...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 32 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Ragarokk - Bestiarium

Autor: Sanghelios

RPG Maker: VXAce
Wersja: Demo
Gatunek: Karcianka
Język: Angielski/Niemiecki
Rozmiar: 243 MB
Ocena: 7/10

Informacje dodatkowe:
- Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Często na krańcach internetu można spotkać produkcje, które pod ciężarem swojej doskonałości nie doczekały się pełnej wersji. Przykładem jest projekt niemieckiego twórcy o nicku Sanghelios, zaprezentował nam nawet ciekawą grę. Mimo iż jest wersją demonstracyjną nie przeszkadza w cieszeniu się rozgrywką.

W Ragarokk - Bestiarium fabuły praktycznie żadnej nie ma. Po rozpoczęciu gry możemy zapoznać się z mistrzowskim systemem, który prezentuje nam wiele funkcji: album z naszymi kartami, sklep w którym za odpowiednią ilość pieniędzy można hurtowo kupować po trzy karty, spisy wszystkich graczy NPC-tów, tabela wyników i wiele innych funkcji udostępnionych przez autora. Znajdą się również opcje, których niestety z powodu wersji demonstracyjnej zostały zablokowane. W naszym albumie z kartami po wybraniu trzech już przypisanych przez grę kart można zaczynać rozgrywkę., w której to będziemy sterować wybranymi przez nas kartami. Oprócz tego mamy do dyspozycji energię, dzięki której ładujemy nasze karty. Jest to o tyle ważne, gdyż po naładowaniu karty otrzymujemy po jeden lub kilka punktów (kosztem utracenia tury dla danej karty), które potem wykorzystujemy do zadawania obrażeń kartom przeciwnika. Całość korzysta ze standardowego systemu walki, który wygląda dość solidnie. Natomiast w samej rozgrywce gracz może przypisać maksymalnie trzy karty. Po każdej wygranej mamy możliwość ulepszania swoich statystyk oraz otrzymujemy pieniądze na zakup nowych zestawów kart czy awansowania na wyższe poziomy.

Gra oferuje ponad 72 karty. które dzielą się na karty złote, srebrne, brązowe oraz specjalne (zielone i szare). Każda z kart ma przypisane statystyki oraz rodzaj ataku. Warto więc brać pod uwagę, jakie karty bierzemy do walki, gdyż statystyki oraz rodzaj ataku mają kluczowe znaczenie. Natomiast co do samego kupowania kart... po zakupie otrzymujemy losowo trzy karty, więc przy odrobinie szczęścia można skolekcjonować całą talię. Jedynym minusem kart jest to, że niektóre z nich (mówiąc o znajdujących się na kartach stworzeniach) są rysowane własnoręcznie ''W Paint'cie'' przez co widać jakie stwory są rysowane przez autora, a które zostały wzięte z paczek zasobów Battlers. Jednak rysowane przez autora stworki wyglądają średnio. Tak jak by je rysowało dziecko z przedszkola, przez co kompletnie nie pasują one do reszty kart. Warto też wspomnieć o oprawie wizualnej... tu muszę przyznać że cała oprawa daje naprawdę spore wrażenie. Muzyka wpada w ucho, oprawa graficzna jest na najwyższym poziomie, a w czasie prowadzenia rozgrywki można poczuć niezły klimat. Moim zdaniem jest to spory plus.

Podsumowując Ragarokk - Bestiarium to najlepsza gra karciana, jaka powstała w RPG Makerze... przynajmniej według mnie. Cieszę się niezmiernie że udało mi się z chomikować link do tej gry. Bo inaczej gra by przepadła, a tego zdecydowanie bym nie chciał. Gra bez problemu zasługuje na maksymalną punktacje, ale z racji tego że to demo, musiałem odjąć jej trzy punkty. Gorąco polecam jeżeli szukacie gry dla zabicia czasu. Gorąco Polecam :)

Tak prezentuje się główna rozgrywka w Ragarokk - Bestiarium.
Menu w którym możemy zmieniać karty.
Menu główne, w którym możemy kontrolować wszystkie aspekty jakie gra nam oferuje.
Przygotowania przed partyjką w karty. Oczywiście nasz przeciwnik musi być 10 razy silniejszy od nas.


Tekst: PInroz
email: pinroz97@gmail.com


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022