...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 2 )
Forum
Księga Go¶ci
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
ICO

- RPG Maker -
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
Sim RPG 95
RPG95

- Projekty -
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Valhalla
Tsukuru Archive
Crasher World
Pillars of Eternity POLSKA — największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przegl±darce
Modules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer


Informacje || Problem z grami || Zgło¶ nowe materiały
Download >> Gry


Friday the 13th - the game

Autor: Kuba Paj±czek

RPG Maker: XP
Wersja: Demo
Gatunek: Horror RPG
Język: Polski
Rozmiar: 4 MB
Ocena: 3/10

Informacje dodatkowe:
(brak)

DOWNLOAD


Friday the 13th the game... Pierwszy horror w jaki grałem... No nie powiem, że zalicza się do najlepszych. Sama gra co¶ tam we mnie zbudziła, ale raczej trudno wywołać na mnie gęsi± skórkę lub po prostu wył±czenie gry. No, ale czego się spodziewać po makerze... Oczywi¶cie s± super horrory, ale może to było ponad możliwo¶ci autora? Możliwe, ale teraz bardziej sprecyzuję Wam grę.

Podejrzewam, że akcja dzieje się podczas wakacji. Mariusz, nasz główny bohater wybieram się na "Camp Crystal Lake" (obóz), wchodzimy na jego tereny, idziemy się "przekimać". Po pewnym czasie słyszymy, że Andy (kolega) nie żyje. Co za tragedia! Dowiadujemy się, że sprawc± jest Jason Voorhees. Po krótkim dialogu goni nas ten zabójca. Zaczynamy walkę, jak i zarówno grę. Jak na horror troszkę zajeżdża nam taki dziwny klimacik, ale czego¶ brakuje - opiszę to dalej.

Łaż±c po mapkach, nie czuję się jak w horrorze, wręcz przeciwnie, jakim¶ badziewnym RPG. S± nie dopracowane, jedna jest nawet z GL'a. Autor się strasznie wycwanił, kopiuj±c mapki domów. Jakby gra miała być na zamówienie. Nie wspomnę o lesie. Mapki w grze s± ważne - musz± przynajmniej jako¶ wygl±dać, nie mog± być puste. Leniwy makerowiec :>. W grze walczymy tylko z tym Jasonem i wilkami, a poza ni± - z każd± osob± któr± chcemy (^_~)). Jest dużo gadania, ale trochę mnie zdziwiło jak Alison czy kto inny nie od razu wezwał policji, karetki lub po prostu jakiej¶ osoby.

Grafiki s± RTP - tym razem mnie jako¶ nie razi, ale krótko mówi±c - można było cos wygrzebać... Ech, nie wspomnę o wilczkach. Maj± takie "zielone dymki" (WTF?) wychodz±ce z ich pyska. Autor jest kochany Paint i jego niewykorzystany potencjał (^_^). Muzyczki s± z niewiadomego nam Ľródła. Title też nie zachwyca, wystarczy przesun±ć suwak w górę, a się przekonacie. Co to ma być?! Autor pod względem zasobów u mnie leży.

Streszczaj±c - fabuły czepić się nie można, mapki s± do niczego, zasoby ograniczaj± się do Painta i RTP - horror jak się patrzy. I to taki prawdziwy... A co oceny, stawiam 3. Jestem pewien, że s± to jego pierwsze produkcje. Następnym razem będę bardziej czepiał się niechcianych elementów.

No tak, stoper - najlepsza rzecz, która może wystraszyć gracza.

Tragedia... Ma kto¶ phoenix down?
Oj, jeszcze nie wiesz jak bardzo będzie fajny.
A tutaj jeste¶my atakowani przez pixelowatego psychopatę... super.


Tekst: Radek02
email: rgryczan83@gmail.com