...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 0 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
ICO

- RPG Maker -
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95

- Projekty -
Virtua Twierdza
Pogromca II

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Valhalla
Tsukuru Archive
Crasher World
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przegl?darce
Modules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
ZAYKOWORKS





Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> News

News


14 listopada 2018 - 16:27 (Reptile)

Witam po dość drobnej przerwie!
Udało mi się jakimś cudownym sposobem nieco rozpakować. Szkoda tylko, że jakieś 3/4 programów pozostaje do instalacji, skonfigurowania, podczepienia i wypakowania. Jeszcze wypadałoby zakupić jakiś odpowiedni sprzęt do pracy, tylko że to akurat kosztuje nie małe pieniądze, więc chyba zostanę przy swoim lapciaku. Problemem jest bateria trzymająca 20 minut i brak kontaktu (ja to na wyjazdach mam szczęście). Coś jeszcze kombinuje by sytuacje nieco naprawić.

Będę się pojawiał w dość nietypowych godzinach jakby co, ale zawsze służę pomocą. Widzę, że Dragon Kamillo podtrzymał tradycje tegoroczną (dobra robota!), ale inni redaktorzy też byście mogli zabrać do jakiejś roboty!

Właśnie będąc przy instalacjach, musiałem zainstalować sobie IrfanView; z tego co zauważyłem na stronie mieliśmy starą wersję, zatem została ona podmieniona na nową. Dodatkowo zaktualizowałem instrukcję obsługi i dodałem wersje 32 jak i 64 bitową (są w odpowiednich folderach). Kto ma starsze wersje tej aplikacji, niech sobie ją zaktualizuje... Podejrzewam, że chyba zrobimy przegląd programów na stronie i wszystkie zaktualizujemy do najnowszych (możliwych) wersji.

Znowu bateria pada... chyba będę miał kolejny przyrząd obronny (((-=)
Jya!


13 listopada 2018 - 23:59 (Dragon Kamillo)

Dobry!
Kolejny szybki wpis - dzisiaj na stronie lądują muzyczki MIDI z programu Wolf RPG Editor.
Pa!


12 listopada 2018 - 23:57 (Dragon Kamillo)

Dobry!
Wczoraj taki szybki wpis wleciał, więc dzisiej może troszkę dłuższy. Ogólnie trochę spóźnione, ale zawsze - gratulacje 100 lat wolności (różne interpretacje tego czy już te 100 lat czy nie zostawmy z boku, są ważniejsze sprawy) i życzmy sobie na wzajem jak najdłuższego jej utrzymania i ogólnie dobrego rozwoju. Kto wie może i kiedyś co niektórzy co wyjechali z Ojczyzny, bedą mieli chęć do niej powrócić...

Reptile dalej jest średnio dostępny, choć już zagląda na krótkie chwile na chata (i jak na złość zawsze albo go przegapię, albo nawet po prostu mnie nie ma przy komputerze, no coż mówi się ciężko), więc napisanie newsa znowu spada na mnie. Dzisiaj więc obiecana w sobotę poprawka poradnika na temat większej ilości tilesetów w RM95 - choć szczerze nie jestem do niej przekonany, tekst się trochę rozrósł i nie wiem czy nie stracił tylko przejrzystości. Ważniejszym dodatkiem jest demo, które również udało się wykombinować. Pisałem że będzie to jakiegoś rodzaju niespodzianka - no i jest. Demo które zamieszczam pochodzi z 1999 roku i zostało stworzone jako test przez samego Don Miguela. Ja pozwoliłem sobie je przetłumaczyć i troszkę poprawić, ale po za tym reszta jest oryginalna. Kto więc nawet ciekawy jak takie demka mogły wyglądać 20 lat temu niech je pobierze - RM95 nie posiada żadnego RTP więc teoretycznie ruszy wszędzie...

No to by było na tyle - sam tekst nadal mi się nie podoba, ale na razie zostanie tak jak jest.
Wam pa!


11 listopada 2018 - 23:59 (Dragon Kamillo)

Dobry!
Miało być co innego, ale niestety nie udało mi się tego jeszcze zrobić o czym wczoraj wspominałem, a więc dzisiaj na szybko do działu music lądują utworki midi z programu 3D RPG EDITOR.
Pa!


10 listopada 2018 - 23:30 (Dragon Kamillo)

Dobry!
Tak jak Reptile pisał we wczorajszym newsie, przyszło mi go dzisiej zastąpić, a więc piszę. Nic nowego nie dodaję na stronkę ponieważ nic nowego nie zrobiłem XD.

Ale się nie martwcie, nowego nic nie ma, ale za to pozwoliłem sobie poprawić jeden z moich starszych poradników do RM95 - ten o wiadomości jak w RM2k/3. Stara wersja była niepoprawna i sprawiała że w normalnych grach cześc tekstów wyświetlanych przez grę byłaby nie za bardzo czytelna - na szczęście jak się okazało RM95 ma więcej skrótów do używania we wiadomościach niż ten jeden co wyświetlał imiona bohaterów i właśnie dzięki jednemu z tych nieznanych skrótów udało się poprawić ten poradnik tak by nie psuł on reszty gry jak ktoś zechce użyć opisanego w nim sposobu na wyswietlanie wiadomości.

Bonusowo jako iż skróty do wiadomości w RM95 są ogólnie nie znane (pierwsi tłumacze makera wspominali tylko o jednym z nich, resztę dopiero odkryłem przeglądając oryginalne japońskie instrukcje do RM95) to pozwoliłem sobie je krótko opisać we wstępie do tej porady. Wiadomo lepiej by to się sprawdziło w jakimś tutorialu, ale po co trzymać je dalej w ukryciu, skoro i tutaj można się już nimi podzielić, więc jak ktoś ciekawy co może sobie wyświetlić innego w wiadomościach, to niech też tam zajrzy.

No to tyle na dzisiaj, niedługo postaram się poprawić poradę na podmianę tilesetów, ponieważ korzystając z tej metody już jakiś czas odkryłem jeszcze trochę problemów i wymyśliłem dla nich obejścia. No i też jakieś demko by się do tego przydało, co też planuję tutaj wykombinować coś ciekawego - a co to niech już będzie niespodzianką...
Wam pa!


9 listopada 2018 - 21:48 (Reptile)

Ave, wieczór!
Ciężka chwila dla mnie, mało czasu i być może przez najbliższe kilka dni nie będę miał dostępu nawet do komputera. Mam nadzieję, że Dragon Kamillo mnie dobrze zastąpi przez ten krótki okres nieobecności. Prawdopodobnie w Niedzielę będę już dostępny, ale z tym różnie bywa - więc redakcja miejscie się na baczności bo jeszcze kilka dnia do końca miesiąca zostało. Przy okazji wrzucam wam zestaw melodii Michaela Jacksona, paczka z 24 klasyków. Świetne melodie, jednak niektóre domagają się poprawek... zdecydowanie.

Oczywiście jest możliwość proste edycji tych melodii za pomocą programu MIDI EDITOR, co znajdziecie u nas w dziale DOWNLOAD > PROGRAMY. Kto jeszcze nie zapoznał się z tym programem to zapraszam, a kolekcjonerom utworów midi udanych transferów życze.
Jya!


8 listopada 2018 - 19:14 (Reptile)

Kolejny nowy dział na stronie!
Oczywiście chodzi o nowy dział graficzny dla RPGMV. Eee tam, mogę się powtórzyć, skoro treść jak najbardziej aktualna. Tym razem dział z ikonami dla przedmiotów, broni, umiejętności. Jako pierwsza paczka ląduje zestaw od ponownie Hiddenone. Paczuszka zawiera ikonki dla broni, które też już możecie znaleźć na naszej stronie. Nowości możecie szukać w Download > Zasoby > RPGMV > System-Icons > Hiddenone Icons.
Jya!


7 listopada 2018 - 21:59 (Reptile)

Kolejny nowy dział na stronie!
Oczywiście chodzi o nowy dział graficzny dla RPGMV. Jest to dział zawierający skórki okna (System-Window) i już dla was czeka paczuszka od Hiddenone do pobrania. Paczka składa się z kilku skórek, dość mieszany styl, gdyż jest kilka nazwijmy to ''tradycyjny'' zawierających ramkę i strzałeczki, znajdzie się parę pasujących pod klimaty Sci-Fi, no i odrobina skórek zawierających element fantasy, przyozdobione wężem (orobosem) lub smokiem. Jak zwykle - udanych transferów.
Jya!


6 listopada 2018 - 22:15 (Reptile)

Wieczór,
Udało się wyrobić, ale ponownie tylko jakieś drobne materiały. Nic konkretnego niestety, aczkolwiek pak melodyjek zawsze jest mile widziany (jak każde inne materiały). Download > Music > Sentenced Midi Collection, właśnie jest dostępne do pobrania. Sentenced jest to zespół grający muzykę heavy metal. Kto nie zna, to polecam się zaznajomić. Goście mają nuty, a midiki są znośne na tyle, że można spokojnie wrzucić do projektu.
Jya!


5 listopada 2018 - 17:02 (Reptile)

Wieczór,
Dzisiaj to biję rekordy, pełną parą. Bardzo owocny dzień i dużo spraw można było załatwić, którymi Dragon Kamillo być może się w końcu kiedyś podzieli - gdyż większość rzeczy to dla niego przygotowywałem materiały tekstowo-artykułowe.

Jako że mózg drży i się hibernuje, to ostatkiem świadomości jeszcze wrzucę co mam pod ręką. Dziwaczny folder zawierający twarze bohaterów niczym z gry przygodowej, dla RPGME, wykonana przez zespół: Maker Group, pt ''Hentai Film'' . . . Tak, chyba może być (((-`)''
Odsyłam do działu z zasobami: RPGME > Facesety > Maker Group Hentai Film
Jya!


4 listopada 2018 - 20:37 (Reptile)

Wieczór,
Dzień za dniem próbuje wrzucić nowy program, ale coś mi to nie wychodzi (((-`)', zostały tylko screeny do zrobienia jak i poprawić nieco tekst, ale jakoś nie jestem w stanie się do tego przełamać (czytajcie: ponownie brak czasu), przez co jestem nieco zmuszony do wrzucenia materiałów prostych.

Na moje szczęście kilka paczek się znalazło, zatem wrzucę coś na szybko pod postacią ikonek dla RPGVXAce od Celianny. Ikonki są jak najbardziej ok i darmowe, ale tylko dla projektów niekomercyjnych (tylko trzeba wspomnieć o autorce w creditsach). Natomiast kto zainteresowany komerchą, no to odsyłam do szperania i czytania stron z licencjami co wolno, czego nie wolno, i ile trzeba zapłacić. W każdym razie - paczka zawiera zestaw ikonek przystosowanych do Luna Engine, ale nic nie stoi na przeszkodzie by ikony użyć bez tego systemu. Można znaleźć zestaw składający się z ikonek 24x24 oraz 64x64. Zatem udanych transferów.
Jya!


3 listopada 2018 - 19:42 (Reptile)

Wieczór,
Właśnie powstał nowy dział z zasobami na stronie dla programu RPGMV. Są to Tilesety (elementy mapy) i już można pobierać pierwszą paczuszkę autorstwa Pandamaru. Skromny zestaw tilesetów świata zewnętrznego. Drzewa, dom, domek na drzewie, namiot, rynek. Paczka nie zawiera autotilesetów, a została skomponowana i nadesłana przez almostnoruby.
Jya!


2 listopada 2018 - 18:05 (Reptile)

Wieczór,
W przerwie między grobami udało się dzisiaj odpalić sprzęt aby wrzucić coś nowego na stronę. Dzisiaj wrzucam nowe zasoby dla RPGMV do działu sys-weapon, paczuszkę o nazwie: Hiddenone SV Weapon Set. Można tam znaleźć bronie treningowe (np. drewniany miecz), albo jakieś ostrza, młotki. Nie zabraknie też w zestawie broni balnej. Oczywiście to taki szybki wpis na dzisiaj. Być może jutro będzie lepiej i wpadnie coś konkretnego...
Jya!


1 listopada 2018 - 20:23 (Reptile)

Wieczór,
Archiwizacja zaktualizowana, stare newsy poszły na swoje miejsce do archiwum - jak to jest co mięsiąca wykonywane <(((~')''
To tak po pierwsze, a po drugie - to nowe materiały dla RPGVX lądują. Jest to skromna paczuszka od Grandmadeb pt. computerserver(grandmadeb). Jest to jeden tileset A4, zawierające części serwerowni. Nie jest tego wiele, jednak jakby ktoś budował projekt Sci-Fi, to tego typu rzeczy mogą okazać się przydatne.
Tyle na dzisiaj, co więcej mogę napisać.
Cieszmy się dzsiejszym świętem i odpoczywajmy, Jya!