...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 15 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


ArkanA 2

Autor: Diablo

RPG Maker: RPGVX
Wersja: Demo
Gatunek: RPG
Język: Polski
Rozmiar: 207 MB
Ocena: 7/10

Informacje dodatkowe:
- Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Twórca osadził fabułę w mrocznych klimatach, gdzie jako sługa śmierci Aidan (gra wyszła 3 lata przed Beyond: Two Souls warto wspomnieć) mamy za zadanie odnalezienie pięciu artefaktów. W tym celu pomagamy królowi Arneathowi w działaniach wojennych - oblężeniu Fathgranu. Naszym podstawowym zadaniem jest podbicie miasta. Wątek fabularny jest dosyć specyficzny, mroczny. Ciężko utożsamić się z bohaterem. Często wykonuje on działania okrutne, za tym idzie sprzeczne z logiką w "miarę" dobrego człowieka. Przez to niektóre kwestie brzmią wprost jak czarny humor.

Wersja demostracyjna ArkanA 2 to jedna z ciekawszych gier (czy raczej grywalnych zwiastunów), które możemy zobaczyć na polskiej scenie. Po pierwsze: oskryptowany system walki - SAS IV. Na początku wydaje się dosyć toporny (głównie przy starciach z bossami), ale wykonywanie odpowiednich ruchów pozwala na uderzanie przeciwników bez otrzymywania obrażeń - generalnie się sprawdza).

Trzecią sprawą są mechaniki i ogólny klimat. Muzyka jest dobrze dopasowana - do tego nie mam żadnych zastrzeżeń. Mapki to prawdopodobnie najmocniejsza strona gry. Ciężko opisać wszystkie jednym zdaniem, ale z pewnością jest to coś czego można oczekiwać od tematyki gry - mrocznego klimatu. Bardzo dobrze wyszły mniejsze detale, jak np. wiadomość i dźwięk opróżniania skrzynki. Bardzo satysfakcjonujące są również animacje broni. Uwydatnia to fakt, że polskie gry stworzone w rmie, nie zwracają na to często uwagi.

Finalnie jest to produkcja z wyższej półki (mówiąc oczywiście o polskiej scenie rma). Z chęcią zobaczyłbym pełną wersję, demo mnie dosyć wciągnęło. Jedynie chciałbym zobaczyć rozszerzenie mechanik, które pojawiły się w wersji demonstracyjnej jak np. umiejętności (w oryginalnej możemy użyć tylko "ognia").

PS Demo się kończy, gdy zdobędzie się klucz do grobowca ;) Ja spędziłem godzinę błądząc, żeby się upewnić.

To menu mi się z czymś kojarzy...
Te mapki są naprawdę ładne
O co chodzi z tym światłem pośrodku jeziora?
Żony z reguły nie lubią jak im się zabija męża...


Tekst: Piolodiusz
email: piolodiusz@o2.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024