...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 2 )
Forum
Księga Go¶ci
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
ICO

- RPG Maker -
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
Sim RPG 95
RPG95

- Projekty -
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Valhalla
Tsukuru Archive
Crasher World
Pillars of Eternity POLSKA — największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przegl±darce
Modules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer


Informacje || Problem z grami || Zgło¶ nowe materiały
Download >> Gry


¦wiat Quegis: Moc Asury

Autor: Sozan

RPG Maker: XP
Wersja: Pełna
Gatunek: JRPG
Język: Polski
Rozmiar: 37 MB
Ocena: 6/10

Informacje dodatkowe:
(brak)

DOWNLOAD


Dzięki nazwie, reptile chciał już chwytać za paczkę żyletek, ale nie tak prędko.
Ta gra została stworzona przez Zen Mastera - Sozan. Dlatego, trzeba bybyło to jednak odpalić przed popełnieniem seppuku. Mamy chce wam tutaj przedstawić to kolejna rtpówka. Jednak ta jest troszeczkę inna. Można zauważyć nieco wkład i wysiłek twórcy w t± grę.

Pierwsza fajna sprawa jaka na wstępie autor zastosował, jest własna postać, która wprowadza gracza w ¶wiat quegis. Pan Losu, ładnie będzie wam opowiadał, dlatego reptile woli tego nie zepsuć, kilka zdań mniej nie robi w re... opisie różnicy. PrzejdĽmy może zatem od razu do grafiki.

Dobrze dobrana grafika, mapping i pełno zdarzeń powoduj±, że graczowi komputer rozkłada się na czynniki pierwsze.Em zaraz to miałbyć plus niby, ok. Dobra sprawa -walka- jest bardzo ciekawe. Sozan pokazał, że użycie kilku skryptów, oraz innych grafik może całkowicie zmienić wizerunek w grze. Menu gry, też jest pozmieniane nie do poznania. Na dodatek miło jest widzieć twarze wykonane z FaceMakera przy dialogach.

Muzyka, pełno jaki¶ niestandardowych dĽwięków, ale w końcu nie nadaremno. Każdy utwór się do czego¶ przydał (prawdopodobnie). Nie jest to jaki¶ wa - super muzyczki, soundtrack z jakiego¶ anime czy co¶ w tym stylu. Normalne brzmienie pod gry rpg. Miłe ale, dla mnie to by było tyle.

Wstęp może jednak taki z leksza humorystyczny, ale ¦wiat Quegis jest dobr± gr±. Jedn± z lepszych rtpówek jak± mógł reptile dostać w szpony, mimo iż nie za bardzo cieszę się z tego typu gier, widz±c kolejny projekt od Sozana ucieszyłem się szczerze, bo wiem, że to będzie dobry projekt. Niestety nie mogę za bardzo napisać długiego opisu (za co przepraszam) gdyż tak jak na pocz±tku wspomniałem, kilka zdarzeń na mapie powoduje, że komputer rozkłada się na czynniki pierwsze. Cud w ogóle, iż gra odpaliła na takim złomie jaki posiada reptile. Tak, więc jeżeli masz nowy komputer, większo¶ć (jak nie wszystkie) gry na RPGXP chodz± ci bezproblemowo, w miarę szybko, pobierz tę grę, gdyż naprawdę warto. Chyba więcej tekstu nie uda mi się wyci±gn±ć przy prędko¶ci 2fps.

Tak, znowu, ciekawe ilu po¶więcimy tym razem.

Zmodyfikowany system walki z RPGXP, kamera przybliża przeciwnika zadaj±c mu kilka uderzeń. Akcja dzieje się bardzo szybko.
W grze można wyłapać drobne niedoci±gnięcia - jak np. stosowane wielkich portretów postaci, czy facesety podczas rozmowy.
Ja tutaj nic nie widzę, prócz pustego mappingu, ale mozna przymróżyć na to oko.


Tekst: Reptile
email: reptile@o2.pl