...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 1 )
Forum
Księga Go¶ci
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
ICO

- RPG Maker -
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
Sim RPG 95
RPG95

- Projekty -
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Valhalla
Tsukuru Archive
Crasher World
Pillars of Eternity POLSKA — największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przegl±darce
Modules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer


Informacje || Problem z grami || Zgło¶ nowe materiały
Download >> Gry


Legend Of The Battle

Autor: Aramil

RPG Maker: 2003
Wersja: Pełna
Gatunek: Przygodowa
Język: Polski
Rozmiar: 0,3 MB
Ocena: 2/10

Informacje dodatkowe:
(brak)

DOWNLOAD


Powiada się, że gry z rm2k(3) posiadaj± w sobie pewnego rodzaju magie, czaru, klimatów, który strasznie sprzyja w czasie powstawania projektu. Program jest w stanie nadać ¶wietny klimat gierce itp. itd. Czyli otwieramy makera i mamy gotowy piękny projekt. Zapewniam was, że RPG Maker 2003 tego nie zapewni, ani XP ani VX, ani inne skrypty ruby. Jeżeli nie włożymy serca do projektu, powstanie nam co¶ dziwacznego, żeby wprost nie powiedzieć ciarajstwo.

The Legend of the battle, jest prost± RTPówk±, opowiadaj±c± o losach ¶wiata. WyobraĽmy sobie, że po stworzeniu ¶wiata, bogowie postanowili zrobić sobie zakład, co wygra: dobro czy zło? Piękny pomysł, ale nie spodobało to się jednemu z bogów i postanowił do danej gry się doł±czyć w nieco inny sposób, poprzez wskrzeszenie dawnego, zapomnianego bohatera, który ma rzekomo powstrzymać te szaleństwo. Tak, drogi czytelniku/graczu, to my jeste¶my tym dzielnym wojownikiem. Fabuła jest obiecuj±ca, ale, obawiam się, że (podobnie jak i ja) szybko się rozczarujecie nad t± gr±. W zasadzie ten wstęp co napisałem do fabuły o wiele lepiej mi wyszedł niżeli sama gra.

Wszystko diabli wzięli, jak tylko zaczynamy grę. Więcej scenek na autostart zdarzeniach, niżeli samej gry. Jeste¶my ograniczeni do maksimum. Nie mam bladego pojęcia czy to jakie¶ initro, czy sama gierka czy filmik. Gra jest przepełniona bezsensowno¶ci±, któr± nie sposób opisać. WyobraĽmy sobie to: wybraniec bogów, ma stawić czoło złu, uratować ¶wiat itp. itd., Bogów na oczy nie widział, tylko jakiego¶ wysłannika, który przekazał krótk± notatkę: ma sobie znaleĽć pracę, żeby kupić zbroję i jaki¶ miecz. Martw się dalej sam. Schodzimy po schodach i otrzymujemy 100 punktów do¶wiadczenia. ZA CO?! Cokolwiek nie zrobimy, zaraz otrzymujemy punkty do¶wiadczenia, rozumiem, że ukończyli¶my jaki¶ quest, ale questy typu zejdĽ po schodach, czy obejrzyj historyjkę do końca to absurd.

Wszystko składa się z podstawowych zbiorów, nie wiem czy to plus czy minus. Mapping domaga się wersji remake, najlepiej od razu do RPGXP. My¶lę, że znajdzie się ochotnik co złapie się za to zadanie, chociaż i tak nie będziemy na to czekać. Wypadły pusto, biednie, słabo, tragicznie. Możliwo¶ci zwiedzania nie u¶wiadczymy, gdyż albo wdepniemy w jak±¶ historyjkę, albo idziemy prost± drog± do celu. Standardowy CMS jak i CBS. Fajnie, że jest skrypt g±sieniczki na drużynę. Bardzo fajnie, jak się wpakujemy w maliny to nas kumpel z drużyny nie wypu¶ci. Alt+F4, zaczynamy grę od nowa, bo wpadamy w bł±d. Po prostu wszystko jest ponad moje możliwo¶ci.

Nie wiem komu polecić t± grę, zacznę od tego, że nie mam pojęcia po jakiego czorta j± wrzuciłem do downloadu? Potraktujcie grę na poważnie, jako przykład, jakich gier na pewno NIE ROBIĆ w makerze. Nie każcie mi się zabierać za pisanie kursu do tworzenia gier, no proszę was o to, czy pro¶ba o odrobinę wyobraĽni w dzisiejszych czasach to tak wiele? Jest przecież tak wiele fajnych gier, a ja trafiam zawsze na jak±¶ tandetn± kaszanę. Legend of the battle, ta... The Legend of TOTAL NONSENS jak dla mnie (żeby nie powiedzieć co innego)!

No i game over, dwóch chłopów w lesie, nie ma jak wyj¶ć... Swoj± drog± bardzo ciekawy mapping.

Domek bohatera, mapping nieco lepszy, ale nieco tak kwadratowo.
Tego typu teksty zawsze wiej± groz±...
O wow! Piwo z charsetów, nie wszędzie można znaleĽć tego typu element!


Tekst: Reptile
email: reptile@o2.pl