...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 1 )
Forum
Księga Go¶ci
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
ICO

- RPG Maker -
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
Sim RPG 95
RPG95

- Projekty -
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Valhalla
Tsukuru Archive
Crasher World
Pillars of Eternity POLSKA — największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przegl±darce
Modules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer


Informacje || Problem z grami || Zgło¶ nowe materiały
Download >> Gry


World Of Arkania

Autor: AVP

RPG Maker: XP
Wersja: Pełna
Gatunek: JRPG
Język: Polski
Rozmiar: 30 MB
Ocena: 4/10

Informacje dodatkowe:
(brak)

DOWNLOAD


RPG Maker XP bez w±tpienia z każdym dniem zyskuje coraz to więcej wielbicieli i nic w tym dziwnego. Oferuje wygodny interface, potrzebne komendy, brak jakichkolwiek ograniczeń, przez co większo¶ć (czy tego chce czy nie) musi się zgodzić, że wersja RPGXP jest najlepszym makerem. Wiele nie trzeba tłumaczyć, najlepsze narzędzie to automatycznie najlepsze gry. Teoretycznie jak najbardziej, a w praktyce jak to się okazuje nie do końca. Przykładów daleko nie trzeba szukać, gdyż takich makerówek jest pełno. World Of Arkania, miała zaprezentować co¶ więcej, niestety trochę się rozczarowałem.

Zanim dobierzemy się do grania w WOA, to wierzcie mi, nie raz projekt odpalicie. Najpierw przygotowanie, wgranie czcionek, plików RGSS, zmiana nazw, przenoszenie, kopiowanie, cuda na patyku, ale to nie trwa wieczno¶ć, dla chc±cego nic trudnego. Odpalamy grę, wszystko działa, chyba można grać.

Jako, że na forum można znaleĽć temat o grze, pozwolę sobie przekopiować informacje o fabule, któr± autor przygotował (co jak co, ale autor najlepiej wie o czym jest gra) Rozgrywka toczy się w fikcyjnym ¶wiecie Arkania, który jest podzielony na trzy kontynenty. Gdzie zwa¶nione rasy(Ludzie-Orki) tocz± ze sob± ci±głe wojny. Bohater to młody poszukiwacz przygód Akan Royst zwany Dusza, przybywa on do Nidaros w poszukiwaniu szybkiego zarobku jednak bramy miasta s± zamknięte. Przez co podejmuje się zadanie zleconego przez Tajemniczego Kupcy który zaoferował mu Przepustkę do miasta, w efekcie czego wpl±tujemy się w niezłe kłopoty.

S± momenty w grze, które wzbudzaj± podziw. Staranny mapping, masowe zastosowanie skryptów ruby, sposób ułożenia dialogów na pewno ucieszy oko nie jednego z was, ale gdy spotkamy się z jak±¶ wpadk±, to nasuwa się my¶l, czy my gramy w tę sam± grę co kilka sekund temu. Pierwszym skokiem w bok, jest intro całej gry. Pokaz slajdów niczym szkolny power point. Kilka różnych obrazków zgranych z Internetu, sklejonych w jak±¶ jedn± niby przedstawiaj±c± historię, na które zostały nałożone napisy. Już nie czepiam się o jakie¶ błędy, no ale jak można co obrazek zmieniać rodzaj czcionki?! Przeżyjemy intro i samouczka w grze to czeka nas kolejna ciężka sprawa: walka.

Walki odbywaj± się tradycyjn± metod±: nie ma losowych walk, spotykamy przeciwnika na mapie, a podczas dotknięcia teleportuje bohatera wraz z drużyn± do ekranu walki. A co w tym ciężkiego zapytacie? O walkach można zapomnieć. Bez lepszego ekwipunku, oraz drużyny nie ma co się zabierać do walki, gdyż padniemy jak mucha. System walki jest podstawowy z wersji xp, oczywi¶cie zmienione zostały graficzki. Szkoda, że wypadły momentami strasznie chaotycznie. Raz mangowe, innym razem jakie¶ pseudo 3D. Zostawmy może walkę gdzie¶ na boku, przejdĽmy do całej reszty.

Lokalizacje zostały wykonane starannie, jest co zwiedzać i sprawia to jak najbardziej przyjemno¶ć. Dialogi bohaterów też s± przemy¶lane. Podoba mi się powi±zanie zdarzeń ze sob±, gdy porozmawiamy z pewn± elfk±, dowiadujemy się, że mieszka razem z ojcem, i w czasie rozmowy z ojcem, widać, że się do dziewczyny przyznaje. W momencie gdy z elfk± nie zagadamy, to ojciec mówi swoj± kwestie, nie interesuj±c się nasz± osob±.

Ładne lokalizacje, dobrze dobrane dialogi, muzyka z znanych gier (Diablo, Gothic, WiedĽmie), tilesety znanego Inquisitora, i masa ładnych skryptów ruby: wy¶wietlanie lokalizacji, system menu, quest logi i inne. Niby wszystko ¶wietnie, jednak mnie to nie wzrusza. World Of Arkania nie wyróżnia się z tłumu licznych projektów RPGXP, jest zwykł±, kolejn± tak± sobie pozycj±, której być może dobrze jest po¶więcić trochę uwagi. Zapraszam do downloadu.

Cała gra została w miarę starannie wykonana z przeróżnawych materiałów.

Standardowa walka w RPGXP, wzbogacona o paseczki...
A tutaj mamy bardzo dobr± knajpę, cała dla nas.
Co z wspaniałych skryptów ruby, jeżeli cała reszta graficzna powłoka strasznie kuleje?


Tekst: Reptile
email: reptile@o2.pl