...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 1 )
Forum
Księga Go¶ci
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
ICO

- RPG Maker -
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
Sim RPG 95
RPG95

- Projekty -
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Valhalla
Tsukuru Archive
Crasher World
Pillars of Eternity POLSKA — największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przegl±darce
Modules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer


Informacje || Problem z grami || Zgło¶ nowe materiały
Download >> Gry


Przygody Podróżnika Edwarda (Epizod 2)

Autor: Damianklu

RPG Maker: XP
Wersja: Pełna
Gatunek: JRPG
Język: Polski
Rozmiar: 2,8 MB
Ocena: 2/10

Informacje dodatkowe:
(brak)

DOWNLOAD


Możecie sobie wyobrazić, że od ponad trzech godziń, siedzę przed otwartym dokumentem i nie mam bladego pojęcia, co mam napisać na temat nowej przygody podróżnika Edwarda. Totalna pustka, autor projektu niemalże mnie zniszczył. Zapewniam was, dawno takiego hardcorowej gierki nie widzieli¶cie/nie grali¶cie. Kto nie ma nerwów ze stali, koniecznie, mówię poważnie KONIECZNIE przeł±cz na inn± stronę, wybierz inn± grę. Nie odpowiada za to co się z tob± stanie po przeczytaniu tej recki (oraz po odpaleniu Epizodu 2).

Edward główny bohater gry, jest podróżnikiem. Zazwyczaj siedzi w domu i nic nie robi, czeka, aż jaka¶ przygoda sama do niego się zgłosi. Tak jest, otrzymuje list, od niewiadomo kogo/czego. Pro¶ba o uratowanie lasu, poprzez odnalezienie trzech elementarnych kryształków, czy żywiołowych kryształków, whatever. Mamy znaleĽć 3 co¶ i uratować las. A co dla nas? Czy uratujemy przez to ¶wiat? Nie! Uratujemy tylko las od tej zagłady. Nagroda dla nas jest tym samym, co dla znanego Mario, który podróżował po kanalizacjach przez 8 ¶wiatów aby odnaleĽć księżniczkę. Przepraszam za spoiler.

Grafika, czyste RTP. Dzięki, czyste RTP. System walki? Podstawowy RTP. System menu? Brak. Super mapping? Brak. Dno studni, byłoby obarczone znacznie ciekawszym mappingiem niż cały epizod 2. Brak NPC, brak ekwipunku, dialogów. Kuchnia! Czegokolwiek BRAK! Jest co prawda odrobina fabuły, no i dialogi przy postaciach co tam występuj±. Ale tak wszystko jest ubogie, że chyba lepiej jest w niektóre zdarzeniówki zagrać. Czy jest chociaż jedna pozytywna cecha tego projektu? W zasadzie doszukałem się nie jednaj a trzech. Pierwsza: autor próbował zrobić co¶ w rodzaju ABSa, aczkolwiek tak mi się wydaje. Kombinował nie do końca w dobry kierunku, ale ważne że samodzielnie. Druga: Gra mało zajmuje, zajmuje mało na dysku. Praktycznie tyle co nic. Trzy: bardzo szybko można j± ukończyć (dzięki Bogu!). A co z negatywnymi stronami projektu? Hmmm... Cała reszta?

Gra jest po prostu straszna! Już po kilku minutach można odczuć jak negatywnie wpływa na nasz rozwój. Niszczy człowieka od wewn±trz, że nie w sposób sobie z tym poradzić. Bieda, nędza, miałem cich± nadzieję, że w jaki¶ sposób się rozwinie. Szybko się zawiodłem, jak cała gra polega na tym, żeby i¶ć do przodu, naciskać ENTER, przeł±czyć dĽwignię, co¶ na szybko zrobić. Jestem w miejscu A, ENTER, idę teraz do miejsca B, Enter, następnie idę do C, Enter i tak w zasadzie do końca gry. Brak zręczno¶ci, brak grywalno¶ci, brak czegokolwiek.

Tak, bardzo dobrze wiem, iż autor nie ma zamiaru tworzyć gry RPG, tylko ma na celu stworzenie gry przygodowej. W RPG Makerze, grę przygodow±? Jasny gwint, jak się kto¶ uprze to może i zrobić planszow±, FPS, wy¶cigi, czy galge. Nie ważne jak± grę się tworzy, ważne, aby była z smakiem. PodpowiedĽ co do przygodówek: dużo tekstu, dobrze rozpracowany scenariusz, dialogi, no i zagadki zamiast walk, bo co innego można w przygodówkach robić? A cały system przygodówki, też nie musi być jRPG, a może być zaczerpnięty z klasycznych gier RPG, gdzie jest FPP przykładowo.

Do czegokolwiek to może być podobne, ważne żeby było grywalne. Rozwi±zań problemu jak zrobić przygodówkę jest więcej niż 1000, ale pozostawienie to w takiej postaci jak epizod 2, to najgorsze wyj¶cie z możliwych do wyboru, gdyż nie mamy do czynienia z gr± RPG, a tym bardziej z gr± przygodow±.
Czy może być zatem co¶ gorszego?!
... nadchodz±cy Epizod 3?

Tak jest Zdzichu! Dzięki, pozdrów Krychę bez oka.

Walka w ciemnej jaskini, nic nie widać, oprócz bohaterów i przeciwników. Co za efekt ciemno¶ci.
I tak sami jeste¶my na tej bezludnej wyspie, w celu szukania skarbów!
Geniusz! Nie pomy¶lałbym o tym.


Tekst: Reptile
email: reptile@o2.pl