...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 1 )
Forum
Księga Go¶ci
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
ICO

- RPG Maker -
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
Sim RPG 95
RPG95

- Projekty -
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Valhalla
Tsukuru Archive
Crasher World
Pillars of Eternity POLSKA — największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przegl±darce
Modules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer


Informacje || Problem z grami || Zgło¶ nowe materiały
Download >> Gry


Władcy żywiołów

Autor: G±dziu

RPG Maker: XP
Wersja: Pełna
Gatunek: JRPG
Język: Polski
Rozmiar: 4,2 MB
Ocena: 2/10

Informacje dodatkowe:
(brak)

DOWNLOAD


Władcy żywiołów tak się nazywa kolejna rtpowka od polskich makerowcow. Ostatnimi czasy naprawdę same rtpowki, może kiedy¶ nast±pi jaki¶ ciekawy przełom, o co głęboko się modlę. OK, ale trzymajmy się może zasad, opis, recenzja, esej czy jaki¶ tam inny tekst odno¶nie tej gierki. Typowa normalna historia jak w grach RPG bywa, istnieje wojna między ludĽmi a demonami. Jedni drugich chcieli wykończyć nawzajem (ale podejrzewam, że to ludzie fikali do demonów, a demony pokazali swoje). W mie¶cie przeżyło jedno małe dziecko i tajemniczy mag się tym dzieckiem zaopiekował. Okazało się, że dziecko jest władc± żywiołów, no i mamy za zadanie wyrosn±ć na solidnego bohatera. Uczęszczamy do specjalnej szkoły no i w sumie tyle, chyba na wstęp wystarczy.

Grafika: standard rtp, no dobra, znajdzie się parę nowych grafik, jednak bardzo słabych. Na sam pocz±tek rzuca się w oko legendarna zielona skóra okna z Greek Levithana 4. O czym to może ¶wiadczyć? Jakby to powiedzieć, może się wydawać, że niektóre w±tki były wła¶nie zainspirowane przez GL (dziwnym zbiegiem okoliczno¶ci, ale większo¶ć gier pocz±tkowych ma pełno w±tków podobnych do tych z gry przykładowej). Niestety nie za dobrze wyszedł mapping w grze. Jakby to napisać, no wyszedł troszeczkę, ko¶lawo (?), prosto (za prosto?) No tak jak na screenach widać: kwadrat, kwadrat, prostok±t i jaki¶ element dla urozmaicenia. DĽwięk pozostaje z rtp niezmieniony, więc nie ma tutaj co opisywać, gdyż wszystkim melodie, dĽwięki s± znane.

Suma-sumarum wychodzi tak, iż, ciekawy tytuł, fabuła nie jest okropna, wręcz przeciwnie, bardzo, ym, no fajna w każdym b±dĽ razie. Jednak autor się za mało postarał (a może nie był w stanie, gdyż nie posiada jeszcze takiego do¶wiadczenia?). Gra posiada parę swoich plusów, np.: 12 rozdziałów gry, dobrze się gra. No, ale, podstawowe menu, wszystko podstawowe, animacje walki, grafiki, dĽwięki, mapping, a przede wszystkim wykonanie. To wszystko jest odstrasza, jakby nie było. Może przy następnym projekcie wyjdzie lepiej? Miejmy nadzieję.

Jaka¶ walka jak w grze heroes, tylko ze w wydaniu RPGXP i całkowicie nie wiadomo o co chodzi.

Tak dzisiejsza młodzież postrzega wła¶nie szkołę.
Typowa walka z RPGXP, nic nie ulega zmianie. Może to i dobrze...
...zagrać inn± grę? PEWNIE!


Tekst: Reptile
email: reptile@o2.pl