...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 18 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgło? nowe materiały
RPG Maker Polska >> Strona >> Archiwum

Archiwum 2022: Lipiec


25 lipca 2022 - 06:05 (Rubin)

Witam.
Kto by się spodziewał takiej niespodzianki jaką zaserowano nam wczoraj na forum Twierdzy. Mianowicie, pojawiła się informacja od zespołu Wilczego Miotu, iż poszukiwani są właśnie testerzy do gry Wiedźmin KRES CECHU - którzy by im co nieco pomogli, bo produkcja właśnie jest w ostatnim etapie twórczym.

Oznacza to że prawdopodobnie niebawem właśnie otrzymamy po długich latach oczekiwania, tego oto Wiedźmina

Nie kryje swojej ekscytacji z tego powodu, sam byłem testerem wersji alfa, więc i tutaj zgłosiłem się na ochotnika, wiec gdyby ktoś z was chciałby pomoć, zgłaszajcie się do twórców i ustalajcie szczegóły współracy!

Jeszcze tylko brakuje żeby przy końcu miesiąca kolejna osoba wyskoczyła z jakimkś soczystymi niespodziankami dot. Nowej gry!
Żebym tylko nie wykrakał
Yeah!

23 lipca 2022 - 17:00 (Rubin)

Hejka.
W dniu wczorajszym zgłosił się do naszej redakcji użytkownik, który na itch.io wystawił zestaw swoich tilesetów The story of Pixels: Sunny Village RPG Tileset, pod RPG Makera MZ/MV.
Zestaw ten zawiera pakiet tilesetów (płytki o rozmiarach 16x, 32x, 48x) 8 w pełni animowanych postaci, 5 rodzajów animowanych skrzynek, kilka animowanych charów zwierząt i koło 300 elementów.

Zasobów tych jak najbardziej można używać w darmowych jak i płatnych grach. A autor w zamian prosi, by wspomnieć o nim w creditsach =]. Zestaw ten oczywiście nie jest darmowy, więc szarpnąć za kieszeń troche przyjdzie, bo cena za te cudeńka to (tylko lub aż) 12,74$


itch.io - The story of Pixels Tileset >>22 lipca 2022 - 13:45 (Rubin)

Witajcie
Tego newsa miał pisać władca naczelny HGS - ale gdzieś się zmył i ślad po nim zaginął. Więc sprawy w swoje ręce postanowiłem wziąć ja.

W dniu wczorajszym premierę dema miała moja gra pt Astromid. Gra opowiada o kosmonaucie, który to wyruszył z ziemi w poszukiwaniu za życiem na innej planecie. Jednak na swojej drodze napotkał falę asteroid, które to zniszczyły jego statek, co zmusiło go do wylądowania na nieznanej planecie.
Bohater, celem wydostania się z niej, musi zebrać części ze zniszczonego statku i odbudować go. Ale czy mu się uda?

Zapraszam do zagrania w Astromida, który zajmie wam +/- do 30 minut. Wykonanego w stylu gier konsolowych gameboy. A w samym wątku na forum, znajdziecie wyniki konkursu charsetowego, który był ogłaszany kilka tygodni temu. Gratulacje dla zwycięzców, oraz podziękowania dla wszystkich uczestników.
Yeah!

9 lipca 2022 - 15:05 (Rubin)

Ave!
Kolejny dziennik z serii RPG Makera Unite pojawił się jakiś czas temu i znalazłem odrobinę czasu by się za to zabrać.

Więc na dziaiaj przybywam właśnie z czwartym już dziennikiem deweloperskim, w którym cyklicznie poznajemy to kolejne nowości jakie będzie posiadać najnowszy RPG Maker Unite. Poznamy odpowiedzi na pytania.

Czy RPG Maker Unite, będzie posiadać funkcję 3D, czy najnowsza wersja pozwoli na używanie zasobów Unite i czy deweloperzy mają w planach przygotować konwenter postaci, tak aby te ze starszych wersji makerów, pojawiły się w RM Unite.

Zachęcam do zaklikania a w razie pytań odsyłam do specjalnie przygotowanego wątku dyskusyjnego na forum.
Yeah!


(Kliknij) RPG Maker Unite: Dziennik Deweloperów #4

1 lipca 2022 - 19:00 (Rubin)

Witajcie.
Za oknem aż mało nie spali żywcem - więc zachęcam byśmy spędzali te upalne wakacje w domu pod wiatraczkiem, lub mieli zawsze tę buteleczkę wody, jeśli zdecydujemy się wyjść na te pustynne warunki pogodowe.

Mamy nowy miesiąc i oficlanie wakacje czas zacząć! Korzystając z okazji. Iż premiera mojej nadchodzącej gry demo Astromid, zbliża się wielkimi krokami. Postanowiłem przedpremierowo. Udostępnił pierwszy film mający związek z moją grą i ogłosić konkurs, którego szczegóły znajdziecie tutaj


Zdaje się na waszą kreatywnośc. Licze że troche tych prac konkursowych wpłynie. A jako nagroda - dla trzech osób z podium znajdzie się miejsce w samej grze. Do której trafią konkursowe grafiki i zostaną nazwane wskazanymi przez was nickami. Ogłoszenie wyników w Połowie lipca!


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024