...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 4 )
Forum
Księga Go¶ci
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
ICO

- RPG Maker -
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
Sim RPG 95
RPG95

- Projekty -
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Valhalla
Tsukuru Archive
Crasher World
Pillars of Eternity POLSKA — największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przegl±darce
Modules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer


Informacje || Problem z grami || Zgło¶ nowe materiały
Download >> Gry


Magiczna Wieża

Autor: RATI

RPG Maker: VX
Wersja: Pełna
Gatunek: Zręczno¶ciowa
Język: Polski
Rozmiar: 62 MB
Ocena: 7/10

Informacje dodatkowe:
(brak)

DOWNLOAD


No to dzisiaj poczytacie o fajowskiej grze autorstwa RATI'ego. Tytuł brzmi "Magiczna Wieża", od razu uprzedzam, iż gra jest nietypowa.

W górskiej wiosce Zagras, prawie 50-letni staruszek musi zostać magiem. Wpierw pójdzie do Magicznej Wieży, aby tam się przetestować. Gdy już widzimy t± piękn± RTPow± wieżyczkę, gdy on wchodzi... pojawia się nieczysta dusza (czy jako¶ tak, wiem, że to zły typek)! Wygl±da na to, że Daimon (kolega Zagrasa) go wrobił. No nic, trzeba się pobawić w superbohatera. W ¶rodku wieży wita na Will-o-Wisp, strażnik. Nie widzimy go, ale mi to nie wadzi. Mówi do nas "...Długa droga przed tob± młodzieńcze...". Mamy 50 lat, a on do nas młodzieńcze. Nic o tym nie powiem (^_^). No i musimy wykonać zadania. Za iskierki, co nieco kupimy u tego strażnika. Jeszcze mamy rozdziały - bardzo się mi to podoba. To tyle na temacik fabuły - jest bardzo dobrze rozwinięt± jak na platfomówkę.

Może teraz co¶ z wrażeń z gry. Strasznie rzuca się w oczy dynamika - skocz tam, tu zbierz monetę, tam zabij przeciwnika. Jak na moje pochorobowe ręce było trudno operować wszystkim naraz. Podoba mi się skakanie po ¶cianach, przypomina mi to Prince of Persia. W "sali" wieży jest też taki totolotek, na którym można zarobić. Mała rada ode mnie: gdy wylosujesz (oczywi¶cie po jakim¶ czasie) spor± sumkę, zainwestuj w runy skoku i leczenia. Przydadz± się w dalszych rundach. Do hotkey'i jestem nieco zrażony (s± to klawisze od F5 do F8), ponieważ trudno je klikn±ć. Autorowi radziłbym zmienić (o ile to możliwe) je na Q, W, E, R. Zapewne lepiej by się je klikało. Wspomnę też o bugu w planszy 1-2 (Drzewo Życia) obok rubina. Można zobaczyć na screenie. Uwaga! Ten bł±d jest tylko w wersji demo! Czyli obecnej na twierdzy. W pełniaku już go nie będzie.

Grafiki jak już pisałem to RTP. S± ładnie zastosowane, chociaż, gdyby tak poszperać trochę, to może gra byłaby bardziej oryginalna. Brak nowatorskich grafik zastępuj± skrypty. Jest tam m.in. kawałek abs'a z MMO, ikonki przy nazwach w menu, nowy styl wiadomo¶ci, platformówka. Gdybym wymienił wszystkie, to bym zastał zapewne dzień kolejny. RATI wie co dobre, nie napchał nie potrzebnych dodatków, dał najważniejsze skrypty. Muzyka klimatyczna - jakie¶ organki, ¶piewy nie ¶piewy - mi się to podoba. Wszystko się superowo składa.

Demo jest wykonane w RPGVX. Wszyscy (no prawie) tępi± program, a bo to ma ograniczon± ilo¶ć tilesów, a bo to s± trudno¶ci z wersjami. Mamy tu taki jeden przykład tego, co w tym makerze można zrobić. Od autora dostałem informacje, że pełn± wersję możemy ujrzeć za jakie¶ 3 - 4 miesi±ce. Trzymam kciuki, aby jak najszybciej te cudo wykonał. A gra waży 60MB - czyli niedużo jak na taki innowacyjny projekt w makerze.

Plansze niby ładnie wykonane...

Chociaz wstawki posiadaj± jakie¶ charakterystyczne dla gier RPG scenki.
To gra nadal jest platformówk±...
Wykonanie platformówki w RM to ciężka praca, ale za pomoc± ruby jest to możliwe.


Tekst: Radek02
email: rgryczan83@gmail.com