...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 16 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules - the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc|| Zgłoś nowe materiały
Gry >> Pomoc

Pomoc z grami


Podstawowe (najczęstrze) problemy jakie występują przy grach.

Spis problemów
 • Linki
  1. Nie mogę pobrać gry, bo nie wyświetla się przycisk download...
  2. Nie mogę pobrać gry, bo bo jest coś na czerwono napisane, nie wiem o co chodzi
  3. Nie mogę pobrać gry, nie ma linku, co jest grane?

 • Gry
  1. Nie mogę rozpakować pobranej gry.
  2. Nie można włączyć gry, nie ma pliku EXE?? Dlaczego? Gdzie on jest?
  3. Podczas gry wystąpił jakiś dziwny błąd i nie można grać (gra się zamyka)
  4. Okno z grą przestaje odpowiadać (RGSS przestaje odpowiadać i zamyka się)
  5. Nie znaleziono pliku RGSS10x coś tam...DLL, co robić?
  6. Nie mogę przejść gry! Co mam robić?

 • Inne
  1. Czy mogę modyfikować gry?
  2. Czy mogę tłumaczyć gry?
  3. Bardzo mi się podoba *ta gra*, kiedy będzie kolejna część, czy mogę ja zrobić kolejną część?


  Rozwiązania
 • Linki
  1. Nie mogę pobrać gry, bo nie wyświetla się przycisk download...
  Zdarza się, tak funkcjonuje właśnie java na której opiera się większość dzisiejszych stron internetowych. Spróbuj może odświeżyć stronę, jeżeli to nie pomoże, to jeszcze raz, jak nie da rady, wypróbuj może innej przeglądarki internetowej.

  2. Nie mogę pobrać gry, bo bo jest coś na czerwono napisane, nie wiem o co chodz.i
  No to czytaj co jest napisane! Pewnie za dużo plików już dzisiaj pobrałeś i system wymaga od ciebie podania "hasła" (zazwyczaj wyświetla na białym tle jakiś napis, i należy go przepisać niżej).

  3. Nie mogę pobrać gry, nie ma linku, co jest grane?
  Wygląda na to, że link wygasł - zgłoś to redaktorowi, aby naprawił...


 • Gry
  1. Nie mogę rozpakować pobranej gry.
  Najwidoczniej gra nie pobrała się do końca, niestety należy pobrać ją ponownie i spróbować.

  2. Nie można włączyć gry, nie ma pliku EXE?? Dlaczego? Gdzie on jest?
  Tutaj pewnie chodzi o grę, która została wykonana w RM2000 lub RM2003, prawda? Pliki RPG_RT.exe (te, które są potrzebne by odpalić grę), ważą prawie 1MB. Dla oszczędzania miejsca, tych plików po prostu nie dodajemy do tych projektów. Pliki RPG_RT.exe znajdziecie w KAŻDYM nowo utowrzonym projekcie. Wystarczy sobie utworzyć nowy szybki projekt, wejść do niego, poszukać pliku, przekopiować i już gotowe.

  3. Podczas gry wystąpił jakiś dziwny błąd i nie można grać (gra się zamyka)
  Tutaj zależy od rodzaju błędu; musisz przeczytać komunikat W CZYM JEST PROBLEM, że gra się zamyka. Autorzy nie raz mogą przez pomyłkę zrobić taki błąd (zapomną dodać jakiegoś wykorzystanego pliku) i otrzymujemy wtenczas komunikat "Brak pliku: tutaj nazwa pliku", czy coś w tym stylu. Można wtenczas samemu skopiować pierwszy lepszy plik, i nazwać go tak jak tego chce program. Podpowiedź: jak będzie nazwa pliku np. system22, to podejrzewam że brakuje pliku skórki okna (folder system) nazwa pliku: system22, skopiować jakikolwiek system i nazwać go system22 i problem z głowy

  4. Okno z grą przestaje odpowiadać (RGSS przestaje odpowiadać i zamyka się).
  RGSS występuje od wersji makera XP i tych nowszych... Problem polega na tym, że pierwsze wersje (1.00) nie są kompatybilne z systemami Windows Vista/7 itp. Rozwiązanie jest proste: należy poszukać nowszych wersji (problem głównie występuje przy grach stworzonych w RPGXP, więc tutaj albo należało by dopaść nowszą wersję programu w innym języku, albo po prostu przeczekać, aż pojawi się nowa polska). Inne rozwiązanie, patrz niżej.

  5. Nie znaleziono pliku RGSS10x coś tam...DLL, co robić?
  Gra została wykonana w nowszej wersji RPGXP (pewnie angielskiej, czyli wersja 1.02, wykorzystuje plik RGSS102E.DLL). Najlepszym wypadku jest poczekać na nową polską wersję RPGXP, która będzie zawierała wszystkie tego typu pliki i nie bedzie problemów (kiedy wyjdzie - nie wiadomo... ale póki Reptile jest, to na pewno wyjdzie). Inne rozwiązanie: Niektóre gry posiadają wszystkie pliki RGSS10x.DLL dołączone do projektu, po prostu z nich należałoby przekopiować te pliki do projektu, którego chcemy zagrać i gotowe.

  6. Nie mogę przejść gry! Co mam robić?
  Jeżeli jest jakiś błąd, który nie pozwala grać, albo można grać, tylko nie wiesz co trzeba dalej zrobić - to najlepiej jest po prostu skontaktować się z autorem projekt i już.

 • Inne
  1. Czy mogę modyfikować gry?
  To zależy w jakim celu, na pewno autor projektu by sobie tego nie życzył. Jeżeli chcesz pójść na "łatwizne" - nie ma sprawy droga wolna, ale o to chyba nie chodzi. Do własnego użytku, dla siebie samego, nie ma sprawy, nikt ci nie zabroni, ale do tworzenia jakiś patchy, dodatków, modyfikacji i dzielenia się z innymi - zdecydowanie nie.

  2. Czy mogę tłumaczyć gry?
  Np. z ANG na PL? Można, czemu by nie - ale to w zasadzie podlega pod modyfikację gry, a na takie coś wypadałoby zapytać autora projektu, czy wyraża zgodę, czy pozwoli. Jeżeli nie, no to trudno.

  3. Bardzo mi się podoba *ta gra*, kiedy będzie kolejna część, czy mogę ja zrobić kolejną część?
  Nie wiemy kiedy będą kolejne części jakiej gry - to wszystko zależy od Autora projektu. Czy jakieś kontynuacje, kolejne części, można w jakiś sposób wykorzystać (zrobić za autora kolejny projekt)- NIE! W zasadzie mamy wolność słowa i wolny rynek tak, ale są pewnego rodzaju granice, których nie należy przekraczać. Jeżeli autor danego projektu sobie nie życzy, aby ktoś go modyfikował/kontynuował itp. to tego się nie robi. To samo idzie jeżeli chodzi o tytuły gier, niektóre mogą być podobne, owszem, jakiś zbieg okoliczności czy coś; ale jak ktoś bezczelnie kopiuje pomysły innych, podwędza tytuły gier, bohaterów, fabułę, no to przepraszam, ale tego typu gra na pewno, tutaj na stronie się nie pojawi. Jeżeli ktoś takich zasad nie potrafi uszanować, to długo raczej tutaj nie zagości, a my się już postaramy aby taki cwaniaczek, nie miał lekko. Jeżeli nie jesteś w stanie tworzyć własnych gier (i nie chce ci się), to nie masz tutaj czego szukać. Wróć się do przedszkola, gdzie ci na tego typu rzeczy pozwolą. • Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
  2002-2024