...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 49 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problemy z RPG Unite || Zgłoś nowe materiały
RPG Maker Polska :: RPG Maker Unite

Informacje o RPG Maker Unite
PREMIERA: 2022 rok!, 06.04.2023
CENA: $ 90.90 (czyli jakieś 300zł)


RPG Maker Unite to najnowsze narzędzie do tworzenia gier RPG od Kadokawa Games, tym razem opracowane i wydane przez spółkę zależną Gotcha Gotcha Games. Planowane wydanie programu jest wyznaczone na 2022 rok, gdzie będzie przeznaczony dla systemów Windows i macOSa. Dzięki bezkodowemu systemowi RPG Maker Unite i potężnym funkcjom Unity, gra RPG Twoich marzeń jest bliżej niż kiedykolwiek!

Należy wzrócić uwagę, że Unite jest pierwszą wersją zbudowaną na silniku Unity. Obecni użytkownicy Unity posiadający już dostęp (licencję), na korzystanie z silnika, będą mogli uzyskać bezpłatny dostęp do oprogramowania, więc ci z was, którzy się kwalifikują do posiadania programu lub mają w planach wykupienie licencji Unity, z pewnością będą zadowoleni![Poniżej uzbierane informacje dotyczące wersji Unite z internetu]:
Przejdźmy więc do niektórych nowych funkcji i zmian w RPG Maker Unite, których obecni fani Makera nie mogą się doczekać!

- Brak wiedzy z zakresu programowania nie stanowi problemu w obsłudze RPG Maker Unite
Jak w przypadku każdej wersji Rpg Makera, tak i w najnowszej, brak wiedzy programistycznej nie będzie dla Ciebie przeszkodą, by stworzyć swoją wymarzoną grę.

Dla tych, którzy grali w masę RPG, ale nigdy nie zagłębili się w tworzenie. Mechanika RPG może wydawać się prosta, ale zwykle nie wystarczy myśleć tylko o historiach i postaciach - jest wiele bardziej złożonych elementów, które należy wziąć pod uwagę, aby stworzyć fascynującą grę.Dzięki RPG Maker Unite możesz nie tylko tworzyć gry bez żadnej wiedzy programistycznej, ale także ilość czasu poświęconą twórcom na tworzenie podstawowych mechanik można teraz poświęcić na bardziej kreatywne obszary, takie jak fabuła i grafika!- Pierwszy program do tworzenia gier RPG z natywną obsługą rozdzielczości FHD


Wersja Unite będzie pierwszą, która renderuje w natywnym Full HD (1080p), spełniając od dawna prośby użytkowników. Dzięki temu zasoby gry są bardziej szczegółowe i wyraziste. Co więcej, interfejs użytkownika stał się oparty na kartach, usprawniając procesy robocze i ułatwiając korzystanie z narzędzi. Nie tylko grafiki zasobów stały się dużo bardziej szczegółowe i profesjonalne. Oczywiście korzyść z wyższej rozdzielczości dotyczy również bitew! Grafika bitewna może teraz mieć o wiele bardziej wyraziste kolory i bardziej szczegółowe wyrażenia, zauważalne dla graczy!- Ewoluowany nowy edytor z myślą o długoterminowej produkcji
RPG Maker Unite zwraca teraz większą uwagę na "jakość użytkowania" długoterminowego rozwoju. Mając to na uwadze, drastycznie przeprojektowano interfejs użytkownika, aby zmaksymalizować produktywność użytkownika.W najnowszej wersji Unite, twórcy kładą duży nacisk na wsparcie nowego makerowca, tak aby ten na początku przy rozpoczęciu swojej makerowej przygody nie został przytłoczony masą informacji. Więc słusznie, bardziej doświadczeni twórcy majacy już styczność z poprzednimi wersiami edytora, słusznie zwrócili uwagę na interfejs oprogramowania. Ogólne ppdejście interfejsu użytkownika "modalnego okna" zostało teraz całkowicie zastąpione. Dla tych, którzy nie znają tego terminu, interfejs użytkownika typu "okno modalne" kładzie nacisk na ścisłą strukturę hierarchiczną i operacje między oknami nadrzędnymi i podrzędnymi w celu edycji parametrów i funkcji. Mówiąc prościej, kiedy otwierasz okno potomne, klikając przycisk z okna nadrzędnego, wszystkie operacje w oknie nadrzędnym są blokowane, dopóki najpierw nie zamkniesz okna potomnego. Powyżej znajduje się przykład okna potomnego z poprzedniego programu RPG Maker, wyświetlającego typowe okno bazy danych do edycji znaków. Dopóki nie skończysz z tym oknem, nie możesz edytować niczego w oknie nadrzędnym (edytor map).Ze wzrostem umiejętności makerowca i znajomości programu, brak możliwości edycji wielu elementów w interfejsie modalnym w interfejsie użytkownika w tym samym czasie znacznie ogranicza prędkość, z jaką doświadczeni twórcy mogą tworzyć grę. Uroki przyjaznego dla początkujących interfejsu użytkownika i wrażenia użytkownika nagle zamieniają się w przekleństwo, obniżając produktywność.Oczywiście twórcy są świadomi tego efektu. Dlatego tym razem, dzięki RPG Maker Unite, interfejs użytkownika i UX zostały znacznie przebudowane w bardziej nowoczesne, "bezmodelowe okno" które będzie w sobie zawierać panele zakładek, dajacy możliwości szybkiego przełączania i odnajdywania otrzebnych na dany moment funkcji. Nowy interfejs dla mamerowca powinien zapewnić znacznie szczęśliwsze wrażenia użytkownia, zwłaszcza tym, którzy mają w planach ambitne projekty!- Wersja Unite, będzie zawierać jeszcze lepszy Edytor map!
Wersja Unite będzie również obsługiwać wstępnie renderowane tła i struktury map zorientowane obiektowo.

- Gra testowa w poprzednich wersjach makera? - Spokojnie w RPG Maker Unite, również będzie gra testowa!
Gra Testowa, jak w poprzednich wersjach Unite pojawi się w pakiecie z przykładową grą/grą testową, tak jak bywało to z poprzednimi wersjami Rpg Makera. Twórcy już udostępnili zapowiedzi dwóch głównych bohaterów, z której dowiadujemy się iż nazywają całkiem uroczo: Miguel i Sharon.


Wyposażona Baza danych + pakiet zasobów graficznych
Jak w przypadku poprzednich wersji RPG Makera, tak w najnowszej wersji Rpg Maker Unite, dostaniemy wszechstrony pakiet zasobów RTP (Przygotowanych pakiet startowy przsz twórców programu, z grafikami, muzyką i kompletną bazą danych w której znajdować się będą już przedmioty, bronie, bohaterowie i ich cała gamma statystyk).

Śledź informacje dotyczących programu na bierząco!
Gotcha Gotcha Games prowadzi comiesięczny dziennik deweloperów na stronie Steam oprogramowania, który jest pełen przydatnych informacji. Odwiedź stronę internetową i śledź najnowsze informacje na Twitterze Zapewne niebawem zaczną pojawiać się pierwsze gry stworzone w najnowszej wersji Unite, więc śledźcie oficjalne profile Gotcha Gotcha Games, a zwłaszcza strone Steam i bądźcie na bierząco!Śledź informacje dotyczących programu na bierząco!RPG Maker Unite Oficjalny TwitterRPG Maker Unite Oficjalny Strony


Wymagania systemowe

Windows
Minimalne wymagania
OS: Windows 10 (64bit)
CPU: Intel Core i3-4340 lub lepszy
RAM: 8GB
HDD: 4GB pojemności
Grafika: DX10, DX11 i DX12 / VRAM 2GB lub lepsze
Ekran: rozdzielczość 1280x768 lub większa

Zalecane wymagania
Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego

macOS
Minimalne wymagania
OS: Mac OS 10.13
CPU: Intel Core i3-4340 lub lepszy
RAM: 8GB
HDD: 4GB pojemności
Grafika: Metal compatibile GPU / VRAM 2GB lub lepsze
Ekran: rozdzielczość 1280x768 lub większa

Zalecane wymagania
Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego


FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Pytanie #1 - Jakie języki będzie obsługiwać Rpg Maker Unite?
- Rpg Unite zawiera na ten moment obsługę języka angielskiego i uproszczony chiński. Na ten moment o wersji Polskiej nic nie wiadomo. Jednak jak to w praktyce wyglądało przy poprzednich wersjach tak i tutaj. Oficjalnego oprogramowania w języku Polskim, nie będzie.

Pytanie #2 - Czy mogę wykorzystać przeszłe zasoby i projekty?
- Niestety nie. Ponieważ podstawowe programowanie RPG Maker Unite drastycznie różni się (opierając się na Unity) od poprzednich tytułów, wsteczna kompatybilność lub funkcja konwersji danych są niemożliwe.

Pytanie #3 - Czy użytkownicy muszą płacić Unity za korzystanie z RPG Maker Unite?
- Jak twierdzą twórcy - nie. RPG Maker Unite będzie dostępny dla wszystkich użytkowników Unity, w tym użytkowników darmowej wersji planów licencyjnych Unity Personal i Student.

Więcej info na ten temat pod tym adresem: kliknij
Informacje dotyczące programu Rpg Maker Unite pochodzą ze zbioru wiadomości zebranych na portalach społecznościowych, stronach i forach poświęconych rpg makerowi i oficjalnych stron wydawcy.


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024