...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 3 )
Forum
Księga Go¶ci
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
ICO

- RPG Maker -
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
Sim RPG 95
RPG95

- Projekty -
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Valhalla
Tsukuru Archive
Crasher World
Pillars of Eternity POLSKA — największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przegl±darce
Modules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer


Informacje || Problem z grami || Zgło¶ nowe materiały
Download >> Gry


Pragnienie krwi

Autor: Ekhart

RPG Maker: XP
Wersja: Demo
Gatunek: JRPG
Język: Polski
Rozmiar: 35 MB
Ocena: 5/10

Informacje dodatkowe:
(brak)

DOWNLOAD


Pragnienie krwii, do¶ć oryginalny tytuł jak i całe wykonanie projektu, zapowiada się do¶ć ciekawie. Pomy¶lałem, że warto będzie się zabrać za ten tytuł, ale trochę się niestety przeliczyłem.

Zacznijmy może od fabuły.
Zachłanno¶ć i chciwo¶ć. Te dwie cechy ludzkiego charakteru sprawiły, że nasz antagonista- Vrital- zostaje wygnany ze swojego rodzinnego miasta- Underdeep. Wędruj±c na południe odkrywa, że ma w sobie wampira, który powoli przejmuje władzę nad jego ciałem i umysłem. Jak długo będzie trwał proces zamiany Vritala w krwiożercz± bestię? Czy może uda mu się ocalić resztki ludzkiej ¶wiadomo¶ci? Czy znajdzie kogo¶, kto mu w tym pomoże? Czas pokaże...
Wcielaj±c się w postać Vritala, mężczyzny zarażonego Animusalnym wampiryzmem, musimy znaleĽć swoj± enklawę, miejsce, gdzie Vrital będzie mógł znaleĽć spokój i powoli tracić resztki człowieczeństwa... albo znaleĽć sposób, by nigdy się nie zarazić wampiryzmem.

(by Ekhart, podziękowania dla autora projektu za podzielenie się fabuł± gry na forum)
Większo¶ć użytkowników na forum, wypowiedziała się na jej temat, że jest "taka se", a ja podzielam ich zdanie, gdyż mogło być bardziej ciekawie.

Jeżeli chodzi o samo wykonanie projektu, to jest rewelacja. Widać, że Ekhart dużo włożył w gierkę wysiłku. Na samym pocz±tku mamy wybór klasy postaci. Kilka ¶wietnych skyptów, jak chociażby walka (SSVBS, DC), poprawione okna rozmowy, lepsze efekty pogodowe, a ponadto sam napisał kilka skryptów, takich jak chociażby dziennki zadań, który nie do końca moim zdaniem wyszedł dobrze. Jest masa skryptów ruby, co mi się osobi¶cie podoba.

Co do plików, graficzki jak i muzyka nie ma nic wspólnego z podstawowymi zasobami z programu. Grafika jest bardzo ładna, kolorowa, czytelna i szczegółowa. Muzyczki jak to muzyczki, s± miłe dla ucha i odpowiednie do sytuacji.

Moim zdaniem gra się do końca nie udała. Nudna jest fabuła i ciężko się w to wszystko gra. Zanim autor wyda pełn± wersję gry, to jeszcze sporo rzeczy będzie musiał poprawić, czy to zmodyfikować, czy po prostu zrobić od nowa.Nie polacam. Jak kto¶ szuka emocji, to nie w tej grze.

Bardzo ładne mapy fantasy, chyba znanego autora, którego mało kto pamięta.

Chociaż czasami może się mapping może pozostawiać wiele do życzenia. Ciężko jest trafić w zamysł autora.
Walka niczym w serii Final Fantasy dzięki ruby. No chodĽ tutaj piesku.
NA STOS Z NIˇ!!!


Tekst: Mrozik
email: tonieja_20@o2.pl