...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 35 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95

- Projekty -
Virtua Twierdza
Pogromca II

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Valhalla
Pokemon Crystal PBF
Tsukuru Archive
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarce
Subiektywnie o Tekstowych Grach Fabularnych i nie tylkoModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Ciemność

Autor: Zombik

RPG Maker: ME
Wersja: Pelna
Gatunek: Horror
Język: Polski
Rozmiar: 17 MB
Ocena: 6/10

Informacje dodatkowe:
(brak)

DOWNLOAD


RPG Maker jest programem przeznaczonym do tworzenia gier RPG, jak sama nazwa na to wskazuje. Jednak na scenie znajdzie się wiele śmiałków, którzy pokuszą się o złamanie tej zasady i za pomocą tego edytora starają się wyskrobać inny gatunek gry. Bo jak jest możliwe, to w zasadzie, czemu nie? Tak więc przed wami projekt, który nie do końca jest grą RPG, a bardziej przygodówką, dokładniej z gatunku horror z faktcznie drobnymi elementami RPG, dla mnie to bardziej przygodówka niżeli RPG, ale kwestia sporna, niech zostanie Horror RPG.

Nie jestem osobą która przepada za tym gatunkiem lecz drobny klimat grozy w moim mniemaniu jest mile widziany. Gra Zombika zdecydowanie utrzymuje ten klimat.

W grze przenosimy się do świata w którym akcja działa na zasadzie apokalipsy zombie i chodź brzmi to prosto to jednak wszystko jest starannie wykonane. Wcielamy się w grze w Tomasza, który ukrywa się wraz z dwójką przyjaciół (Julią i Zbyszkiem) w jednym z hoteli aby uniknąć spotkania z wszędzie obecnymi demonami. Zbyszek i Tomasz postanawiają opuścić bezpieczną kryjówkę by znaleźć lek dla chorej Julii. Muszą w tym celu dostać się do szpitala co w świecie pełnym bestii nie jest prostym zadaniem.

Mapy są bardzo dobrze wykonane, nie ma ani pusto, ani zbyt pełno. Spotkane dziury w ścianach czy rozlana w różnych miejscach krew świetnie oddaje realizmu świata, ukazując iż naprawdę mamy do czynienia z jakimś zjawiskiem apokalipsy. Można w grze znaleźć bardzo dużo martwych ciał i, co ciekawe, większość zwłok jest interaktywna. Szkoda jednak że gra jest tak bardzo krótka chodź i tak maksymalnie rozciągnięta. Fabuła gry powiem przedłużana jest o zwroty akcji na zasadzie – idź tam a potem wróć bo jednak tam się nie da iść. Nie mniej nie wrzuca się to w oczy i gra się w tą produkcję bardzo przyjemnie.

Ogółem gra jest nie lada wyzwaniem. Byłem zmuszony do wykonywania częstego zapisu, gdyż za chwilę mogła nastąpić walka. A te na ogół są bardzo trudne i często jak podchodzi się z niepełnym zdrowiem to się przegrywa bo potwory po walce zabierają jakiś 3/4 HP. Trudne są nie tylko walki, ale też i zagadki których jest kilka a ich rozwiązanie niestety sprowadza się do ponownej eksploracji terenu w celu odnalezienia przedmiotu klucza w danej zagadce.

Przygodówka jaką jest Ciemność jest bogata w różne elementy grozy i faktycznie momentami można się przestraszyć (np. jak nagle słyszymy dźwięk potwora i po chwili ten podbiega i nas atakuje. Niby nic ale może przerazić). Osobiście za wielki plus uważam fakt braku screamerów gdyż używanie ich jest swego rodzaju pójściem na łatwiznę. Podsumowując to co napisałem wcześniej wniosek nasuwa się jeden: jeśli lubisz gry przygodowe z elementami horroru to bez wątpienia jest to tytuł dla ciebie. Osobiście gra przypadła mi do gustu, jednak gdyby była dłuższa, rozgrywka mogła by przekształcić się w monotonnie. Zatem, chodź gra krótka to zrobiła na mnie wrażenie, gdyż grało się przyjemniej niż to zakładałem.Scena przy ognisku, tak romatycznie i tylko ja, kumpel, kumpela i butelka.

Zrzut z walki, jak widać jesteśmy otoczeni przez całkowitą ciemność.
Ciemność, jeszcze raz ciemność wszędzie, cicho wszędzie, głucho wszędzie... Co to będzie?
Cud od Boga, że autor udzielił świeczek, by chociaż odrobine było cokolwiek widać. No normalnie ręcę opadają, a zwłoki się rozkładają.


Tekst: Helio108
email: helioson108@gmail.com