Bokou MV Steampunk set).
Jya


5 maja 2019 - 16:42 (Reptile)

Ave
Prawie skończone... Albo i już mi się udało to skończyć? W każdym razie wraz z jutrzejszym dniem mogę wrócić spokojnie do tradycyjnych zadań przy stronie, a co za tym stoi: ciekawsze materiały na stronie (ale to ode mnie będzie - inni redaktorzy oczywiście nie są zwolnieni z pracy) .

Tutaj wzorowym przykładem jest Versus, który niedawno do nas dołączył i dziennie coś przy stronie robi, ale ale - to nie jest tak, że inni olewają sprawę, gdyż znajdą się jeszcze tacy, którym zależy na stanowisku redaktora (i chyba też zależy na stronie gdyż się udzielają czy to z materiałami czy z zadaniami specjalnymi, nawet są dostępni dziennie na naszym czacie!). A do pracujących redaktorów też zalicza się Almost no ruby, który wyczarował grafiki okna dla RPGVX autorstwa Itaholy.

Paczka liczy dość sporo grafik (42), jest z czego wybierać, no i najważniejsze - plik czytaj mnie pięknie zrobiony. Opisane licencje, jak i podpowiedzi jak ustawić okienka by uzyskać ładny efekt.
Tyle na dzisiaj,
Jya


4 maja 2019 - 15:40 (Reptile)

Ave
Powoli kończę zadania z wymiaru realnego (gdzieś już widzę światełko w tym ciemnawym tunelu rozpaczy) i będę mógł się skupić przy ważniejszych rzeczach, ale póki co nadal jestem nieco przymuszony wrzucać na szybko to co udało się innym przygotować. Tutaj brawa dla Versusa, który dziennie coś podeśle nowego, coś co można wrzucić na stronę, coś co może wam się przydać.

Dzisiejsze materiały to karty tarota. Talia składa się z postaci RPGVX. Graficzki należy użyć jako obrazki (Picture), no i trafiły do działu ogólnego (Download > Inne). Autorem grafik jest Pandamaru, dość znana postać. Tyle na chwilę obecną, miłego dnia!


3 maja 2019 - 23:43 (Dragon Kamillo)

Dzień Dobry.
Dalej grzebię w archiwach i dzisiej wrzucam na twierdzę skromną paczuszkę charsetów pod RMME. Są to psy w różnych rasach i jacyś ludzie. Może komuś się to przyda, szczególnie pieski - zawsze można urozmaicić trochę grę wrzucając różne grafiki a nie jedną i tą samą z RTP. Na dzisiej to tyle, więc do zaś.
Do widzenia.2 maja 2019 - 06:22 (Reptile)

Ave, witam i ohayoo wczesnym rankiem
Świetnie Dragonowi poszedł wczorajszy dzień, którym można rozpocząć kolejny tradycyjny -Maj cudów- na Twierdzy. Specjalny miesiąc gdzie dziennie pojawiają się wiadomości, materiały, gry, teksty i tylko co popadnie. Czy można to nazwać już tradycją? W sumie... Jak się na tym zastanowić to pierwszy Maj cudów odbył się już w 2014 roku!

Ah tak, zapomniałem. Okres cudów trwa nieprzerywalnie od 2018 ostatnio, więc miesiąc Maj nie jest jakiś za specjalny pod tym kątem <(((~^)', ale ale - wracając do materiałów. Wczoraj były świetne char sety dla RPGME, no to dzisiaj będą świetne charactersy dla RPGMV, które zgromadził Versus.

RPGMV > Characters > Tonbi's Tall Sprites
Jest to paczka stworzona przez Tonbi, a modele jakie użył, to podstawowe postacie RTP z RPGMV. Postacie zostały zmodyfikowane w taki sposób, że są większe i posiadają nieco bardziej poważniejszy styl. Zapraszam do działu, a tymczasem postaram się poprawić/rozwinąć nieco regulamin dla naszego kanału na discordzie.
Jya na!


1 maja 2019 - 20:42 (Dragon Kamillo)

Dzień Dobry.
No to dzisiaj znowu wycieczka po waybacku machine (i w sumie też po moich płytkach różniastych) po to aby wygrzebać 3 charsety od T.ishizaki i wrzucić je na twierdze. A więc nowej paczki można szukać w RPGME -> Charset -> T.ishizaki Chara. Są to postacie w takim bardziej poważnym stylu, może nadadzą się komuś do jakieś mroczniejszej gry czy coś w tym stylu. Same chary wygrzebałem ze starej strony Enterbrainu, ale też były dodane na płytkę dołączoną do podręcznika o RM2k (ale na tej do 2k3 już ich nie ma). A przy okazji przeglądając te płytki znalazłem jeszcze jedną paczuszkę z filmami z RPG MAKERA 4 (PSX), a że już mam dział na tego typu rzeczy to pewnie pojawi się ona na twierdzy już niebawem. A na dzisiej to tyle, a więc do zaś.
Do widzenia.
PS. A byłbym zapomniał, stare newsy jak zwykle reptile przeniósł do archiwum.
Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024