...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 3 )
Forum
Księga Go¶ci
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
ICO

- RPG Maker -
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
Sim RPG 95
RPG95

- Projekty -
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Valhalla
Tsukuru Archive
Crasher World
Pillars of Eternity POLSKA — największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przegl±darce
Modules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer


Informacje || Problem z grami || Zgło¶ nowe materiały
Download >> Gry


Quercill

Autor: Emron

RPG Maker: 2003
Wersja: Demo
Gatunek: JRPG
Język: Polski
Rozmiar: 1,6 MB
Ocena: 4/10

Informacje dodatkowe:
(brak)

DOWNLOAD


Za górami, za lasami, w cichym zak±tku swojego pokoju, każdy z makerowców uwielbia po cichu tworzyć swój własny projekt. Człowiek z swojej natury jest do¶ć prostym stworzeniem, gdy ukończy co¶ pod jakim¶ k±tem, za wszelk± cenę chce usłyszeć co inni o tym my¶l±. Quercill był projektem zamieszczonym u nas na Twierdzy przez jaki¶ czas (w dziale projekty, a jak!) z czasem jednak wszystko ucichło, a projekt podobnie jak setki innych został po prostu przez wszystkich zapomniany. Zatem dlaczego po tak długiej nieobecno¶ci i zapomnieniu, sięgać po jaki¶ tam niedokończony projekt? Może dlatego, iż w owych projektach jest zawarta specjalna magia, któr± chcę się z wami podzielić.

Quercill jest wymy¶lon± krain±, w której panuje spokoju i harmonia. Ludzie s± zadowoleni i życie się toczy swoim własnym tokiem. Wszystko się zmienia pewnego dnia, gdy horda goblinów, orków, troli, hydr, i masa innych demonów przekroczyło swoj± umown± granicę. Niszczyli wszystkich i wszystko co im stanęło na drodze. Tylko jeden człowiek, mógł się im przeciwstawić i to nie byle jaki, pierwszy lepszy kozak, tylko mówimy oczywi¶cie o wybrańcu. Aryon, ¶wieżo awansowany rycerz jest wła¶nie wybrańcem magów czerwonego kręgu. Dlaczego on? Nie mam pojęcia, autor projektu też nie. Zreszt±, nieważne, tak jest i koniec.

Historia o zbawcy krainy jest oklepana niemalże na pamięć przy większo¶ci projektach. Nie ma tutaj za wiele do opisywania, po prostu trzeba uratować ¶wiat i tyle.

Analizuj±c zasoby, można zauważyć zbiór do¶ć znanych elementów lataj±cych w Internecie znanych chipsetów, charsety standardowe pasuj±ce stylem do tych z RTP, i oczywi¶cie mojej roboty bohater (jej!). Muzyczki wyci±gnięte z podstawowych zbiorów rm2k3 jak i XP (pomysłowe), oraz oczywi¶cie kilka oryginalnych prac samego autora. System menu, oraz system walki podstawowy z rm2k3. Specjalnych side-questów się nie doszukałem, ani innych ciekawszych motywów. Niestety demko gry (podejrzewam) zostało stworzone na tzw. szybciocha. ¦wiadcz± o tym niektóre literówki (nawet najlepszym się to zdarza), czy pomieszane bronie podczas walki. Przykładowo: mamy miecz, a podczas walki jest widoczna włócznia. Chociaż, długo¶ć demka bardziej przemawia nad walk± z czasem. Jest bardzo, krótkie i za pewne autor nie my¶lał o jaki¶ dopieszczeniach typu NPC czy questy.

Projekt Quercill szedł na pewno w dobrym kierunku, ale wszystko się niestety zatrzymało w pewnym momencie. Na chwilę obecn±: wszystko wykonane na ¶rednim poziomie, wszystko jest w miarę grywalne, tylko problem z tym czasem. Zdecydowanie gierka jest za krótka, gdyż nie sposób się przy niej rozkręcić. Gdyby autor wznowił w jaki¶ sposób projekt, na pewno poprawiłby wiele błędów, a także zastosowałby wiele ciekawych rozwi±zań, a Quercill stałoby się jednym z rozpoznawalnych projektów na naszej scenie, tylko, że to jest taki ot gdybanie, ale pomarzyć zawsze można.

Co za dobry kolega! Pewnie!

Chociaż jestesmy samy, to spokojnie z trollami damy sobie radę. A może to co¶ innego?
szkoda, że my tego też nie widzimy.
Widzisz? Tok se sieko drewno chopie!


Tekst: Reptile
email: reptile@o2.pl