...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 50 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Cena krwi - Retrospekcja

Autor: Fear

RPG Maker: XP
Wersja: Demo
Gatunek: Action RPG
Język: Polski
Rozmiar: 10 MB
Ocena: 7/10

Informacje dodatkowe:
- Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Otrzymując tego typu grę, można być naprawdę dumnym z polskiej sceny makerowej. Co prawda tylko demo, ale projekt posiada w sobie coś, czego jest brak w większości gier z RM. Wkład autora. Widać, że naprawdę się stara, aby projekt wyszedł jak najlepiej.

Gra opowiada przygodę pewnego księcia z rodu Dominguez, który został wychowany (w zasadzie urtowany) przez wampira Nadie. Wszystko zaczęło się od niewinnej miłości, na którą nie mógł pozwolić Flavius (ojciec naszego bohatera). Tam gdzie uczucia miesza się z polityką, tam powstają problemy. Prosta historia dobrze zbudowana, mimo, że motyw został wykorzystany dość dawno przy niektórych projektach (które nie ujrzały światła dziennego), otrzymujemy wrażenie czegoś nowego.

Grafika jak widać nie jest najgorsza, nie można też powiedzieć, że jest jakimś cudem techniki. Podstawowe charactersy, tilesety. Oczywiście pasuje to wszystko do siebie, jednak można byłoby się bardziej przyłożyć i stworzyć coś nowego - jakiś nowy styl. Byłoby wtenczas o wiele bardziej ciekawie. Muzyka nadaje się do sytuacji, wszystko gra i buczy na dobrym poziomie. Jednak gdy zejdziemy do poziomu skryptów, to inna sprawa. Mamy poprawione menu (w ruby), CBS, ABS, miło jest znowu zobaczyć facesety i wiadomość, wyświetlaną po literce, no i oczywiście tryb walki na mapie, który wcale nie jest taki prosty.

Czyżby perfekcyjna gra? Nie do końca. Chociaż nie ukrywam, iż bardzo miło spędzić przy tym projekcie kilka minut. Znajdziemy drobne błędy, takie jak chociażby literówki w tekstach (znajdziemy tutaj w naszym kochanym środowisku pełno 13 letnich zwolenników, którzy wytykają to palcami, tego typu błędy, a sami nie ukończyli chociażby jednego porządnego projektu), interpunkcyjne znaki, albo innego typu błędy, o których nie mam za bardzo ochoty wspomnieć (specjalnie, nie będę niszczył opinii dobrej gry (((_^) )

Wielkim problemem jest sam czas gry. Dość krótki. Jak na wszystko inne można przymknąć oko, tak na tę cechę niestety nie bardzo. Szczęście, że gra jest dość ciekawa i trudna. Pozwala się pomęczyć trochę, zanim się ją przejdzie. Jeżeli jednak mowa o samym projekcie, to mam wielką nadzieję, że Fear popoprawia kilka drobnych tych błędów, aby pełna wersja była o wiele lepsza. Na zakończenie projekt Cena Krwi - Retrospekcja uznaję za bardzo udany i polecam zagrać i spędzić przy nim kilka drobnych minut, aby się rozerwać.

Tak wyjątkowy, że zapamiętasz go do końca swoich dni... Zapewne.
Aj, tradycyjny błąd życiowy! Chłopie, nie kieruj się sercem, jak wygrasz w totka, to miłość swojego życia poznasz na drugi dzień!
Rozkraczona dziewczyna na środku miasta, nie ma co zwiedzać...
A tutaj już tradycyjnie walka, i statystyki i wszystko na raz. Nawet wyświetlają się combosy!


Tekst: Reptile
email: repitle@o2.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024