...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 0 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2021: Styczeń26 stycznia 2021 - 07:29 (Rubin)

Dzień dobry.
Zerkając na dzisiejszą datę uświadomiłem sobie że już praktycznie upłynął miesiąc od nowego roku. Ahh, jak ten czas szybko leci. W odskoczni od obowiązków i procesu twórczego mojego projektu, postanowiłem do naszej bazy gier dodać Platinum Moon, autorstwa Sarge.

Jest to gra demo wykonana w RM2000. Ten tytuł wybrałem dlatego, bo jest to pierwsza gra wykonana przez tego autora. Opowiada on historię o niezwykłej akademii, szkolącej przyszłych wojowników.
Wcielamy się jednego z nich i jak myślicie co będzie głównym celem bohatera ?

Odpowiedź pozostawiam dla osób, które zagrają w ten tytuł.
Zachęcam do pobrania gry ze względu na to, abyście zobaczyli jak wyglądają produkcje, które są pierwszymi grami makerowców. Co prawda, dla niektórych gra może być znana, ale warto odświeżyć sobie pamięć i ograć ponownie demówkę =].

PLATINUM MOON

* * * RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *18 stycznia 2021 - 17:20 (HGS)

Ave!
Dawno nie było wpisów srebrnowłosego ninja z Twierdzy, więc oto jestem. Będąc pochłoniętym przez wir twórczości mam mniej czasu na wpisy, jednak to nie przeszkodziło mi by nie zauważyć pewnego tytułu na naszym forum.

Jest to zapowiedź gry 'BIT MAN' autorstwa Rubina, który od jakiegoś czasu próbował skubaniec ukrywać przed redakcją fakt, że coś tworzył.

Niby nie, niby się denerwował, bo mu nie wychodziło, aż tu nagle BUM! Zapowiedź pojawiła się na forum. No cóż mogę dodać...
To w Rubina stylu, że pojawia się coś nagle i jest owiane tajemnicą :D
Po więcej informacji zapraszam na nasze forum, a dokładniej do działu zapowiedzi:12 stycznia 2021 - 21:56 (Rubin)

Ave,
Nie wiem, czy dzisiaj mamy taki dzień za sprawą opadów śniegu, który skłonił mnie do rozmyślania nad galaktyką, latających statkach, świetlnych mieczach i gwiezdnych wojnach, które przeplatane są słowami 'kosmos jest fajny, jest bardzo fajny'. Czy może wpływ na to miał Skaciu, który stworzył grę pt. Kosmos 2017, a ja właśnie skończyłem w nią grać ? =]

Dzisiaj, ląduje recenzja, którą napisałem ponad rok temu i wisiała na dysku czekają na swoją kolej. Za jej sprawą do naszej bazy gier wpada kolejny tytuł, gotowy do pobrania. Zaznaczam jednak, że gracie w tę grę na własne ryzyko. Ja ze swojej strony mogę zdradzić, że jest to strzelaka, która zabierze was w najciemniejsze zakamarki galaktyki o których nawet NASA nie ma jeszcze pojęcia i przekaz, jaki usłyszycie od istot pozaziemskich będzie utwierdzeniem, że kosmos jest fajny =].

KOSMOS

* * * RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *8 stycznia 2021 - 03:04 (Rubin)

Wieczór,
Wykorzystując okazję mojego zbudzenia ze snu. Postanowiłem załadować kolejny (4 już), poradnik z serii Kursu WPRGE, w którym opisuje wszystkie funkcje przypisane do klawiszy, z jakich możemy korzystać w trakcie gry.

Co prawda nie jest to nic wielkiego, ale uznałem że warto coś takiego napisać, ponieważ nie wszyscy, muszą znać dokładnie mapę klawiszy w Wolf Edytorze. Za dużo tego faktycznie nie jest, ale nie może tego zabraknąć! Zainteresowanych, zachęcam do krótkiej, ale jakże przydatnej lektury.

4 stycznia 2021 - 22:09 (Rubin)

Ave,
Nowy rok zaczynamy z mocnym przytupem i mamy już pierwszą wydaną grę w 2021stym, za której produkcję, jest odpowiedzialny Goblin!

Gra nosi tytuł Oczy - Edycja Ulepszona. Jeśli nie wiecie, w ubiegłym roku, na stronie pojawiła się Wersja Prototypowa (kliknij), stworzona w RM 2k3.
Nowa natomiast została przeniesiona do 'lepszej' generacji RMVXAce i graficznie,
Goblin zaimplementował autorskie tilesety, charsety i postarał się o wytworzenie swoistego rodzaju klimatu.

Gorąco zachęcam do zaklikania w poniższy link do tematu z grą na forum i wypowiedzenia się o nowej wersji. Ze swojej strony mogę obiecać, że niebawem zostanie napisana recenzja i nowa wersja trafi do naszej ogromnej bazy gier ^^.

- Dodam od siebie, że jeśli tak dalej pójdzie, z pewnością ten rok będzie najlepszym, jeśli chodzi o produktywność naszej Twierdzowej społeczności.
Yeah!2 stycznia 2021 - 23:56 (Rubin)

Wieczór,
Nowy rok przed nami, bardzo wiele planów które mamy do zrealizowania i noworoczne postanowienia, wyczekujące spełnienia! Teraz pozostaje trzymać kciuki, abyśmy tylko w nich wytrwali ^^
EnterVPL nie staje na laurach i publikuje już 4 odcinek z serii Kursu programowania w Ruby!.

Tym razem zostanie omówiona bardzo ważna kwestia, a mianowicie, Enter wyjaśni funkcjonowanie wyświetlania tekstu w Ruby. Omówi sposoby w jaki sposób tekst może zostać pokazany i słowem wstępu, jest to już zagłębienie się w podstawowe mechaniki Ruby, które z każdym kolejnym poradnikiem, będą stawać się bardziej zaawansowane. Gorąco zachęcam do obejrzenia kolejnego odcinka z serii poradnika, oraz gdyby pojawiły się jakieś pytania, zostawiam odnośnik, do zagadnień technicznych jeśli chodzi o programowanie w języku Ruby.


1 stycznia 2021 - 20:00 (Rubin)

Wieczór,
Nowy rok przed nami, a 2020 staje się już przeszłością i ląduje w karkotekach archiwum.
Słowem wstępu uważam że fajnie byłoby zdefiniować poprzedni rok i odrobinę go podsumować, więc przygotowałem do przeczytania, zestawienie z pełnym podsumowaniem 2020 roku.

Nie ma podsumowań bez cyferek i liczb, tak więc idąc po kolei:
W poprzednim roku napisaliśmy 209 newsów!
Do naszej bazy zasobów, które przygotowaliście wy użytkownicy, oraz skład redakcyjny, w sumie doszło aż 2 259 nowych plików (uwzględniając w tym grafiki i muzyczki).
Dodatkowo w skali roku, na stornę napisaliśmy 81 recenzji, do gier spod silnika RPG Makera.

Nie zapominając że od 01.06.2020, wystartowaliśmy z forum, z którego wyników jesteśmy bardzo zachwyceni. Oczywiście nie będę tutaj podawał szczegółów, lecz skupiając się na najważniejszych danych...
W skali zaledwie 6 miesięcy, na forum mamy zarejestrowanych 173 aktywnych użytkowników!, którzy w sumie napisali razem z nami, 1538 postów!.

Dla zainteresowanych osób, które chcą zapoznać się z dokładnymi danymi, odsyłam do specjalnie przygotowanego wątku na forum, gdzie spisałem informacje dotyczące aktywności w 2020 roku.
Listę wszystkich zrecenzowanych gier, które trafiły na stronę, oraz spis, wszystkich uploadowanych zasobów.
Dziękujemy wam że jesteście z nami! Za wspólnie spędzoną Wigilię i za dotrzymanie towarzystwa w sylwestrową noc z Enterem! ^^- [edit: 02.01.2020, 15:00]
W ramach przypomnienia, jeszcze raz serdeczne gratulacje dla uczestników
Konkursu Świątecznego 2020! (kliknij).
Nagrody w postaci dyplomów zostały już do wszystkich rozesłane, jednakże prosimy o cierpliwość. Jak wspominaliśmy wcześniej, na odznaczenia na forum, należy odrobine zaczekać. Nie przedłużając gratulujemy kolejno laureatom:

1 miejsce: Wiedźma Helga ratuje święta (autor: Władca Kasztanów)
[~ RM VX: 7,15 MB] Pobierz grę demo.

2 miejsce: Konkurs świąteczny 2020(autor: Krisuroku)
[~ RM 2k3: 603 KB] Pobierz grę demo.

3 miejsce: Kroniki 2 PRL II: Święta (autor: Keibi)
[~ RM MV: 70,5 MB] Pobierz grę demo.Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024