...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 0 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Virtua Twierdza
Pogromca II

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Valhalla
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Legendy Adrii Epizod I: Rosenburg

Autor: Pastiusz

RPG Maker: VX
Wersja: Pełna
Gatunek: Przygodowa
Język: Polski
Rozmiar: 17 MB
Ocena: 6/10

Informacje dodatkowe:
- Nie wymaga RTP

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Nastały ciężkie czasy dla naszej sceny, która podobno upada? Bo nikt nic nie tworzy, a nowych ludzi na scenie nie widać. A tak, takie biadolenie tylko, bo doskonałym dowodem na to, że wciąż przychodzą nowi użytkownicy makera i nadal chcą tworzyć, jest ten projekt.

Legendy Adrii to gra, która może jakoś nie szczególnie zapada w pamięć, ale za to jest miłym urozmaiceniem w dobie dzisiejszych scenowych gierek. Pewnie zastanawiacie się, po czym to stwierdzam? Gra prezentuje nam garść ciekawych zagadek urozmaicających grę, od muzycznych, po matematyczne. Mimo iż matematyki nie uważam za swoją przyjaciółkę, zagadki były znośne, i dałem radę.

Autor dał nam zastrzyk standardowej grafiki, która w sumie nawet nie odstrasza w tym projekcie, podobnie też jest ze ścieżką dźwiękową, podstawowe utworki dodane do Makera VX. Jeśli chodzi o mapping, nie stoi on niestety za wysoko, dużo jest niedociągnięć i miejscami razi po oczach, ale jeśli dostatecznie dobrze skupimy się na zagadkach, z czasem przestaje odgrywać większą rolę.

Autor projektu przedstawia nam historię schyłku wojny domowej, której to bohaterem jest niejaki Kain - następca tronu. Mimo jego odwagi i walecznego serca, zmuszony jest do ucieczki z swoich włości, ponieważ przewaga wojsk wroga jest widoczna gołym okiem. Tak by się właśnie miał przedstawiać wstęp do tej przygody, mam nadzieję że to was zachęci do odpalenia projektu.

Jeśli liczycie na to, że macie przed sobą kolejnego, typowego rpga, to jesteście w błędzie, albowiem gra nim nie jest. Tutaj liczy się przygoda i fabuła. W samej grze doświadczymy aż ZERO pojedynków, autor postawił tutaj na opowiedzenie historii i zrezygnował z walk, dlatego też żadnej specjalnej mechaniki tutaj nie ujrzycie. Muszę jednak go pochwalić za zdarzenia i ich animacje, odpowiednio dopasowane do danego czasu, wszystko się ze wszystkim zgrywa, widać włożoną w to pracę.

Cóż mogę dodać na podsumowanie? Polecam zagrać w gierkę, w oczekiwaniu na inne nadchodzące projekty, ta nie jest może długa, ale zajmie wam doskonale czas. Trzymam kciuki za dalszy rozwój autora, jeśli popracuje nad mapkami, mogą zacząć wychodzić całkiem smakuśne kąski.

Królestwo już płonie, chyba czas się ewakuować.
Mapki, jak widać, mistrzostwem świata nie są.
Skoro ekran tytułowy podstawowy, to czemu z menu miałoby być inaczej?
Nie ma to jak dobra przemowa przed bitwą, morale wojska rośnie w oczach.


Tekst: Ozzaku
email: ozzakusan@gmail.com