...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 2 )
Forum
Księga Go¶ci
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
ICO

- RPG Maker -
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
Sim RPG 95
RPG95

- Projekty -
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Valhalla
Tsukuru Archive
Crasher World
Pillars of Eternity POLSKA — największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przegl±darce
Modules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer


Informacje || Problem z grami || Zgło¶ nowe materiały
Download >> Gry


Czerwony Kapturek (Azsak Von Tiger)

Autor: Azsak Von Tiger

RPG Maker: VX
Wersja: Pełna
Gatunek: Przygodowa
Język: Polski
Rozmiar: 53 MB
Ocena: 4/10

Informacje dodatkowe:
- gra konkursowa

DOWNLOAD


Pewne forum zajmuj±ce się RPG Makerem VX (i czę¶ciowo RPG Makerem XP, mam na my¶li Ultime) postanowiło zrobić dla użytkowników konkurs o Czerwonym Kapturku. Szczerze, jakby kto¶ się pytał o moje skromne zdanie, jest to jeden z najgłupszych, a zarazem najbardziej oryginalny pomysł na konkurs jaki można było zrobić. Nie mam pojęcia co skłoniło użytkowników do wzięcia udziału w takim konkursie. Prostota? Nuda? Naprawdę poddaję się i nie mam zamiaru bawić się w zgadywanki.

Czerwony Kapturek wykonane przez azsaka von Tiger to już druga gra z kalibru o czerwonym kapturku. Szczerze, mam nadzieję, że ostatnia. Nie mam zamiaru do końca życia grać w kapturki, nie mniej jednak ten projekt przedstawia się o dziwo ciekawie, bo nieco inaczej.

Dawno dawno temu istniał sobie kontynent o nazwie Avalon. W tym ¶wiecie istniej± cztery wioski, które zajmuj± się wytwarzaniem dziarek. Każda z wiosek posiadała swojego kuriera, który sprzedawał dziarki. Takim kurierem wła¶nie jest czerwony kapturek.

Trzy literki mi przechodz± przez głowę, aktualnie: W-T-F?! Gdzie wilk? Babcia? Koszyczek z dobrociami?! Nic z tych rzeczy. Żyjemy sami, bez rodziców i bawimy się w listonosza. ¦wietna robota. Na dodatek czerwony kapturek bez czerwonego kapturka, to tak jak superman bez peleryny i super mocy! Jak tak można?! Co autor sobie wyobrażał w czasie tworzenia tego projektu?! Jak widać wszystko jest nie na miejscu (fabularnie) wszystko zakręcone, pokręcone na maksa. Czerwony kapturek to chyba jedynie bohaterka całej naszej gry, ale spokojnie dajmy szansę, być może nie będzie, aż tak Ľle (kogo ja chcę oszukać?).

Wykonanie gry: stylowa podstawowa grafika plus kilka jaki¶ dodatków, jak np. charactersy z charaexa, z innych wersji programów, ciekawe muzyczki i ¶wietne facesety. Brak skryptów ruby (Jest! W końcu co¶ normalnego), dialogi ciekawie zbudowane jak i cały plot fabularny. Jednak jest kilka niedoci±gnięć, których można się uczepić, jak np. brak walk, podstawowe menu (w zasadzie czy to, aby tak naprawdę jest minus?), czy te charactersy nie do końca przemy¶lane. Może nie oszpecajmy tak tej gry za bardzo, ponieważ posiada też swoje mocne strony. Bardzo miłe s± zręczno¶ciowe zadania, które mog± się okazać z leksza wymagaj±ce. Przykładowo jazda w wózku przez kopalnie. Ciarajstwo musiałem 6 razy przechodzić, zanim się udało przej¶ć! Najlepsze w tym wszystkim okazało się, brak zapisu gry, którego nie wykonałem. Wózek, zderzenie z pierwsz± lepsz± beczk±, koniec gry i aha od nowa (pocz±tku gry), ¶wietna sprawa. Szkoda tylko, że gierka jest strasznie krótka, my¶lę, że tak na 15 minut spokojnie.

Sumuj±c kolejnego czerwonego kapturka, trzeba stwierdzić, że ta wersja wypada znacznie gorzej niż wersja Sabikku. Grafika niby ok., muzyka też, minigierki (jak cała gra), nie s± najgorsze, ale jednak zdecydowanie za krótkie względem objęto¶ci projektu, po którym można by było się spodziewać jaki¶ cudów (albo ciekawostek). Przed odpaleniem projektu, już się spodziewałem czego mogę się spodziewać, przyznam szczerze, że jednego czego się nie spodziewałem, to takiego zakończenia jakie zastosował azsak. Zobaczcie sami.

Zupełny mix z zasobów, bije po oczach. Widać postacie z VX widać postacie z XP...
Kwadratowy (z RPGVX) mapping.

Kilka elementów z starszych wersji RPG Makera...
No i mini gierka w kopalni.


Tekst: Reptile
email: reptile@o2.pl