...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 1 )
Forum
Księga Go¶ci
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
ICO

- RPG Maker -
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
Sim RPG 95
RPG95

- Projekty -
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Anime Gakure
Polska Manga
Dragon Ball Nao
Słodki Flirt - gra o randkach
Radio Aoi - najlepsze radio z muzyk± azjatyck±
Alchemic
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Valhalla
Tsukuru Archive
Crasher World
Pillars of Eternity POLSKA — największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
fallout walkthrough, fallout playground, video game walkthrough, playground, walkthrough, games
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przegl±darce
Modules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer


Informacje || Problem z grami || Zgło¶ nowe materiały
Download >> Gry


Lumen

Autor: Harven

RPG Maker: 2003
Wersja: Demo
Gatunek: JRPG
Język: Polski
Rozmiar: 2,5 MB
Ocena: 5/10

Informacje dodatkowe:
(brak)

DOWNLOAD


Ciężko uwierzyć, ale w końcu projekt Lumen ujrzał swoje ¶wiatło dzienne! Tutaj powinny pa¶ć wielkie brawa, gdyż projekty mało, kiedy doczekuj± się jakiej¶ wersji grywanej, pierwszej wersji alpha, beta,nie nie wspominaj±c o demie czy pełnej. Lumen ma już za sob± ten problem (na szczę¶cie), samo demko nie jest czym¶ nadzwyczajnym, jednak reprezentuje sob± jaki¶ dobry poziom. Prze¶ledĽmy zatem razem, pierwsze oblicze projektu Lumen!

Dzień jak co dzień, nudny i monotonny. Ciężka praca jak i solidny trening daj± mocno w ko¶ć młodemu chłopcu o imieniu Santis, w którego się tak przy okazji wcielamy. Nintar – mistrz wioski (mędrzec, starzec itp. Powiedzmy głowa wioski), jak i przyjaciel rodziny Satisa postanawia trenować chłopca na wojownika. Mistrz jednak posiada pewien r±bek tajemnic, których nie zamierza zdradzić Santisowi – mianowicie informacji o jego ojcu, który zostawił młodego chłopca i jego matkę. Jak to okre¶lił – popełnił co¶ i to co¶ wła¶nie staramy się odkryć, gdy zostajemy zaatakowani przez potwora. Jest to przygoda, w której młody chłopiec chce poznać prawdę o swojej rodzinie, za wszelk± cenę.

Za wiele o historii się niestety nie da powiedzieć, gdyż jest to tylko demo, a jak autor zaznacza, ma zamiar jeszcze wiele rzeczy pozmieniać. PrzejdĽmy zatem do cało¶ci projektu. Styl grafiki jak widać raptem z RTP, ale znalazło się miejsce także dla innych zasobów z Internetu, jak i oryginalnych prac autora. Mapping, jest zno¶ny, może czasami odezwać się jaki¶ taki syndrom pustych mapek - niektóre pomieszczenia oddaj± jakby taki efekt pusto¶ci, że czego¶ brakuje. Ten wystrój mógłby być jaki¶ lepszy. Być może kwestia gustu. Ale warto by było do wioski wrzucić kilka mieszkańców, gdyż jest tam trochę pusto no. Za pewne autor takie szczegóły poprawi przy pełnej wersji...

Pochwalić można podstawowy system walki, mianowicie wprowadzenie kilka drobnych zmian, takich jak grafika ukazuje nam co¶ fajnego. Czasami warto jest zainwestować (swój czas) w mały eksperyment z grafikami – lumen to ukazuje. Kolejn± fajn± spraw±, jest sama muzyka, która jest bardzo przyjemna, buduj±ca klimat całej gry.

Jaki¶ specjalnych skryptów nie warto szukać, gdyż raczej nie znajdziemy. Wszystko zostało zrobione na podstawach: system walki, system menu, brak jaki¶ minigierek. Czy można co¶ jeszcze dodać? Bardzo przyjemnie się gra.

Sumuj±c:
Lumen jest na wła¶ciwej drodze, aby stać się dobrym tytułem. Jak na razie mamy do dyspozycji jedynie demko, które z pewno¶ci± nie ukazuje wszystkiego, co zamierza autor wprowadzić w grze. Zno¶na grafika, miła muzyka, dobrze się spędza czas przy tym tytule. Na pewno niektóre osoby zaboli fakt, że w samych folderach projektu jest więcej zasobów niż zostało wykorzystane w grze, co daje niepotrzebne dodatkowe MB do pobrania. Można się dopatrzyć kilka drobnych błędów (naprawdę drobnych) – ale pocieszaj±cy jest fakt, że to jest dopiero demo. Nigdy niewiadomo co autor dla nas naszykuje w pełnej wersji projektu. Miejmy nadzieję, że będzie coraz to lepiej d(((_^)

Spacer po lesie, należy uważać na żmije.

System walki mimo iż podstawowy to został oparty o znane materiały FSM.
Najlepiej jeżeli czego¶ się nie potrafi wyja¶nić, to wypada wcisnac to słowo - legendarny, albo tajemniczy. Też to zauważyli¶cie?
Spacer po lesie, wczesnym rankiem.


Tekst: Reptile
email: reptile@o2.pl