...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 33 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgło? nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2021: Wrzesień


26 września 2021 - 11:00 (Rubin)

Doberek.
Ostatnie dni zdecydowanie nie będą wpisane w moje archiwa jako te, które mogę zaliczyć do pogodnych. A mianowicie dotyczy to, braku czasu na ogrywanie makerowych produkcji. No bo czym Ja was będę teraz zaskakiwać i podrzucać sałatki na naszym czacie?

Ciężko będzie, ale jakoś sobie poradzimy =].
Za sprawą kolejnej recenzji, którą napisałem, mam przyjemność ogłosić, że jest to już 350 dostepna gra w naszej makerowej bibliotece, oraz 350 napisana recenzja do produkcji makerowej!
- Przyznacie rację, że ilość jest to ogromna?
Zdradzając wam sekret, w zakamarkach naszych dysków, wyczekuje jeszcze +/- kolejne 400 gier, na swoje recenzje, więc na brak pracy narzekać nie możemy =].

Kaori, protagonistka Kooriyasha, przygotowuje się do powrotu do szkoły, gdzie teraz nie jako zwykła uczennica, a przewodnicząca pierwszorocznych klubu kenjutsu. Dzielnym krokiem udaje się na rozpoczęcie roku szkolnego. Czy zważając na fakt, że jest to produkcja Skacia, ta przechadzka do szkoły będzie zwyczajna? Czy w ruch pójdą maczety i w panoramie miasteczka toczyć się będzie walka na śmierć i życie niczym w dobrym japońskim anime?

Zachęcam do zagrania w tę króciutką gierkę demo i koniecznie podzielcie się wrażeniami na forum, czy przypadła wam do gustu. Mnie osobiście brakuje właśnie takich lekkich produkcji, bez zbędnego przepychu, pseudo zapału i masy skryptów, o których działaniu, często wielu nie ma pojęcia, a potem jest płacz, że wykrzacza grę i nie umieją tego naprawić. Wizja, fabuła, lekkie dialogi, skromne grafiki, klimatyczna muza, niczym produkcja zrobiona na przełomie 2002-2004 roku. To są gry, które kocham najbardziej i których od dłuższego czasu, brakuje nie tylko na naszej, ale i również zagranicznej scenie makerowej.
Yeah!

KOORIYASHA

* * * RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *17 września 2021 - 21:23 (Rubin)

Wieczór.
Ostatnio na Twierdzę wleciała gra Poszukiwanie, w której protagonistą jest biały kot, próbujący ocalić świat.

Z racji zamiłowania do tych, że zwierząt. Nie kto inny, a nasz redaktor EnterVPL, postanowił nagrać gameplay i właśnie teraz filmik wylądował na kanale RPG Maker Polska. Zapraszam do oglądania oraz tych, którzy są głodni większych wrażeń, zachęcam do samodzielnego ogrania tytułu, który pobierzecie (klikając tutaj). Oraz, nie zapomnijcie podzielić się swoimi spostrzeżeniami na forum (kliknij).


12 września 2021 - 11:43 (Rubin)

Ave Twiedzowicze.
Grałem kilka tygodni temu w pewną grę, która nie powiem dość mnie zainteresowała i pomyślałem, dlaczego by nie skrobnąc do niej recenzji i się nią z wami nie podzielić.

Jest to gra logiczno-zręcznościowa pt. Poszukiwanie, w której przyjdzie wcielić się graczowi w białego futrzaka o imieniu Kotekspotek. Bohater jest agentem, którego zadaniem będzie zdobycie monet na przepołowionym świecie.
Gierka charakteruzuje się podziałem na tematyczne rozdziały, gdzie każdy z nim zawiera kilkanaście aren do przejścia.

Jeśli ktoś lubi pobiegać po planszy i pozbierać monety unikając przeszkód, tytuł jest w sam raz dla niego. Tym bardziej, że nie będziecie zalani stertą wiadomości i fabuły, bo w grze, tego po prostu nie ma =].
Gorąco polecam zagrać i podzielić się swoimi odczuciami z rozgrywki na forum, a Ja uciekam gierzyć dalej w kolejne makerowe twory.
Yeah!

POSZUKIWANIE

* * * RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *5 września 2021 - 10:10 (Rubin)

Dobrek.
Za oknem dość ładna pogoda, zarówno wczoraj jak i dzisiaj, i nie ukrywam że staram się korzystać z niej jak najwięcej, póki jeszcze dopisuje. Stąd moja ograniczona obecność w ostatnim czasie na #Czacie, bo więcej staram się przebywać na świeżym powietrzu, za nim przyjdą mrozy i siłą rzeczy, większość z nas będzie uwięziona w domach.

Kontynuując wpis z pierwszego Września. Na dzień dzisiejszy zamieszam kolejną poradę z serii Kursu z obsługi WRPGE gdzie rozpisałem informacje dotyczące Okna Zdarzenia.
Trochę informacji co prawda do przeczytania jest, ale osoby, które bawiły się chociażby RPG Makerem, w zasadzie większość z tego kursu, będą miały już zaznajomione.
Bye.


(Kliknij) Kurs nr.19: Okno Zdarzenia.

1 września 2021 - 16:00 (Rubin)

Witajcie Twierdzowiczki & Twierdzowicze.
Mamy dzisiaj pierwszy września, który to, jest dniem dla jednych dający wiele radości, a dla drugich, wiąże się z rozstaniem z wakacjami i przystąpieniem do nauki =]

W związku z tym, nasza wspaniała redaktorka Alis, postanowiła wczuć się w klimat i nagrała filmik instruktażowy gdzie opowiada o różnicach między WRPGE, a RPG Makerem natchniona właśnie okolicznościami związanymi z tego szczególnego szkolnego dnia.

Zachęcam do pozostawienia komentarzy pod filmem, jeśli ktoś z was ma jakieś pytania, oraz do odwiedzenia forum (kliknij) jak i #Czatu na Discordzie (kliknij). Gdybyście chcieli otrzymać odpowiedzi od szerszego grona makerowców.
Yeah!
Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024