...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 0 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgło? nowe materiały
RPG Maker Polska >> Strona >> Archiwum

Archiwum 2022: Sierpień


15 sierpnia 2022 - 12:18 (Rubin)

Witajcie.
Pisze do was dopiero teraz, chodź miałem plany zrobić to już kilka dni temu. Całkowity brak czasu daje mi się we znaki co skutkuje tym że rzeczy które mam zaplanowane, mocno odciągają się w czasie. No ale jakoś małymi krokami i jadę do celu.

Nie przewidywałem i nigdy nie zakładałem że dojdzie do takiego obrotu spraw. Jednak jest mi miło was poinformować że z moją grą Astromid cytując mojego przyjaciela Rekkimaru jak to określił ''~ Rubin wypływa w świat''. Tak, gra została przetłumaczona na język Angielski, i opublikowałem ją na kilku zagranicznych makerowych forach.

Do tego, Astromid posiada swoją oficjalną stronkę na itch.io, gdzie możecie pobrać obie wersje językowe. oraz jest i kanał na YouTube. Jednak to jeszcze nie wszystko.

Kilka dni temu, a mianowicie 9 sierpnia. Oficjalny profil itch.io na Twitterze, opublikował post z informacją o Astromidzie! Nie ukrywam że kiedy to zobaczyłem moje serce makerowe napełniło się ogromną dumą, że jednak ciężka praca popłaca i zawsze zostanie doceniona!
Jest to ogromny osobisty sukces dla mnie i ogromna sprawa dla naszej Polskiej sceny, gdzie Polska twórczość szerzy się za granicami naszego kraju!

Od dzisiaj również w dziale Projekty macie Astromida, który odeśle was do mojej stronki na itch.io. Tak więc na dzisiaj to tyle, lub aż tyle.
Yeah!


6 sierpnia 2022 - 16:52 (Rubin)

A kto to, a co to?
Kolejny kot biegający po platformach?
Kolejna gra wykonana przez redaktora Twierdzy?

Nie tak dawno, swoje miejsce miał Konkurs TutJam #2,
a w nim udział wziął nasz redaktor EnterVPL i na jego potrzeby stworzył grę pt. Glicher Feature Jak się okazuje sama gra znalazła się w top 3 najbardziej docenionych gier przez prowadzącego, uzyskała pierwsze miejsce jeśli chodzi o zgodność z tematyką konkursu i miejsce 9 w ogólnych wynikach.

Sama produkcja jest tytułem platformowym, gdzie wcielamy się w majestatycznego kucyka Glitcher i zbieramy monety, które odblokowują dalsze części mapy, a ostatnia przenosi do kolejnego poziomu, natomiast przeszkody obracają (każda na swój sposób) mapę i gracza. Całość robiona jest z pewnym wyczuciem humoru i ze specjalnymi glitchami.

Zachęcam was do zagrania w grę (można pośmigać na przeglądarce), oraz po ograniu, do odpowiedzi zwrotnych dla naszego kucyka.... yyy, to znaczy kota :)3 sierpnia 2022 - 06:45 (Rubin)

Witajcie moi drodzy.
Piszę do was w dniu dzisiejszym za sprawą spowodowaną przez jednego bardzo sympatycznego przyjaciela, którego możecie kojarzyć z takich produkcji jak Lovro i Vesna, Chantlicoat, Hoia Baciu czy Tajemnica Written Town.

Jeśli nie wiecie o kogo chodzi, to mam tutaj na myśli Zombika, który to spełnia marzenia młodego pokolenia, wcielając się w rolę nauczyciela i organizuje z tworzenia gier w RPG Makerze w Miejskiej Publicznej bibliotece w Chodzieży, mieszczącej się w woj. Wielkopolskim!
Tak, dobrze widzicie. Mamy oficjalne warsztaty z tworzenia gier w RPG Makerze i to nie są żarty =]

Dodatkowo, owym wydarzeniem zainteresowały się media i pojawiła się wzmianka w reportażu telewizji TVP w wieczornym dzienniku, oraz młodzi uczestnicy, o swoich poczynaniach w RPG Makerze wypowiedzieli się dla Radia Poznań!

Jest to bez dwóch zdań ogromne osiągnięcie i serdeczne podziękowania całą redakcją kierujemy do Zombika, za determinacje i szerzenie pasji do RPG Makera. Oraz pozdrawiamy gorąco wszystkich uczestników warsztatów i trzymamy za was mocno kciuki, abyście stworzyli najlepsze gry w RPG Makerze! =]


1 sierpnia 2022 - 15:40 (McLaren)

Witajcie.
Długo mnie nie było i dość spory czas się nie odzywałem. Ale znalazłem odrobine czasu by oderwać się od moich codziennych obowiązków i przybywam do was z małą dawką nowości.

Po pierwsze, stary miesiąc ląduje w archiwalnej księdze Twierdzy RPG Maker. Natomiast na dzisiaj serwuje wam recenzję do tytułu, który jak wiecie, miał nie tak dawno swoją premierę, a mianowicie chodzi o Astromid, autorstwa jednego z naszych redaktorów Rubina

Gra opowiada historię o astronaucie, któremu w trakcie poszukiwań rozbił się statek kosmiczny i zmuszony został do awaryjnego lądowania na nieznanej planecie. Bohater, by wydostać się z niej, musi nawiazać łączność z ziemią i odbudować, wczesniej zniszczony statek, zbierając jego części rozrzucone po rozległym kontynencie.

Jest to kolejna produkcja, którą serwuje nam Rubin, wykonana w odbiegajacym mocno stylu od standardowych gier spod makera. Astromid, jest pierwszą polską grą wykonaną w stylu GameBoy Classic, gdzie przyjdzie wam się zmieżyć z rozmaitymi zadaniami zręcznościowymi, ale i też przyjdzie wam niekiedy pogłówkować, w niektórych questach.

Zapraszam was do mojej recenzji Astromida, i dajcie znać na forum, jak wasze odczucia towarzyszyły wam, po zagraniu w niego. Rubin z pewnością ucieszy się z każdego feedbacku.
Do zobaczenia!

ASTROMID

* * *RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *

Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024