...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 28 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Pokemon The Evil Inside 2

Autor: Colt & Blackmage#1

RPG Maker: 2000
Wersja: Pełna
Gatunek: Action RPG
Język: Polski
Rozmiar: 23 MB
Ocena: 8/10

Informacje dodatkowe:
- Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Wstępu słów kilka:
"Pokemony... słodkie stworki występujące w bajce dla dzieci o trenerach tychże zwierzątek"
Hmm...ale czy aby na pewno słodkie?
Czy zastanawialiście sie kiedyś co by się stało gdyby wasz ulubiony potworek ni z tego ni z owego zaczął nagle niszczyć i mordować wszystko co żyje dookoła? Bo ja nie... przynajmniej do dnia w którym zagrałem w Pokemon the Evil Inside 2.

Krótko o fabule:
Otóż wydarzenia w grze dzieją się w krainie znanej nam z różnych gier o stworkach na konsole. Pewnego dnia jednak wesołe i sympatyczne Pokemony zmieniają się... zmieniają się w krwiożercze i żądne krwi bestie. Dzieje się to za sprawą pewnego tajemniczego Pokemona. Dookoła panują śmierć i zniszczenie, a w środku tego wszystkiego My - czyli żołnierz do zadań specjalnych - Colt. Pokemon The Evil Inside 2 to kontynuacja gry akcji wykonanej w Rpg Makerze, jednak swoją poprzedniczkę bije na kolana.

Wykonanie i rozgrywka:
Od razu wypada zaznaczyć że niniejsza gra zdecydowanie nie jest grą RPG. Gra została bardzo dobrze wykonana...żadnej mowy o standartowym RTP. Użyto własnych dobrze wykonanych grafik, praktycznie wszystkie przerywniki i animacje oparte są na narysowanych przez twórców obrazkach. Co do chipsetów to widać iż są to głównie przerobione ripy grafik z Pokemon Ruby, jednak pasują do klimatu gry. Jeśli chodzi o muzykę to odtwarzane utwory pasują do klimatu sytuacji jednak nie są jakieś powalające. :) Dobrze zaprojektowany został też system menu pasujący badź co bądź do gier pokemonowych. Niektóre skrypty posiadają jednak drobne błedy i niedociągniecia w funkcjonowaniu. Została także użyta zbyt duża liczba zdarzeń w niektóryc miejscach co powoduje czasem spowolnienie gry. Oprócz zwykłej rozgrywki która polega na wędrówce z kałachem w dłoni i oczyszczaniu kolejnych etapów z wrogów, uwalniając przy tym uwięzionych cywili co jakiś czas przyjdzie nam zabrać udział w tzw. "mini grze" ( wśród których zdecydowanie wymiata jazda na snowboardzie i walka uliczna ). W eksterminacji pokemonów pomogą nam także różne napotkane postacie oraz duży arsenał broni którą można modyfikować o ulepszenia. Po zaliczeniu każdego poziomu przyznawane są nam punkty które wliczają się do uzyskanej na koniec gry rangi żołnierza. Także po przejściu gry mamy możliwość grania w kilku nowych trybach oraz dostęp do bonusów - zabawne scenki, fan arty itp. Możemy wtedy także obejrzeć zapowiedź kolejnej części która tym razem będzie robiona w RPG Makerze XP

Podsumowanie
Jeśli jesteś zagorzałym fanem Pokemonów radzę omijać szerokim łukiem. Natomiast jeśli zawsze marzyłeś o tym aby "skopać tyłek Pikachu" zachęcam do zagrania. ;) PTEI2 Jest to bez wątpienia projekt w który autorzy włożyli całe swoje serce, czego teraz brakuje wielu polskim makerowcom. Jest to znakomity dowód na to że można w RPG Makerze zrobić coś innego niż tylko gry RPG. Projekt zdecydowanie warty polecenia, być może zachęci kogoś do stworzenia nowej niepowtarzalnej gry.Cool boarders!!! Jedziemy!
Bąudzcie bałdzo cicho - połuje na pokemony. He he he he he...
O widze pokemona! Zaraz go zblaistuje!
nałykajcie się tego!


Tekst: Makaveli
email: makaveliusz@o2.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022