...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 1 )
Forum
Księga Go¶ci
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
ICO

- RPG Maker -
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
Sim RPG 95
RPG95

- Projekty -
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Valhalla
Tsukuru Archive
Crasher World
Pillars of Eternity POLSKA — największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przegl±darce
Modules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer


Informacje || Problem z grami || Zgło¶ nowe materiały
Download >> Gry


Ed, Edd, Eddy

Autor: Kuba Paj±czek

RPG Maker: XP
Wersja: Pełna
Gatunek: JRPG
Język: Polski
Rozmiar: 40 MB
Ocena: 2/10

Informacje dodatkowe:
(brak)

DOWNLOAD


Ed, Edd i Eddy jedna z kilku seriali animowanych Cartoon Network, znane z "Cartoon Cartoons". EEnE wszędzie mile widziany, oprócz w ojczystej Kanadzie. Szczerze, wcale się nie dziwię, gdyż osobi¶cie za tym czym¶ nie przepadałem. Bohaterowie mnie odstraszali (wygl±dem: przedstawienie trzech takich o cwaniaczków), kreska była do¶ć specyficzna, a o humorze nie było do końca tam mowy. Wiadomo, każdy posiada nieco inne poczucie humoru, ale bezsensowne bełkotanie nie ma nic wspólnego z humorem. Mimo wszystko, taki jest trend, taka moda, i takie oczywi¶cie czasy, gdzie tego typu bohaterowie s± doceniani i lubiani. Serial doczekał się egranizacji, w postacic małej, fanowskiej, polskiej produkcji.

Pewnego dnia, w Peach Creek, gdzie mieszkaj± nasi bohaterowie, Chudy Edd, zwany także Double D, zrobił pracę na konkurs naukowy. Były ni± roboty o inteligencji niemalże ludzkiej. Z tytułu łatwo się domy¶lić, że roboty nie zechciały zostać projektem naukowym, i wkurzyły się nieĽle na Edków i cały ¶wiat i postanowiły przej±ć władzę. Teraz Ed, Edd i Eddy musz± naprawić cały bajzel jaki zrobił Chudy Edd i uratować kolegów. Naszymi bohaterami będzie nie kto inny jak słynna paczka Eddów, no i tam po drodze oczywi¶cie kilka znajomych z klasy. Cała historia jest do¶ć przerysowana. Wycięty cytat z zapowiedzi autora opowiada co prawda o grze, opisuje historie owych robotów - my natomiast jeste¶my wrzuceni w totalny wir chaosu. Po prostu gracz dowiaduje się, że ma zatrzymać roboty. Jakie, po co, na co to już kij wie i drobny szczegół.

Jak dla mnie fabuła leży. Pomysł może i jaki¶ tam jest, ale przedstawienie nie wyszło do końca jak powinno. Dalej wcale nie jest lepiej, mamy pełno dziwacznych zasobów gryz±cych się ze sob±. RTPowe zasoby, oryginalne bajkowe twarze postaci + jakie¶ oryginalne (czy podejrzewam z generatora) prace. Battlersy jeszcze inny styl, ikonki oryginalne w paintcie wypociny. TOTALNY KOGIEL MOGIEL! Wszystko powywracane do góry nogami. Muzyka, mimo iż jest ciekawa, oldschoolowa to całkowicie nie podchodzi pod klimat EEnE. Skrypty brak, quest - idĽ, weĽ przynie¶. Dialogi nic nadzwyczajnego.

Może zatem humor i grywalno¶ć jest dobra? Zapomnijcie. Dla mnie męczarni± było zwiedzanie owego miasteczka Eddków, rozwalanie przeciwników w podstawowych systemie walki. Wszystko wygl±da kanciasto, w szczególno¶ci mapping pozostawia dużo do życzenia. Jaka¶ może różnorodno¶ć? Jaki¶ więcej elementów, wysilenia się co do mappingu, a gdzie tam, nic, zapomnijcie. Wcale się nie dziwię firmie Enterbrain, że w kolejnych (nowszych) makerach wprowdza jakie¶ "limity" co do używania [np. tilesetów(kafelków)], gdyż s± niepoprawnie używane. Nowe RGSSy tutaj nic nie wskóraj±, gdy najważniejsze PODSTAWY PROGRAMU - LEŻˇ! (To się nie tyczy tylko tego projektu, tak na marginesie)

Podsumowuj±c, brak mi słów co tutaj napisać. Cały projekt wykonany niepoprawnie, a najlepiej byłoby do niego się bardziej przyłożyć. Super gry wcale szybko nie powstaj±, s± jednak wyj±tki. Być może odbieram tę grę negatywnie, gdyż nie jestem fanem Eddków, a przez grę też się nim nie stałem. Może fani serialu spojrz± na to innym okiem, chociaż w to w±tpie.

Mapping, jak wykonanie grafik bohaterów totalnie leży.

Wymieszanie stylu bajkowego z Cartoon Network, z bajkowym RPG Makerem XP i dorzucenie do tego materiałów z Mortal Kombat, to już mistrzostwo na co można było wpa¶ć.
Uciekamy przed zgraj± cyborgów - jakby kto¶ nie wiedzieł gdzie - to w szkole.
No i system Menu, standardowy z RPG Makera XP.


Tekst: Reptile
email: reptile@o2.pl