...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 1 )
Forum
Księga Go¶ci
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
ICO

- RPG Maker -
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
Sim RPG 95
RPG95

- Projekty -
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Anime Gakure
Polska Manga
Dragon Ball Nao
Słodki Flirt - gra o randkach
Radio Aoi - najlepsze radio z muzyk± azjatyck±
Alchemic
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Valhalla
Tsukuru Archive
Crasher World
Pillars of Eternity POLSKA — największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
fallout walkthrough, fallout playground, video game walkthrough, playground, walkthrough, games
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przegl±darce
Modules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer


Informacje || Problem z grami || Zgło¶ nowe materiały
Download >> Gry


The Legend 1

Autor: Emdi

RPG Maker: XP
Wersja: Demo
Gatunek: JRPG
Język: Polski
Rozmiar: 35,8 MB
Ocena: 6/10

Informacje dodatkowe:
- nie wymaga programu

DOWNLOAD


Proszę państwa, sam reptile był w szoku jak otrzymał poprawion± wersję tej gry! Wielkie gratulacje i ukłon dla autora, gdyż nie każdy jest w stanie doci±gn±ć swój projekt do końca, ale tutaj widać, iż twórca nie daje za wygran± i chce ukończyć swój projekt - a przy tym chce aby wypadł jak najlepiej. Ale może zacznijmy wszystko od pocz±tku.

Naszym bohaterem jest chłopiec o imieniu Elvin. Wychowany przez piratów, a raczej zadręczany przez nich. Tak było w poprzednim demie - teraz to nie wiadomo dokładnie, chodzi jednak o fakt, że podczas jednej wyprawy, statek na którym przebywał Elvin wpadł w straszliw± burzę.

Piracki okręt rozbił się o skały mrocznej wyspy Gringard. Nikt z jego załogi nie przeżył. No prawie... Elvin w porę opu¶cił pokład i fale przychylne wyrzuciły go na brzeg mrocznego Gringardu.

Fabuła jak widać za bardzo się nie zmieniła (i raczej się nie zmieni), jednak autor solidnie popracował nad dialogami. Układaj± się bardzo dobrze, tworz±c historyjki (a zarazem wizerunek dobrej gry). Szczerze sama fabuła nie jest jaka¶ za ciekawa - głównym zadaniem bohatera jest uciec z przeklętej wyspy Gringard, a żeby łatwo nie było, to napotyka narożnego rodzaju problemy.

Jeżeli weĽmiemy stronę graficzn± gry, to niestety ponownie zwykłe RTP z programu RPGXP - znowu ta sama postać jako główny bohater. Jednak Emdi zrobił co¶, na co większo¶ć polskich makerowców nie zwraca uwagę - dopracował grę o drobne elementy graficzne (które zdobył z różnych stron o rpgmakerze). Elementy takie jak grafiki twarzy bohaterów, niby drobny szczegół, ale miło jest co¶ takiego ujrzeć, w szczególno¶ci twarze dobrze dobrane, ukazuj±ce uczucia bohatera takie jak gniew, zło¶ć, smutek, ¶miech. Poprawiony został także mapping gry. Muzyka, oraz dĽwięki też zostały bardzo dobrze dobrane do sytuacji. S± zasoby z podstawowych zbiorów, ale także znajdzie się co¶ nowego.

Największa jednak niespodzianka w grze to skrypty jakie autor zastosował. W zasadzie wszystkie dobrze znane skrypciki ruby, ale nigdy nie użyte w jakim¶ konkretnym celu (czyli konkretnym projekcie). Możemy tutaj znaleĽć między innymi ABS, CMS, CBS, 1 letter at time, cienie itp. Wiadomo skrypty znalezione w Internecie, ale mimo wszystko jako¶ zgrany w jedn± cało¶ć zaczynaj± nabierać całkowicie innych kształtów. Pamiętać musimy jednak aby ich nie nawalić za dużo, bo mog± pojawić się problemy.

Sumuj±c wszystko
The legent jest dobr± gr±, dlaczego nie bardzo dobr± - bo nie lubie standardowego RTP (((_^) Ale tak naprawdę, kawał solidnej dobrej roboty można zauważyć. Mimo iż demko waży te 35 MB, to przyznam się bez bicia, że warto jest pobrać i zobaczyć z czym to się mniej więcej je. Demo posiada własny instalator (wraz z plikiem RGSSRTP102E.DLL), dzięki którym można odpalić gierkę BEZ zainstalowanego RPG Makera XP. Dlatego także to jest dobra okazja, dla tych co nie chc± instalować specjalnie programu, aby zagrać w jak±¶ gierkę w nim zrobion±. Mam wielk± także nadzieję, że Emdi ukończy kiedy¶ swój projekt, i pode¶le tutaj na Twierdzę, żeby inni mogli zobaczyć jego wypociny.

A tam mówicie farmazony, to tylko ognisko na kiełbaskę, nie ma co się martwić.

Typowa walka, wyraĽnie widać nowe skrypty, szkoda tylko że oryginalne zasoby nie s± na tym samym poziomie.
Piraci mnie przywieĽli tutaj za dobre sprawowanie (^-^).
No i oryginalna architektura, tylko w grach spod RPG Makera można takie dziwaczne rzeczy zobaczyć, jak ustawione łózko przy wyj¶ciu.


Tekst: Reptile
email: reptile@o2.pl