...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 37 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules - the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Dreaming Treat

Autor: Nami
Strona domowa: Odwiedź stronę

RPG Maker: VXAce
Wersja: Pełna
Gatunek: Przygodowa
Język: Angielski
Rozmiar: 32 MB
Ocena: 6/10

Informacje dodatkowe:
Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Seria gier:
 • #1: Lone Wolf Treat
 • #2: Friendly Bunny Mochi
 • #3: Clever Fox Moxie
 • #4: Wandering Wolf Trick
 • #5: Dreaming Treat
 • #6: Mochi in Frosting


  Wakacje, kto o nich nie marzy? Raczej ciężko będzie znaleźć osoby co gardzą chwilami ciszy i spokoju. Nami z pewnością pozazdrości swoim bohaterom, gdyż postanowiła im sprawić wakacje. Dreaming Treat to już jest piąta część gry z serii Treat. Dla niewtajemniczonych, szybkie streszczenie - seria Treat to są krótkie gry przygodowe, skupiające się na bohaterach, fabule, uroczej grafice i przyjemnej muzyce. Jednak by zrozumieć przygody przyjaciół, należy przejść gry chronologicznie, gdyż są one ze sobą ściśle powiązane.

  Piata część krótkiej powieści ponownie skupia swoją uwagę na bohaterce Treat. Tym razem mamy okazję zobaczyć jak wygląda jej tradycyjny dzień w pracy, z czym się zmaga, co sobie myśli. Na dobrą sprawę to już pół roku od kiedy wilczyca wprowadziła się do wioski królików. Wydarzenia z zimy dały ostro popalić, zatem najwyższa pora nabrać nieco optymizmu i świeżej energii. Wraz z Mochii postanawiają rozpocząć prace ogrodnicze (Harvest mooning), chociaż niektórym to może się nie spodobać. Ale na tym nie koniec niespodzianek - jakie to wakacje bez odpoczynku: tutaj chodzi o wspólną wyprawę nad morze!

  Za każdym razem będę się powtarzał, to jest gra przygodowa. Główny nacisk jest położony na tekst. Nie w tym projekcie skrypty, systemy menu, walki i inne świetlikowe fajerwerki. Prostota w czystej postaci - i szczerze, bardzo mi się ona podoba. Autor swój zamysł pięknie przelewa na projekt makerowy.

  Chociaż tym razem mamy małe rozwidlenie przy fabule (opcje wyboru) - jednak nie dajcie się zwieść, gdyż fabuła nadal pozostaje prostą liniową powieścią. Odrobina uwagi, chwila skupienia (by bezmyślnie nie przeskakiwać miedzy dialogami), trochę czasu (40-60min) i gra ukończona.

  Ale dialogi i rozbudowane postacie to nie tylko co oferuje ten tytuł. Gracze zostaną wciągnięci w odprężającą powieść, w bajkowym świecie. Ale dialogi i rozbudowane postacie to nie wszystko co oferuje nam ten tytuł. Bez wątpienia uroczego klimatu nie udałoby się uzyskać, gdyby nie świetne bajkowe zasoby. Oryginalne postacie, niespotykany styl, przyjemne melodie.

  Nie będę ukrywał faktu, że seria robi na mnie wrażenie - ale do wspanialej doskonałości trochę brakuje. Styl grafiki pomimo iż jest oryginalny, to czasami posiada drobne problemy (raz widok tradycyjny niczym z lotu ptaka, a raz lokalizacje są płaskie, jakby wyciągnięte z gier platformowych). Pixele są urocze, ale można by było niektóre miejsca ubogacić drobnymi animacjami. Ponownie, jak to miało miejsce przy poprzednich częściach gry - tak też i w tej, gracz jest prowadzony na smyczy i w zasadzie nie ma za bardzo możliwości na eksploracje otoczenia.

  Dreaming Treat jest projektem starannie wykonanym, przepełniony bajkową grafiką, uroczymi artami, przyjemną muzyką i świetnie rozbudowanymi postaciami. Idealny projekt na jeden wieczór, dla rozluźnienia napiętej atmosfery po ciężkim tygodniu. Projekt jest ciekawy, jednak nie jest skierowany do każdego gracza. Bowiem, od dziewczyny dla dziewczyn. A po tej części mam wrażenie, że grono graczy zostanie poddane ponownej redukcji.

  Piękna wiosna, najwyższa pora zmienić otoczenie. Ładnie zielono, ale niestety nadal wilkom brak wstępu do wioski.
  Nowy eksperyment autorki - gra nabiera powoli stylu Visual Novel, ale to tylko jedne bonusowe ujęcie.
  Podczas gry zobaczymy wiele ładnych artów. Tego typu ujęcia umilają dialogi, w szczególności gdy jest ich wiele.
  Oto upragnione wakacje! Morze, plaża i paczka znajomych lisów. Nikomu to nie przeszkadza, ważne by wszyscy dobrze się bawili.


  Tekst: Reptile
  email: reptile@o2.pl


 • Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
  2002-2024