...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 15 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Wrota Arkany

Autor: Ravenone

RPG Maker: RPGXP
Wersja: Pełna
Gatunek: JRPG
Język: Polski
Rozmiar: 115 MB
Ocena: 7/10

Informacje dodatkowe:
Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Hmmm... Napisanie wstępu nie jest wcale takie łatwe, więc może tym razem go pominę. Z drugiej strony, nawet to że o tym piszę to już jest jakiś wstęp... Cóż.

Po włączeniu gry od razu wita nas krótka historia świata - dowiadujemy się głównie o ostatniej wojnie, po której miał przyjść pokój. Chwilę później gra przechodzi do przystani w Scylii, gdzie widzimy głównego bohatera, Elroara, po raz pierwszy. Elroar jest podróżnikiem i przybył tutaj aby skontaktować się z Irien, wobec której ma dług wdzięczności. W tym celu bohater rusza do miasta, by dowiedzieć się więcej o miejscu zamieszkania wspomnianej czarodziejki. Nie wie jak bardzo zmieni to jego los i świat.

Tak pokrótce rysuje się początek fabuły Wrót Arkany. Nie wydaje się być niczym nadzwyczajnym, ale jest zrobione porządnie. Wszystko jest dobrze wyjaśnione i nie ma zbyt wielu niedomówień. W późniejszych etapach gry, fabuła staje się wyjątkowo wciągająca i dynamiczna, więc naprawdę nie ma co narzekać na brak akcji (z wyjątkiem jednego momentu). Bohaterowie też są dobrze opisani, wiemy kim są i jak będą się w danych okolicznościach zachowywać (jedynym wyjątkiem jest tu główny bohater o którym wiemy trochę mało). Drużyna często się zmienia, dzięki czemu nie jesteśmy znużeni tymi samymi postaciami (chociaż potrafi to też irytować). Dialogi są także dopracowane, ciężko dopatrzeć się w nich błędów, czy mało klimatycznych wypowiedzi. Tak więc za tą stronę gry należy się dość spory plus.

Kolejnym atutem gry, o którym należy wspomnieć, jest duża ilość zadań pobocznych. Są one różnorodne: od zbierania ziółek, to wyrywania serc. Niektóre są szczególnie interesujące. Niestety, niekiedy trafiają się błędy, chociaż żadnego nie udało mi się wykorzystać tak by dostać podwójną nagrodę... Tak czy inaczej, plusik.

Nie można zapomnieć także o dodatkowych atrakcjach, typu: Arena Walk (chociaż nie działa), Zbieranie Ziół czy też możliwość dołączenia do jednej z trzech frakcji w czasie gry (możliwe że na dalszym etapie gry będzie więcej). Zgadza się - znowu plusik.

Teraz czas na opis walk... Można to zrobić jednym słowem - trudne. Gra trzyma wysoki poziom trudności, zwłaszcza na początku... przynajmniej w porównaniu do innych gier zrobionych w RPG Makerze. Ja sam lubię grać w trudne gry, więc dla mnie to plus, ale niektórym może to przeszkadzać.

No i tu... Hm... Grafika. Patrząc na tą grę na screenach byłem przerażony grafiką - było wiele elementów z różnych stylów graficznych i gra wyglądała - brzydko. Na szczęście w grze się to tak nie rzuca, a zauważymy też sporą ilość grafik bardzo ładnych i klimatycznych. I tutaj kolejna wada - w trakcie walki, przeciw tym ładnych graficzkom stają często potworki o grafice RTP-podobnej (kolorowej itp..), oraz wyskakują RTP-owe animacje. Tak więc - za grafikę plusika nie będzie, ale też fatalnie nie jest.

Ostatni punkt przed podsumowaniem - Muzyka. Cóż, o ile muzyka jest ładnie dopasowana, klimatyczna i w ogóle, to nie mogę jej z czystym sercem dać plusika. Zajmuje ona bowiem 92 MB, co jest ponad połową ogólnej wagi gry. Trzeba było spuścić trochę z jakości, albo co, bo ludzie potem muszą to ściągać. Niemniej - za muzykę plus.

Hm, ogólnie rzecz biorąc - gra jest dobra. Może nie jest doskonała, znajdą się błędy, jednakże jest w niej coś wyjątkowo wciągającego. Nie skończyłem w nią jeszcze grać, ale zamierzam, co mówi samo za siebie. Tak czy inaczej - grę polecam, mimo dużej wagi, nielicznych błędów i czasem niedopasowanych graficzek

W spuszczeniu sobie wpier... aj zaraz nie mamy tutaj takiej opcji.
O jak miło, że udało mi się coś za darmo w skrzynce znaleźć!
Dziennik zadań, czyli to co jeszcze musimy na dzisiaj wykonać.
Walka mimo iż standardowa, to prezentuje się dość ciekawie dzięki nowym zasobom.


Tekst: Sozan
email: sozan5@gmail.com


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024