...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 13 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgło? nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2021: Listopad


23 listopada 2021 - 17:05 (Rubin)

Witam.
Ostatnio odrobine brakuje czasu, bo a to wyjazdy z do innego miasta, a to jakaś robota do zrobienia i tak aktywność trochę słaba. Mam nadzieję że poprawi się przynajmniej na nadchodzący miesiąc, chodź dobrze się raczej nie zapowiada. No ale zobaczymy, co z tego wyjdzie =].

Na dzisiaj PInroz, tak to ten, który wchodzi udziela się na czacie, pojawi się na głosowym i od czasu do czasu, zaprezentuje kolejne to nowości ze swojego projektu. Znalazł trochę czasu i odkopał tytuł, którego nigdy wcześniej nie miałem okazji zobaczyć The Sundered Eternity.

Jest to gra demo stworzona w RM XP, która gatunkowo podchodzi pod RPGa. Przy pobieraniu, należy zwrócić uwagę, czy macie czcionki, a jeśli nie, to sam autor Silver635, zadbał o to by brakujące pliki dorzucić do paczki z grą. Zatem, kto nie zna, zachęcam do ogrania i jeśli starczy czasu, koniecznie dajcie znać na forum jak się gra podobała.

THE SUNDERED ETERNITY

* * * RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *16 listopada 2021 - 05:00 (Rubin)

Hey
Pisząc tego newsa, zdałem sobie sprawę, jak ten czas nieubłaganie szybko leci. Bo dosłownie kojarzę, kiedy otwierałem miesiąc. A nim się obejrzałem, mamy już jego połowę za sobą (:-<). A gra jak nie powstała, tak i nadal nie powstaje Cytując dalej słynnego klasyka. Ja dobrze wiem, że nic nie uda się... Czy jakoś tak to tam szło. Bla, bla, bla.

Alis, rozpoczęła serię na scenowym kanale YT, ogrywając i ładując pierwszy odcinek z Barrego Troterra. Jednak tym razem, przybiegł nasz wspaniały i zaskakujący EnterVPL, który postanowił nagrać odcinek i zarazem otwierając nową serię na kanale, wziął się za grę pt.Zasłona. Autorstwa Inq.
Znam tę produkcję całkiem dobrze, bo miałem okazję ogrywać ją kilkukrotnie i mogę śmiało was zaprosić do obejrzenia tego odcinka. Jednak będziecie mieli małą niespodziankę, ponieważ w tym odcinku, pojawia się tajemniczy gość specjalny. Więc bądźcie czujni i dajcie koniecznie znać, jeśli uda wam się go wyłapać w odcinku =].
Bye!


11 listopada 2021 - 16:20 (Reptile)

Ave
Dawno dawno temu, Enter pisał artykuł o silnikach do tworzenia gier i zaproponował mi, aby co nie co też w tym temacie napisać - i tym sposobem powstał kolejny artykuł z serii Silniki do tworzenia gier, a to już 3 z serii. Tutaj pod lupę wpadły takie retro programiki zwane ''wirtualne konsole'' czy ''konsole fantasy''. Konsole te nie istnieją na rynku, nie można ich jako tako zakupić (jak chociażby Sony Playstation), ale te konsole można pobrać na komputer i uruchomić (czy emulować).

Nieco więcej, o tym można znaleźć w prowadzeniu, a opisane konsole to Pico-8 (które było początkiem tego nurtu), LowResNX oraz Pixel Vision 8. Oczywiście to nie są jedyne istniejące wirtualne konsole, jednak większość z nich posiada te same reguły i zasady. Wiadomo, kto będzie zainteresowany tematyką to można poszukać więcej informacji.

Na chwilę obecną zapraszam do zaglądnięcia, do przeczytania, a nawet zagrania w gry wykonane przy pomocy tych programów (są podane linki - gry działają w przeglądarce, nawet na androidzie!).
Miłego czytania i powodzenia przy graniu, bo warto.
7 listopada 2021 - 21:10 (Rubin)

Wieczór.
Trochę się tych nowości narobiło, o których najlepiej chciałbym napisać w jednym newsie. Natomiast będę zmuszony nieco rozdzielić to i owo, bo nie chcę robić ściany tekstu i zalewać ekranu jak niektóre 'sławne' osobistości.

Na początek chciałbym wspomnieć o ważnej kwestii. Mianowicie, odrobinę grzebałem wczoraj i dzisiaj przy stronie, bo z EnteremVPL testowaliśmy kilka rzeczy i tak. Jeśli chodzi o wszystkie gry, o których mieliśmy okazje pisać w newsach gdzie zawsze pojawia się guziczek download. Klikając w niego, może wam nie zadziałać i gry nie pobierzecie, a sama stronka się wykrzaczy. Nie wynika to z braku pliku gry, tylko z aktualizacji przekierowania, które będziemy z czasem w archiwach aktualizować. Najlepiej, jeśli czytając archiwa newsowe, jakaś gra was zainteresuje i zechcecie ją pobrać. Wystarczy odwiedzić dział z grami i znaleźć poszukiwaną zgubę. A w recenzji tytułu spokojnie pobierzecie wszystko co chcecie, bez jakiegokolwiek problemu. =].

W międzyczasie Alis, latając na miotle. Dała znać, że trafiła do Twierdzy, ale jakieś takiej innej, bo wspominała że znalazła tam czapkę, która zaczęła do niej mówić. Wszyscy rzucali jakieś dziwaczne zaklęcia, rozumiała mowę Reptilian i z tego wszystkiego nakryła się peleryną, przez którą nikt nie mógł jej znaleźć. Nie wiem o co chodzi, ale z owej wizyty nagrała dokument i zarzuciła nim na kanale RPG Maker Polska, gdzie możecie obejrzeć go właśnie teraz!


3 listopada 2021 - 15:25 (Rubin)

Witam.
Przybywam dzisiaj z małą dawką informacji. Po pierwsze chciałbym poinformować, że na forum, mamy już zarejestrowanych ponad 500 użytkowników!. Wzrost rejestrowanych forumowiczów nie spada, bo nowych użytkowników wciąż do nas przybywa =]. Oraz, pojawiła się nieczekiwania wiadomość od Władcy Kasztanów, który to niespodziewanie opublikował demo swojej nowej gry pt. Historia Pewnego Staruszka na forum!

Jeszcze nie grałem, jeszcze nie testowałem. Jednak z opisu wynika, że produkcja jest na dobre 3-4 godziny grania, a sama produkcja wykonana jest na silniku RM VX.
Jestem bardzo ciekaw co z tego wyszło, no i nie ukrywam, że niespodzianki w postaci nowych gierek, społeczność makerowa chyba najbardziej uwielbia =]. Oby więcej takich.

Gorąco zachęcam do odwiedzenia forum, gdzie możecie już teraz pobrać grę. A osoby, które już jej skosztują, polecam do napisania feedbacku dla autora gry w komentarzach.
Yeah!
1 listopada 2021 - 12:50 (Rubin)

Doberek.
Czy zostaliście kiedyś porwani przez kosmitów, którzy przetrzymywali was w ośrodku, gdzie mogliście zagrać na automacie?
Jeśli nie, to Charlie Vermin udowodni że takie historie jak najbardziej mają miejsce na świecie. Ale nie w naszym rzeczywistym, a w tym mejkerowym. Gdzie już teraz możecie zagrać w produkcję zmiksowanych Wormsów z Pac-Manem wykonanych w RM 2k3.

Możecie mieć co prawda kłopot z komunikacją, bo ludzie nie rozumieją jeszcze kosmicznego języka, a tym bardziej pisowni, więc nie poddawajcie się, lecz idźcie przed siebie i ograjcie jakże ten zadziwiający i wyjątkowy na swój sposób tytuł. Koniecznie dajcie znać na forum co o nim sądzicie, a kto wie, może Charlie przekona się i zrobi pełną wersję? =]

Standardowo, poprzedni miesiąc wylądował w archiwum, więc jakby kogoś wcześniejsze nowości z nieznanego powodu ominęły zawsze można je odtworzyć ponownie z kart archiwalnych Twierdzy.
Yeah!

GRA NA AUTOMACIE DOSTĘPNYM W OŚRODKU W KTÓRYM JESTES PRZETRZYMYWANY PRZEZ KOSMITÓW

* * * RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *

Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024