...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 47 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2020: Maj


31 maja 2020 - 00:03 (Rubin)

Witam.
I koniec miesiąca nadszedł, a co razem z nim?, a może raczej kto? - McLaren, wraz ze swoją recenzją do gry Cień w obiektywie, autorstwa Karrmel21.

W grze kierujemy losami płatnego zabójcy. Pewnego razu otrzymujemy z pozoru dość typowe zadanie. Jednak z biegiem czasu okazuje się być największym jak do tej pory wyzwaniem dla naszego bohatera. Sam zleceniodawca jest tajemniczy i skrywa mroczne sekrety.

Jak twierdzi McLaren, gra Cień w Obiektywie jest porządnym tytułem, którego nie można tak po prostu pominąć, trzeba go obejrzeć, tak obejrzeć. Gra jest jak dobry film, w którym wcielamy się w postać zabójcy, grając w nim główną rolę. Problem w tym, że aby zrozumieć w pełni jego sens musielibyśmy obejrzeć go kilkakrotnie (a najlepiej z różnych perspektyw). Czyli w przypadku gry przejść ją ponownie i ponownie, najlepiej dokonując różnych wyborów. Z pewnością jest to tytuł wyróżniający się z pośród innych.

CIEŃ W OBIEKTYWIE

* * *RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *30 maja 2020 - 00:00 (Rubin)

Witam,
Miałem nieco dylemat co dzisiaj dodać do naszej biblioteki z grami, czy może coś przygodowego, lub bardziej logicznego, ale przeglądając pliki, zobaczyłem iż zalegam jeszcze z jedną gierką która zakończy jakże kultową trylogię PAKIT RACING 3, autorstwa Pakitosa

Ostatnia cześć z trzech cześci Pakit Racing. Jak widać Pakitos idzię za ciosem i mimo niedoskonałości poprzednich odsłon, wydaje ostatnią trzecią część.
PR3 oferuje te same mechaniki co wcześniejsze wersje. Jako że gra gatunkuwo co prawda jest wyścigiem, a graficznie kompletnie odstaje od tego, głównym celem gracza jest dojechanie, a w tym wypadku dojście, do diamenciku, który jest odpowiednikiem mety.

Grając we wszystkie trzy części, spodziewałem się po ostatniej odsłonie lekkiego progresu ze strony technicznego, bo o fabule tutaj nie ma co mówić, ale niestety, ostatnia wersja niczym szczególnym nie różni się od dwóch pozostałych, a szkoda. Nie przepadam za tym kiedy u autora nie widać progresu, które mogłyby się przełożyć na jakość gry, tylko ciągle babra się w zamkniętym w swoich ramach schemacie, nie biorąc do serca porad ze strony społeczności, a szkoda.

PAKIT RACING 3

* * *RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *29 maja 2020 - 00:01 (Rubin)

Wieczór,
Poznaj, co kryje się za Zasłoną, tak uważam że powinien nazywać się tytuł, ale pierwotnie, krótsze odniesienia szybciej zapadają w pamięci, a przy tym tytule, jest co zapamiętać. Ponieważ, jest on porządnym horrorem, który wciąga do swojego tajemniczego świata.

Wszystko rozpoczyna się niewinnie, gdyż główny bohater w którego przyjdzie się wcielić graczowi, pojawia się w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiednim czasie. Dostrzega, awanturującą się parę i postanawia pomóc bezbronnej kobiecie, co skutkuje jego przypadkowym morderstwem i tak rozpoczyna się przygoda.
Czy główny bohater trafił do piekła?, dlaczego zaczyna widzieć dziwne rzeczy i atakujące go diabły?

Zasłona jest bardzo dobrym horrorem idealnie sprawdzającym się w swoim gatunku, ponieważ miałem moment że podskkoczyłem na krześle, więc skoro gracz został wystraszony, to tytuł jak najbardziej sprawdza się w swoim klimacie. Z wielkim bólem serca, gra została tak oceniona, ponieważ zawiera kilka niedociągnięć, które można poprawić od ręki. Niemniej, zachęcam do pobrania produkcji, ponieważ mimo wszystko jest to świetna gra, której warto poświęcić odrobinę czasu.

ZASŁONA

* * *RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *28 maja 2020 - 00:10 (Rubin)

Ave,
Koniec miesiąca zbliża się wielkimi krokami i jak widać recenzje idą pełną parą, a na dzisiaj ląduje kolejna gierka, pt. Mine Vive, autorstwa Szymkima213.

Miałem okazje już zagrać w tytuł który był stylizowany na MineCrafta, a była to Wyspa Przetrwania. Jak to na gry survivalowe przystało, o chociażby szczątkowej fabule możemy zapomnieć na dobre. Tutaj znajdziemy systemy odpowiadające za tworzenie przedmiotów i zbieranie surowców.

Coś poszło nie tak i wszystko jest poza wyobrażeniem każdego twórcy. Na szczęście jak robią to inni, autor nie okrzyknął swojej produkcji iż została zrobiona dla zabawy, lub jako żarcik, więc tylko za to należą mu się, brawa że nie próbuje się wymigać od odpowiedzialności za swoje dzieło tylko przyjmuje uwagi na swoje barki.
Produkcja moim zdaniem może posłużyć jako lekcja, dla każdego przyszłego twórcy, na co zwracają uwagę gracze i jakich błędów unikać przy tworzeniu gier.

MINE VINE

* * *RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *27 maja 2020 - 00:01 (Rubin)

Wieczór,
Ostatnie podrygi, ostatnie prace tego miesiąca zbliżają się wielkimi krokami. Na dzisiaj ląduję humorystyczna gra z gatunku RPG Other World autorstwa ŻbiXsa.

Wcielamy się w bohatera o imieniu Kris, którego nawiedzają dwie dziwne postacie, przypominające ścmierć. W otchłani, czarnego tła w towarzystwie niebieskich płomieni, na przeciw dzielnego Krisa, stoją tajemnicze postacie. Jak się okazuje, przyszło mu spotkać nie jedną, a dwie śmierci. Jedna znich, przyodziana w czarną szatę, zaś druga w niebieską i obie w ręku trzymają ogromną śmiercionośną kosę.
I tak, bohater otwiera swoje oczy i budzi się w swoim pokoju.


Other World jest grą RPG w której przyjdzie graczowi zetknąć się z cut-scenkami, zawierające masę dobrego pozytywnego humoru.
Fani, którzy oczekują przygody jak najbardziej mogą kliknąć w download, ponieważ tytuł oferuję masę zwrotów akcji, więc tutaj nuda nie będzie towarzyszyć, a wręcz przeciwnie.

OTHER WORLD

* * *RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *26 maja 2020 - 00:00 (Rubin)

Wieczór,
Na dzisiaj ląduje tytuł który, jest strzepkiem poskładanych pomysłów, i zostały one złożone w jedną całość. Produckja nosi tytuł Altenia Stories - Time of Devotion, a za jej stworzenie jest odpowiedzialny Summoner

Wszystko rozpoczyna sie bez jakiegokolwiek wprowadzenia do gry. Od razu przed oczami gracza ukazuje się główny bohater, który kończny domowe obowiązki i po dalej przechodzi do wypoczynku w trakcie wolnego czasu. Wieczorem, bohatera odwiedza jego przyjaciel, który prosi go, aby wspólnie udali się w podróż po zioła, tak więc bohater nie odmawiając, na drugi dzień o poranku od razu postanawiają wyruszyć w drogę.
Ogólnie, pomijając główny wątek fabularny, wydadzenia w większości wynikają z decyzji lub spontanicznych akcji.


Altenia Stories jest grą na swój sposób pochłaniającą. Prezencja mapek, oraz fabuła, zdecydowanie są najmocniejszą stroną tego tytułu.
Dodatkowo, urozamicenie rozgrywki w formie zagadek i dosyć przyjemnych walk, potęguje pozytywne wrażenia które towarzyszą graczowi w trakcie gry. Poniżej zachęcam do zaklikania w download i zagrania w ten tytuł.

ALTENIA STORIES - TIME OF DEVOTION

* * *RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *25 maja 2020 - 00:00 (Rubin)

Ave,
Ostatnio przeglądając listę gier zorientowałem się że dużo ląduje gatunków Fantasy, oraz RPG.
Więc sądzę że czas najwyższy nadszedł na coś zręcznościowego, co mam już od dłuższego czasu przygotowane na swoim dysku i czeka na upload, a będzie to kosmiczna wyścigowa gra pt. Future Tracks, której autorem jest Matek.

Wcielamy się w bohatera o imieniu Falcon. Jest on rajdowcem, który musi piąć się po szczeblach kariery, aby mógł pokonać obecnego króla wyścigów, Hamona.

Wyścigi odbywają się na tle futurystycznych panoram w których biorą udział spodki, napędzane rakietowym silnikiem. Jest to zdecydowanie bardziej dynamiczna produkcja od wszystkim znanym Pakit Racing, ponieważ przeciwnik, trzyma dosyć wysoki poziom, nie wspominając o ostatnim Hamonie, który da nam popalić
Zachęcam do zaklikania w download i założenia kasku, z nim zdecydujecie obrać stery kosmicznego odrzutowca.

FUTURE TRACKS

* * *RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *24 maja 2020 - 00:18 (Rubin)

Wieczór,
Czy wierzycie w to że przy pełni księżyca gdzieś w zakątkach świata, krążą ludzie którzy w jego blasku zamieniają się w wilkołaki? Zapewne, oglądaliście masę filmów związane z tą tematyką, bo jakże jest ona bardzo popularna. Ale, czy odzwierciedlenie takiej hisotrii odnajdzie się na silniku RPG Makera?

Na dzisiejszą noc, ładuje grę demo pt. Rover, której autorem jest Drizzt.
Wcielamy się w chłopca, który 18 lat wcześniej został podrzucony pod drzwi pewnego starca. Dziecko zostało przez niego za adoptowane i tak przez kolejne lata, gdy młodzieniec dorasta, nic nie zwiastuje złych wydarzeń i tak w trakcie niewinnego treningu, chłopak zostaje ugryziony przez wilka i od tego momentu całe jego życie zostaje wywrócone do góry nogami.

ROVER

* * *RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *23 maja 2020 - 02:12 (Rubin)

Witam,
Kolejna gra zasila naszą bibliotekę, a będzie to tytuł Absolute Power za który jest odpowiedzialny Nathan2000
Jest to gra futurystyczna, osadzona w czasach które mają dopiero nadejść. Znając gry Sci-Fi nie znajdziemy tutaj kosmicznych statków, kolonizacji nowych planet przez ludzi w celu poszukiwania nowego życia, czy świetlnych mieczy rodem star wars. Akcja gry odgrywa się w fikcyjnym świecie w 2041 roku.

Polecam do zaklikania w download, oraz do porabia gry.

ABSOLUTE POWER

* * *RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *22 maja 2020 - 00:01 (Rubin)

Salut,
Zastanawiałem się co na dzisiaj wrzucić, bo w sumie mam przygotowanych kilka przygodówek, horror, dwie gierki wyścigowe, więc więc w czym wybierać.
Na dzisiaj ląduje przygodowa produkcja Devil With The Blue Eyes, autorstwa SzalonyIvan, która opowiada o chłopcu o imieniu Akin, którego przygoda kręci się wokół niego, oraz jesgo siostry Beli. Więc, fabuła będzie się głównie skupiać na dotarciu do wyznaczonego celu, gdzie po drodze, bohaterowie napotkają wiele przeszkód.

Jak na dosyć liniową fabułę która jest przewidywalna, tytuł pomimo że jest demem, jego rozgrywka zamyka się w pułapie od 30 do 40 minut.
Zachęcam do pobrania gierki, a ja zabieram się za przygotowanie dalszych mateirałów.

DEVIL WITH THE BLUE EYES

* * *RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *21 maja 2020 - 00:00 (Rubin)

Ave,
Na dzisiaj produkcja która oferuję zręcznościową przygodę i nie pozwala na nudę. Trzeba unikać kontaktu z potworkami i łapanać wszystkie kryształy rozmieszczone na mapie, a przy tym, nierozłącznym towarzyszem gracza, będzie Czas!

Gra nosi tytuł Kristal Smash, a za produkcje odpowiada Kola.
krótka zręcznościowa gierka. W której możemy wcielić się w kilku bohaterów, lub stworzyć własną postać. Głównym zadaniem gracza jest zdobycie wszystkich kryształów które są rozrzucone po planszy a na niej chodzą potwory, których trzeba unikać.
Krótka, zręcznościowa produkcja, przy której, przyjemnie będzie spędzić wolny czas.
Polecam do zaklikania w download i do zapoznania się z recenzją.

KRISTAL SMASH

* * *RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *20 maja 2020 - 00:03 (Rubin)

Witam,
Niedawno, był początek miesiąca, a tylko zdażyłem mrugnąć oczami i już jeszcze odrobinę i koniec sielanki majowej.
Na dzisiaj, coś z gatunku RPG. Tytułu dość znany bo już trzecia odsłona, a jest to nic innego jak Septerra Core - Trzy Światy, autorstwa Neko

Gra zainspirowana tytułami King's Bounty, Septerra Core i Heroes of Might and Magic. Jednak nie jest to ich odwzorowanie, a całkowicie nowa koncepcja. Posiada wiele strategicznych elementów i wymaga myślenia nie tylko w trakcie walki, ale przede wszystkim poza nią. Gracza czeka kupowanie budowli, rekrutacja jednostek, uczenie się czarów, zdolności i wiele więcej.

Jest to produkcja na około 10 godzin. Tytuł, czerpie garściami z Herosów i widać to głównie po systemie budowy budynków oraz możliwości rekrutowania jednostek. Moje pierwsze wrażenie przy tym tytule były negatywne i nie będę ukrywał że prosta mechanika w Septerra Core Arena, bardziej mnie urzekła niż tutaj, ale warto okazać tej produkcji zaufanie i pobrać ją na swój dysk.

SEPTERRA CORE - TRZY ŚWIATY

* * *RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *19 maja 2020 - 00:00 (Rubin)

Wieczór,
Na dzisiejszą noc, do downloadu trafia tytuł, autorstwa Super Vegety pt. Project Terrorica Shutdown. Jest to kolejna gra o zabarwieniu Sci-Fi, posiadający interesującą fabułę, ciekawe techniczne zastosowania i klimat, który trzyma gracza przy sobie. Terrorica Shutdown - jest grą demo która została wydana w 2003 roku, lecz niestety nie doczekała się nigdy pełnej wersji.

Ludzkość poczyniła wielkie postępy techniczne jednak prawie żaden z wynalazków nie został wprowadzony w życie codzienne. Ludzie zaprzestali badań nad bronią z powodu braku wojen i aktów terroru. Jednak nagle terroryści wracają i powstaje nowoczesna tajna agencja antyterrorystyczna która jako pierwsza będzie dostawać nowe uzbrojenie i informacje o nich.

Project Terrorica Shutdown, jest tytułem który ma w sobie zdecydowanie potencjał i coś co trzyma mocno gracza przy rozgrywce. Przyznam że nie mogłem się oderwać od tej gry. Gorąco zachęcam do pobrania i zagrania w niego, ponieważ czas w jaki włożycie w tę produkcje nie będzie należeć do zmarnowanego.

PROJECT TERRORICA SHUTDOWN

* * *RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *18 maja 2020 - 00:00 (Rubin)

Wieczór,
Wspominałem dzisiaj na naszym czacie że chętnie bym zagrał w jakąś grę akcji, lub w coś co wywodzi się z gatunku zręcznościówek.
I tak McLaren, jakby wysłuchał moich próśb, podesłał recenzję do gry pt.Meowku, której autor, mam taki sam nick co tytuł tej produkcji i na dodatek, główny bohater w grze, nosi również to samo imię.

W grze przyjdzie nam się wcielić w postać Meowku, lojalnego ucznia Gejszy. Gejsza, przywódca zakonu postanawia zlikwidować swoją organizację w dość radykalny sposób i zabić wszystkich jego członków, oszczędza jednak ucznia, którym jest Meowku, co okazuje się jego największym błędem. Po tych wydarzeniach gra przenosi nas w przyszłość.

Gra jest perełką i mimo niewielkich wad wyróżnia się z pośród innych. W szczególności dzięki świetnej oprawie audiowizualnej, mechanice oraz ciekawej fabule. Mimo tylu zalet, aby ukończyć grę trzeba być niezwykle cierpliwym i wytrwałym.

MEOWKU

* * *RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *17 maja 2020 - 00:01 (Rubin)

Wieczór,
Kilka dni temu poszukując jakiś dobrych tytułów, nie liczyłem że trafię na produkcje, która według mnie będzie jedną z najlepszych i czołowych gier demo w naszym kraju.
Under, jest grą przygodową, utrzymywaną w klimatyce horroru, o autorskiej grafice, muzyce jak i autorskim scenariuszu.

Under opowiada historię Xendry, która z niewiadomych dla siebie przyczyn, budzi się, zamknięta w podziemnym kompleksie. Nie mając pojęcia w jakim celu ją tu sprowadzono ani jakie mroczne sekrety skrywa miejsce w którym się znalazła, stara się znaleźć wyjście z sytuacji. Z czasem jednak, każdy kolejny krok staje się coraz cięższy i coraz bardziej zbliża bohaterkę w środek koszmaru. W dodatku odnosi wrażenie, że jest nieustannie obserwowana.

Twórcą tej produkcji jest Rekkimaru i SimpleStudios.
Autorskie grafiki, autorskie dźwięki i niesamowity klimat który wchłania gracza do świata jaki serwuje produkcja.
Czy czegoś więcej potrzeba ?
Gra jest godna polecenia i serce się raduje na samą myśl, że tak doskonałą grę stworzyli rodacy. Jest to największy dowód, że Polak potrafi, a wystarczą tylko chęci.

UNDER

* * *RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *16 maja 2020 - 00:00 (Rubin)

Wieczór,
Czarno biała przygoda, gdzie od posiadania szklanki mleka, bohater wpadnie w posiadania ładunku nuklearnego. Jest to bardzo króka gra demo z psychodemiczną muzyką i nietypową grafiką niczym twór stworzony w 1990 roku, który można otworzyć za pomocą emulatora NES.

W tym celu, musi rozmawiać z napotykanymi NPCami aby wymieniać się z nimi przedmiotami. Głównie rozgrywka sprowadza się do 10 minutowego gameplauy, a gracz jest sprowadzony do tego iż musi chodzić od NPC do NPC i wymieniać się z nimi przemdiotami. Służy tutaj bardziej jako przekaźnik pomiędzy nimi

Polecam poświęcić 10 minut swojego życia i zagrać w ten tytuł, chociażby aby nacieszyć swoje uszy oprawą dźwiękową, oraz fani pikseli, znajdą uciechę, ogolądając 8bitowe graficzki.

GRA PRZYGODOWA

* * *RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *15 maja 2020 - 00:09 (Rubin)

Witam,
Zaguniony Świat, jak z zapowiedzi Przemek1602 można wywnioskować. Tytuł zalicza się do demówek. Pozory jednak mogą mylić, ponieważ jest to pierwsza tak obszerna gra demo, z którą się spotykam, gdzie czas rozgrywki, rozciąga się do kilku godzin.

Jest rok 1240. Planeta Lunar jest jedną z najwspanialszych kolebek cywilizacji życia. Stworzenia, które ją zamieszkują żyją w zgodzie i przyjaźni. Ludzie, krasnoludy, elfowie, orkowie, gobliny oraz demony pomagają sobie nawzajem. Nie zdają sobie sprawy z przewrotu, który nadejdzie w tym samym roku. Pewien badacz imieniem Roan wyrusza z ekspedycją do krainy Asztan by odnaleźć starożytny grobowiec początków cywilizacji.

Tytuł fabularnie posiada potencjał, ale tylko na tym się kończy, bo dla mnie grając w tę produkcję była to podróż przez drogę krzyżową. I trochę mi szkoda autora, który włożył w tę grę ogrom czasu, a mógł go spożytkować na coś bardziej porządniejszego.

ZAGUBIONY ŚWIAT

* * *RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *14 maja 2020 - 00:40 (Rubin)

Wieczór,
Przed egzekucją, skazańcy mają możliwość spełnienia swojego ostatniego życzenia. Jedni proszą o pizzę z colą, drudzy o kawałek ziemi, aby po śmierci ich dusza mogła zawędrować w zaświaty i nie tułać się po świecie.

The Try, jest grą logiczną autorstwa Foxera, która opowiada o skazańcu przebywającego w więzieniu który powinien zostać stracony, jednak strażnicy pozwalają na dokonanie wyboru i dają możliwość uratowania swojego życia, poprzez przejście labiryntu, składającego się z licznych zagadek i łamigłówek.

Klimatyczna krótka produkcja na 30-40 minut, w zależności ile przyjdzie walczyć graczowi z zagadkami. Tytuł uważam za bardzo interesujący, mimo swojej prostoty, przypadł mi do gustu i jeszcze nie raz do niego wrócę. Gorąco zachęcam do pobrania i zagrania w tę produkcję.

THE TRY

* * *RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *13 maja 2020 - 00:00 (Rubin)

Wieczór,
Każdy z nas kiedyś przez to przechodził, jedni nawet sobie nie wyobrażają, pokazania swoich pierwszych projektów, a inni zaś demonstrują swoje prace. Legenda Pathory, właśnie jest pierwszym projektem Gotryma

Wcielamy się w bohatera o imieniu Artur, który na początku swojego życia wylądował na ulicy, widział jak tajemniczy Mag Ghan zabija bezbronnych ludzi. Pewnego dnia Artura znalazła Laura, która postanowiła go przygarnąć do swojego domu. Po kilku latach Artur i Laura wzięli ślub i żyli długo i szczęśliwie.... Nie! Było inaczej wzięli ślub ale pewnego dnia Ghan z swoim odziałem Barbarzyńców spalił ich dom razem z ich dziećmi. Artur postanowił zemstę,

Legenda Pathory jest pierwszym projektem autora i sądzę że jak na pierworodne dziecko wydanę w RM, wygląda on tak jak powinien. Podstawowy system walki, RTP, z dźwiękami i znikomą fabułą. Podziwiam autora za odwagę iż zechciał opublikować swoją pierwszą pracę, ale sądzę że tytuł jest do ogrania na jeden raz. I dalej mogę pokładać nadzieję iż autor wyciągnie wnioski i będzie tworzył dużo lepsze projekty. :)

LEGENDA PANTHORY

* * *RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *12 maja 2020 - 00:38 (Rubin)

Witam,
Troche luźniejszy tydzień się zapowiada, więc sądzę że ta produkcja będzie też tą, którą należy traktować z przymróżeniem oka i bardziej luźniej.
Pakit Racing 2, bo taki tytuł nosi dzisiejsza gra, jest kontynuacją pierwszej odsłony, która poza małymi detalami nie różni się niczym co jej poprzednia część.

Wcielamy się w bohatera, który ma wygląd trójkąta, a bardziej paraboli i głównym celem jest dojechanie do z punktu A do punktu B przed przeciwnikiem, lub w wyznaczonym czasie.
Wątku fabularnego tutaj nie zaznamy. Produkcja jest całkowicie tą 'zręcznościową', gdzie jest on zbędny. Cała otoczka, skupia się na zbieraniu punktów RANK, które pozwolą odblokować kolejne poziomy.


Nowa odsłona oferuje to samo co jedynka. Pomijając kilka bajerów w postaci, nowych trybów, czy bardziej rozbudowanych tras.
Niestety, tak jak pisałem przy pierwszej odsłonie, szkoda że autor nie skupił się na poprawie błędów, których skala niestety nie zmieniła się względem jednyki. Co prawda nie są to takie błędy, które uniemożliwiają rozgrywkę, lecz trzeba dać na poprawkę wiele, wiele, wiele, aspektów, która wymagają doszlifowania.

PAKIT RACING 2

* * *RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *11 maja 2020 - 00:01 (Rubin)

Wiczór,
Silnik RPG makera jest na tyle elastyczny że kreatywność twórców nie skończy mnie zaskakiwać.
Czasami są to projekty mocno doszlifowane, a czasmai takie, które przy dopracowaniu i rozwinięciu, posiadają zadatki na komercyjną produkcję, ale czy tym razem?

Bohater przepływając swoja łodzią na bezludną małą wyspę. Musi walczyć o przetrwanie i zmagać się z problemami życia codzienego, czyli zaspokojeniem głodu i pragnienia. Głównym celem bohatera jest przetrwanie, o zmroku będzie zmuszony rozpalać ognisko, a za dnia eksplorować wyspę i przeglądać każdy zakamarek w poszukiwaniu surowców, aby mógł wybudować schronienie i łódź, by mógł opuścić wyspę.

Gra nosi tytuł, Wyspa Przetrwania, a autorem jest Szymkim213.
Wielbiciele Minecrafta rządni budowy domków, rozpalania ognisk i surviwalu w celu poszukiwania surowców do konstrukcji przedmiotów. Mogą kliknąć download, ale zaznaczam, że należy produkcje traktować z przymrużeniem oka.

WYSPA PRZETRWANIA

* * *RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *10 maja 2020 - 00:01 (Rubin)

Wiczór,
Na dzisiejszy wieczór, do biblioteki gier, trafiają Przygody Bobka Fetorka, których autorem jest Tenac666.

Maly Bobbek już jako małe dziecko był odrzucony przez innych. Rówieśnicy śmiali się z niego i nie bawili się z nim ponieważ strasznie śmierdział. I dlatego nadano mu przydomek Fettorek. Bohater podrósł, lecz zapaszek również stawał się coraz bardziej dokuczliwy. Zdesperowany Bobbek za ostatnie pieniądze kupił plastikowy miecz i przebranie łowcy nagród.

Gra gatunkowo okrzyknięta przez autora komedią, niestety, jest tylko próbą wytłumaczenia niedopracowania projektu. Jak coś nie wyjdzie to najwygodniej stwierdzić iż była to forma żartu, lub gra została stworzona dla funu. Produkcja poza ładnymi mapami i kilkoma ciekawymi efektami, nie oferuje za wiele, a szkoda bo fabuła jest wzorowana na jednym ze scenariuszy, który znajduje się w naszej bazie i w dodatku odpowiada gatunkowi science fiction. Tutaj w każdym razie tego nie widać.

PRZYGODY BOBKA FETORKA

* * *RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *9 maja 2020 - 00:01 (Rubin)

Wiczór,
Zręcznościówka, bijatyka, logiczna, muzyczna, przygodowa. Jakie gatunek tym razem?
Na dzisiaj ładuję grę autorstwa Diablo pt. Łowczy.

Życiowym celem Łowczych jest ochrona ludności za pieniądze. Zakon jest jednym z najbardziej uprzywilejowanych, jednak jedynie członkowie kapituły żyją w dostatkach... Łowczy są pozbawiani wszelkich skrupułów i uczuć. Po szkoleniu są już tylko cieniem dawnego siebie

Jest to krótki projekt, który został stworzony dla własnej przyjemności. Autor chciał się przekonać, że potrafi zrobić coś nie tak ciemnego jak Arkana i przełamać Diablo-schemat. Łowczy to gra na max 40 minut, która nie jest ani zręcznościowa, ani fabularnie zaawansowana.

Łowczy

* * *RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *8 maja 2020 - 06:11 (Rubin)

Witam,
Na wstępie chciałbym podziękować McLarenowi za czujność, ponieważ wypatrzył link, który był nieprawiłdowy do downloadu jednego materiału, co uniemożliwiało jego pobieranie, ale problem został już naprawiony :)
Na dzisiejszy wieczór, ląduje kolejna recenzja, tym razem do gry Omnom, pt. Stacja Kosmiczna Czapla

Stacja kosmiczna czapla, opowiada o Adamie Denhoff'a, który udał się do Ganimedes, by zbadać przyczynę odpowiedzialną za utratę łączności z bazą Czapla.
Dowiaduje się on, iż na pokładzie nie znajduje się sam i dodatkowo w różnych częściach statku, zauważa rozwlekłe plamy krwi.


Pierwsze wrażenia po ukończeniu tytułu jakie mi towarzyszyły, to zdecydowanie niedosyt i chęć podkręcenia wydarzeń, aby były bardziej efektowne.
Produkcja, jak dla mnie jest godna polecenia i sądzę że od strony technicznej jest jak najbardziej dopracowana, bo tutaj występowania błędów nie można jej zarzucić.

STACJA KOSMICZNA CZAPLA

* * *RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *7 maja 2020 - 00:00 (Rubin)

Wieczór,
Dzisiaj jest dosyć szczególny dzień, a to dlatego że nasza biblioteka gier zawiera już 300 tytułów i zanosi się na to, że na tym nie staniemy, a wręcz przeciwnie.
Z tej okazji postanowiłem zamieścić grę o dosyć specyficznym tytule, który zwie się WORLD OF CEBULANDIA, a autorem tej produkcji jest: Jasemir.

World of Cebulandia została stworzona dla osób chcących wbić się w klimaty gildii, Warlords of Cebulandia i poznać część najbardziej aktywnych osób oraz jej gildyjne memy. Jak określa autor, gilda ta jest grupą osób grająca w Wowa, stacjonującą po stronie hordy na serwerze Chamber of Aspects

Produkcja, jest jak najbardziej godna polecenia. Autor zadbał o gracza i zdecydowanie nie będziecie się nudzić przy tym tytule.
Wcielamy się w 3 Bohaterów, którzy dowodzą drużynami: Alfa, Omega i Delta, a ich głównym zadaniem jest ze sobą współpracować, aby wykonać z powodzeniem wyznaczone zadania.
Jeśli chcecie poskakać po ścianach, hakować kody i podkładać bomby, ten tytuł jest zdecydowanie dla graczy żądnych dużej dawki wrażeń, a Ja grę polecam i składam pozytywną rekomendacje!

WORLD OF CEBULANDIA

* * *RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *6 maja 2020 - 00:53 (Rubin)

Wieczór,
Zdarzyło wam się zagrać w grę która ma nieskończoną ilość zakończeń, gdzie postacie nie wypowiadają ani słowa i wszystko jest czarno białe?
Do kolekcji gier ląduje tytuł Dark Insanity, którego autorem jest Matikun

fabuła jest taką częścią gry, którą należy zrozumieć samemu, grając. W grze nie ma bowiem dialogów, a jedynie dwa teksty narratora w intro 'Lata później' oraz 'Miesiące później'. Dialogi zastąpione są poprzez emotki dymków, które pojawiają się nad głowami bohaterów. Dlaczego o fabule nie można bardzo rozmawiać, ponieważ jest ona pozostawiona dla interpretacji każdego gracza.

Jest to gra, która posiada poteżny potencjał, ale niestety autor go nie wykorzystuje. Z jednej strony grało mi się bardzo dobrze, ale za chwile zostałem szybko sprowadzony na ziemię do szarej rzeczywistości.
Aby nie spoilerować, zachęcam do zapoznania się z recenzją, oraz do pobrania tytułu.

DARK INSANITY

* * * RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *5 maja 2020 - 00:09 (Rubin)

Noc,
A w zasadzie środek ciemnej, mrocznej, strasznej nocy. Czasami każdy z nas ma odczucie że nie jest sam, lub spogląda w ciemny punkt w rogu pokoju, bo czuje po skórze że coś go obseruje.
Jeśli chcecię dawkę porządnej adrenaliny, gra Ib, autorstwa Kouri, jest idealna na późne pory, ponieważ jest to jeden z czołowych horrorów, który trzyma w napięciu przez każdą minutę rozgrywki.

łówną bohaterką jest dziewięcioletnia - Ib. Dziewczynka ta pewnego popołudnia wraz ze swoimi rodzicami wybiera się do galerii sztuki, gdzie miejsce ma wystawa prac cenionego artysty - Weissa Guerteny. Ib obserwując przeróżne eksponaty natyka się na okazały obraz, na który nikt z zwiedzających nie zwraca uwagi. Gdy przestaje go podziwiać, orientuję się, że została w budynku całkiem sama.

Gorąco polecam tę produkcję, ponieważ w roli horroru spełnia się na w stu procentach.
Gra niestety nie jest stworzona przez jednego z naszych rodaków, ale jeden z naszych rodaków podjął się tego zadania i tytuł jest przetłumaczony do mniej więcej połowy, a dalej język zostanie zmieniony na Angielski.

IB

* * * RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *4 maja 2020 - 00:21 (Rubin)

Wieczór,
Na dzisiejszy wieczór, a w zasadzie ciemną poniedziałkową noc. Spis gier zostaje wzbogacyny o kolejny tytuł, którym będzie typowa RPGówką, o nazwie: Magiczni Wojownicy. Jest to krótka gra, autorstwa Whyyte, przy której można zasiedzieć do 30-40 minut.

Magiczni Wojownicy, są inspirowani jednym z odcinków z serialu, który każdy z nas zna, lub kojarzy, czyli: Włatców Móch.
Bohater o imieniu Maślana, przybywa do jednej z wiosek, gdzie dowiaduje się, iż jej mieszkańcu zachorowali na czerwonke. A za to wszystko jest odpowiedzialna zła czarownica o imieniu Shigella.


Porządny action battle system, oraz dźwiękowe dialogi, tworzą niesamowity klimat i zapewniają atrakcyjną rozgrywkę. Tytuł osobiście przypadł mi mocno do gustu i jak na dosyć krótką przygodę, warto zagrać i zagłębić się w odzwierciedlenie, jednego z odcinkow anime.
Gra zdobyła bardzo duże uznanie wśród fanów serialu i nawet doczekała się recenzji na jednym z komercyjnych portali.

MAGICZNI WOJOWNICY

* * * RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *3 maja 2020 - 00:22 (Rubin)

Wieczór,
Moje plany co do dzisiejszej recenzji, nieco zostały zmienione, a to wszystko przez jeden z komediowych projektów, w który miałem okazję zagrać niespełna godzinę temu.
Jako że luźny humor jeszcze się utrzymuje, postanowiłem że na dzisiejszy wieczór, zaprezentuję grę zręcznościową, z lekką dawką pozytynwgo nastroju, pt. Mephimorphosis.

Autorem tego tytułu jest Charlie Vermin, a gra jest typowo zręcznościówką, która skupia się głównie na łapaniu ludzi i niszczeniu otoczenia, w celu zbierania jak największej ilości punktów, które te w dalszym etapie, pozwolą na odblokowanie kolejnych poziomów.

Produkcje jak najbardziej polecam, pomimo że grafiki jak i zastosowanie w jaki sposób łapiemy naukowców, mogą wstępnie odrzucać, ale gierka jest idealna do luźnego spędzenia czasu i odstresowania się.

MEPHIMORPHOSIS

* * * RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *2 maja 2020 - 09:21 (Rubin)

Doberek,
Od jakiegoś czasu jestem trochę zapracowany i nakłady obowiązków zawodowych, rzutują na nieregularne pojawianie się materiałów. Ale najważniejsze że udaje mi się to jakoś pogodzić i w miarę systematycznie przygotowuje teksty.

Na dzisiaj, uploaduje świetną gierkę z gatunku RPG, pt. Dark Dawn.
Tajemnicza wyspa, mroczny klimat, krew na ścianach i kanibale. Wszystko to dzieje się na oczach chłopca, który trafia na wyspę Arphen.

Kolebka cywilizacji. To tutaj od wielu setek lat ludzie odkrywali zastosowania dla ognia, metalu, prochu i magii... To tu wykształciły się najpotężniejsze państwa świata. Wśród ogromu różnic kulturowych, cywilizacyjnych, duchowych i technologicznych, tylko jeden obszar całkowicie nie pasuje do tego kontynentu - Wyspa Marakajów.

Dark Dawn, jest dopracowanym, mrocznym, przepełnionym krwią RPGiem, który sprawdza się fabularnie w swoim gatunku.
Autorem tego tytułu jest Diablo, a wcześniej znany pod nickami Geralt lub Vlad.
Poniżej zachęcam do downloadu gry, a przed tym, proponuje przygotować się do długiej rozgrywki.

DARK DAWN

* * * RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *1 maja 2020 - 00:05 (Rubin)

Wiczór,
Udało się w końcu zakończyć ciężki tydzień i czas przystapić do wypoczunku.
Kolejny miesiąc za nami, który uważam, że można zaliczyć do bardzo obfitych, ponieważ do Twierdzy dodano:
  • 20 nowych tytułów gier + 1 zapowiedź
  • 3 skrypty pod RPG VX
  • 4 paczki z grafikami
  • 1 artykuł
  • 1 paczka melodii
Dosyć imponujący wynik, jak na jeden miesiąc i mam nadzieję że obecny będzie jeszcze lepszy :)
I tak aby nie przerywać pasma szczęścia. Przeglądając skrzynkę, zauważyłem że Lin, podesłała recenzję do gry przygodowej Mahou No Sekai, której autorem jest Skaciu

Opowiada o życiu licealistki Naoko Houka której życie wygląda tak jak każdego licealisty - dom-szkoła-dom i wieczny brak snu.
Pewnego dnia podczas obiadowej przerwy dzieje się coś dziwnego, mianowicie całe otoczenie zostało pokryte fioletow? aurą, a czas wygląda jakby zatrzymał się w miejscu.


Większa część projektu to powieść, to jednak pod koniec przygody gracz będzie miał drobną styczność z systemem ABS. Walka odbywa się na mapie, a gracz w zależności od sytuacji albo walczy sam albo walczy razem z przyjaciółmi.
Gra jest dobra, godna polecenia, ale jednak nie dla wszystkich. Zachęcam do zapoznania się z recenzją, oraz do pobrania gierki.

MAHOU NO SEKAI

* * * RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *

Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024