...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 17 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2019: Sierpień


31 sierpnia 2019 - 17:48 (Reptile)

Ave
W jakiś sposób udało mi się dostać do internetu (chociaż na chwilę). Nie mam za bardzo pojęcia jak wygląda sytuacja z materiałami. Dość późna godzina, a podróżowanie jest męczące, zatem nie będziemy ryzykować czy ktoś coś wrzuci. Na stronie zrobiłem aktualizacje Win32HLP. Dla przypomnienia jest to łatka do systemu, która pozwala na otwieranie archaicznych plików pomocy *.hlp (tego typu pliki były stosowane przy starych programach). Na naszej stronie posiadaliśmy dotychczas łatki dla: Win Vista, 7, 8 (32 jak i 64 bit). Dzisiaj dorzuciłem taką łatkę dla Win10 i funkcjonuje ok. Wersja łatki nie jest od Microsoftu, gdyż MS postanowił zlikwidować te pliki całkowicie.

Zatem kto by potrzebował dostać się do tego rodzaju plików, w dziale programy można pobrać łatki dla każdej wersji Windows. Tyle informacji na teraz,
Jya!


30 sierpnia 2019 - 03:15 (Reptile)

Hej hej, bry dzionek czy tam środek nocy.
Właśnie uzupełniłem dwa miesiące w archiwum: 2008-02 oraz 2008-03, tak by wyświetlały się poprawnie co do aktualnego szablonu strony. Tym samym chłopakom z redakcji jakoś uratowałem dzień i mogą spokojnie pracować nad czymś nieco bardziej konkretnym (Almostnoruby właśnie pracuje nad jakąś super ekstra poradą). Co do szybkich newsów, to niestety, ale one potrwają jeszcze kilka dni, ale po tym z pewnością pojawią się jakieś nowe tytuły na stronie. Zatem,
Jya!


29 sierpnia 2019 - 21:13 (Reptile)

Wieczór
Bez wątpienia nieco czasu minęło od ostatniego mojego wpisu. Znajdą się użytkownicy, którym nie odpowiada wrzucanie ''nie swoich materiałów'' i też postanowili z tego powodu przygotować coś od siebie.

Jednym z tych użytkowników jest Rubin. Dla zabicia czasu postanowił zripować charactersy z gry Pokemon Fire Red. Jest ich dość sporo: bohaterowie, NPC, pokemony, przedmioty. Nie jestem przekonany czy to, aby wszystko, ale można uznać, że zdecydowana większość (jeżeli nie, to w przyszłości się dorobi).
Materiały szukać w RPGXP > Characters > Pokemon Fire Red Characters
Jya!


28 sierpnia 2019 - 09:34 (almostnoruby)

Dobry,
Tym razem, dla odmiany, sprawdziłem, czy nie wysyłam powtórki i jej, nie wysłałem! Na stronę ląduje paczka która pozwala na stworzenie cukierkowego świata, autorem jest Lemori, paczka nazywa się Lemori's Candy Tiles, a pobrać ją można w dziale Zasoby => RPGVX => System (Tiles).
Narazie!


27 sierpnia 2019 - 22:39 (almostnoruby)

Szybka zmiana planów, okazało się, że materiał, który wysłałem na stronę już na stronie jest @_@
No cóż, zdarza się. Dubel został usunięty na stronie, a paczkę możecie znaleźć pod nazwą Ancient - China Sprites. Zdarza się, zwłaszcza od kiedy Versus zaczął szaleć z ilością materiałów. Zrewitalizuję się pojutrze, będzie coś bardziej pisanego.
Jeszcze raz - narazie!


27 sierpnia 2019 - 20:50 (almostnoruby)

Wieczór,
Dzisiaj szybki news - mianowicie odkopałem grafiki postaci w klimacie starożytnych Chin dla RPGVX(Ace). Autorem grafik w tej paczce jest EdwardChen, a sama paczka nazywa się Edward's Ancient Chinese Sprites. Mam nadzieję, że wiecie gdzie nowości szukać.
Narazie!


26 sierpnia 2019 - 19:13 (Reptile)

Wieczór
News w zasadzie nieco informacyjny dotyczący mojej osoby. Począwszy od dzisiejszego dnia, aż to 9 września, będę bardzo (bardzo!) ciężko osiągalny. Dostęp do internetu jest, działać mogę, ale będzie nieco ciężko z czasem. Mimo wszystko jakieś materiały pewnie będę i tak wrzucać (gorzej z chatem).

W każdym razie nowe materiały na stronie, nadesłane przez Versusa.
RPGXP > Battlers > Retro Style Strange Creation (Andhegames & Paul Barden)
Taki krótki wpis o dzisiejszych nowościach.


25 sierpnia 2019 - 15:40 (Dragon Kamillo)

Dobry
No i wracamy do grzebania w płytkach. Dzisiej wygrzebałem współczesny zestaw do RM95 - mchipy i chara. Były one dodane na płycie do magazynu Make a Game, na której oprócz zasobów do RM95 są też różne triale programów z serii maker i przykładowe gry. Na resztę zasobów kiedyś przyjdzie pewnie też czas. A dzisiejszej paczki można szukać w RM95 - Full Pack. I to by było na tyle, do następnego.
Pa


24 sierpnia 2019 - 23:22 (almostnoruby)

Wieczór,
Dzisiaj podrzucam programik, który może się przydać osobom, które mają za duży rozmiar projektu, chciałyby go zmiejszyć, a dokładniej - rozmiar wszystkich grafik.
Pngyu, bo tak nazywa się ten program, pozwala na stratną kompresję PNG - znaczne zmniejszenie rozmiaru pliku, z małą lub bardzo małą utratą na jakości. Wszystkich chętnych odsyłam do działu Download => Programy => Pngyu, bądź kliknięcia w obrazek poniżej.
Narazie!
23 sierpnia 2019 - 15:10 (Reptile)

Miał być wylew gier, póki co totalna cisza. Nie ma chętnych do pisania recek. Trudno, świetnie, być może w następnym miesiącu nieco będzie lepiej (zaraz zaraz, przecież ten miesiąc jeszcze się nie skończył, zatem istnieje jakaś drobna szansa na kolejną gierkę na stronie).

Póki co kolejne materiały od Versusa, który archiwizuje wszystko jak znajduje w sieci. Niebawem Twierdza będzie znana niczym Chomiki za te wszystkie pliki. W każdym razie: nowy pak charactersów dla RPGMV właśnie pojawił się na stronie. Autorem jest BIS1994 i w paczce można znaleźć kilka ładnych grafik, wykonany w całkiem niezłym stylu. Mówię na poważnie! Styl postaci na pierwszy rzut oka, bardziej przypada mi do gustu niżeli podstawowe RTP! W paczce można znaleźć także wzorce i kilka elementów do tworzenia własnych postaci właśnie w takim stylu.

RPGMV > Charactersy > Bis MV Style Characters,
Warto pobrać paczuszkę i zobaczyć.


22 sierpnia 2019 - 15:15 (Reptile)

Coś ten internet mi strasznie mąci (((-`)
Kompletnie nic nie chodzi (tak jak powinno). Szczątki bajtowe poświęce na wiadomości archiwalne, gdyż dawno tego się nie ruszało. 2008-01 właśnie przepisałem by był ładnie przeformatowany pod obecny system. Kolejna rzecz, to link nadesłany przez Versusa:

Memories of Fear
Strona internetowa grupy tłumaczącej na język angielski horrory stworzone w RPG Makerze.

A skoro jesteśmy przy grach, to jakiś czas temu (dawno temu), użytkownik Dadi pomagał przy poprawianiu tekstów (głównie gier). Dadi powrócił, ma się dobrze i postanowił, że znowu poświęci swój cenny czas na poprawę kilka błędów przy naszych biednych recenzja. Chociaż wyłapał błędy w 10 recenzjach, to póki co poprawiłem tylko 5: Chocobo Panic, Clever Fox Moxie, Comando XP, Crash RPG i Czeluść.

Dziękuję za pomoc i wsprawcie przy tym m(_ _)m


21 sierpnia 2019 - 14:43 (Reptile)

Ave,
Trzy małe szynki okazały się faworytem publiczności konkursu Konrada. Versus postanowił zaklepać i napisać swoją pierwszą recenzję. Autorem gry jak już wiecie jest Soul. Trzy małe świnki to gra przygodowa wykonana w klasycznym RPG2003, w sam raz na jeden podwieczorek. Recenzja i gra już jest na stronie, więc możecie się delektować - do następnego razu! o(((-^)

TRZY MAŁE ŚWINKI

* * * RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *20 sierpnia 2019 - 03:50 (Reptile)

Bry dzień,
Tak jak zostało wspomniane poniżej, przychodzi pora na wrzucanie gier konkursowych. Pierwszy tytuł jaki zawitał u nas w dziale gry z tej edycji konkursowej to: Świnie w kosmosie - ba, dum, tsssss. Autorem gry Sefiro, a recenzję na ochotnika napisał Crashykk. Przyjemne szynki na jeden podwieczorek, przy ciastku i herbacie. Zapraszam do pobierania!

ŚWINIE W KOSMOSIE

* * * RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *19 sierpnia 2019 - 00:55 (almostnoruby)

Trochę nietypowa pora na newsa, wiem, ale chciałem powiadomić, że Konrad Championship oficjalnie się skończyło.
Zwycięzcami zostali:
- w głosowaniu jury: Revlis ze swoją grą Pig Heist,
- w głosowaniu publiczności: Soul ze swoją grą Trzy małe świnki.
Gratuluję zwycięstwa! Został zaktualizowane info: Imprezy => Konrad Championship.
Idę walnąć w kimono.
Narazie!


18 sierpnia 2019 - 10:50 (Reptile)

Ohayoo
Dzisiaj jest ostatni dzień głosowania na gry konkursowe z edycji Konrad Championship, kto jeszcze nie grał, kto jeszcze nie głosował, to dzisiaj macie ostatni dzień! Zajrzyjcie do tematu z głosowaniem na forum (link tutaj, klikaj!). Comment, Like, Subscribe!

Ja tymczasem będę dalej spokojnie wrzucał nadesłane materiały przez Versusa, gdyż ten ponownie dorwał jakieś ciekawe twory od ComSho. Splatter Horror House, tak się nazywa paczka tilesetów, która umożliwi wykonanie pomieszczeń idealnie dla gier typu przygoda-horror. Pomieszczenia ciemne, plamy krwi, wiadomości o pomoc... no i bonusowo characters ducha. Nowość ta ląduje dla najświeższej wersji makera
RPGMV > Tilesety > Splatter Horror House
Jya!


17 sierpnia 2019 - 13:30 (Reptile)

Klimat konkursowy nadal da się odczuć, gdyż ludzie poświęcają swój czas na ogrywanie gier i dzielenie się opiniami: co było fajne, a co wymagałoby naprawy. W tym właśnie miejscu powinny lecieć teraz recenzje tych gier, ALE! Właśnie zasada konkursu brzmi, że projekty nie mogą być podpisane (tak by było fair). Z tego też powodu póki co recenzji nie ma, ale wrzucam materiały podesłane przez Versusa. Gigantyczny pak ikonek dla RPGMV, przygotowany przez Bon Bon (sympatyczna nazwa). Paczka zawiera wiele ikonek, twarzy bohaterów, elementy Sci-Fi, edytowane bronie, przedmioty tilesetów. Poważnie dość sporo.
Nowość wylądowała w RPGMV > System (Icons) > Bon Bon -MV- Icons
Udanych transferów!
Jya!


16 sierpnia 2019 - 19:28 (Reptile)

Wieczór,
Gdzieś tak od soboty/niedzieli (dokładnie już nie pamiętam, gdyż większy priorytet aktualnie posiada impreza Konradowa jeżeli chodzi o informacje) na stronie pojawiły się nowe działy odnośnie naszego discordowego kanału (((-`)
  • Netykieta - została zaktualizowana, kilka wyjaśnień jak i przykładów zostało tam dopisanych.
  • Pomoc - w sumie też drobna aktualizacja jeżeli chodzi o pytania
  • Zasady - nowy dział zawierający krótkie reguły, opis kanałów, botów, rangi.
Właśnie odnośnie tego ostatniego. Zgodnie z przeprowadzoną ankietą, poprawnymi argumentami itp., został utworzony nowy kanał #pomoc. Gdyby ktoś potrzebował pomocy odnośnie programu, to można tam zadawać pytania (tylko konkretne, które występują podczas tworzenia, a nie teoretyczne typu: A jaka jest lepsza metoda, A czy B?). Przy udzielaniu odpowiedzi, koniecznie napiszcie pseudonim pytającej osoby poprzedzony @, tak by ta osoba zauważyła swoją odpowiedź (i tym samym mogła podziękować).

Na koniec - drobne sprostowanie, dział #pomoc powstał w tym celu, by... No tak, pomagać ludziom w udzielaniu odpowiedzi na ich pytania dot. programu, jasne. Tylko chodzi o to, że jak leci jakaś dyskusja w #powszechnym i zadane pytanie gdzieś się zagubiło - to można je ponowić właśnie w dziale #pomoc. Ale jak ktoś zada pytanie w #powszechnym i otrzyma odpowiedź, no to ok! Świat z tego powodu się raczej nie zawali.

Wszak małe ogłoszenie, ale warto wspomnieć.


15 sierpnia 2019 - 11:42 (almostnoruby)

Doberek,
Korzystając z przerwy między ogarnięciem się a świątecznym, rodzinnym obiadem, postanowiłem wrzucić bonusowe melodyjki które znalazły się na krążku z RPG Makerem 95 w formacie Audio CD. Paczkę zgranych do MP3 utwórów można znaleźć w dziale Download => Music.
Narazie!


14 sierpnia 2019 - 17:45 (Reptile)

Wieczór,
W zasadzie nie pisałem newsa od 3 dni, że aż dziwnie się czuje. Jednak, to nie tak, że sobie odpoczywałem w tym czasie - kilka rzeczy zostało wykonanych przy stronie już dawno, ale dopiero teraz o tym piszę. Materiały podesłane od Versusa. Tak kolejne materiały (ponoć są osoby co już nie mogą patrzyć na to, ile Versus podsyła tych rzeczy i chcą sami coś konkretnego zrobić - a czy im się uda, to dopiero zobaczymy). Materiały są od DJSkagnetti i są to ikonki dla RPGXP, a o kolejnych rzeczach to wspomnę następnym razem, do zobaczenia (muszę dać oczom nieco dychnąć gdyż większość dnia spędzam przed wordem - strasznie jest męczące praca z tekstem).
Jya!


13 sierpnia 2019 - 22:24 (almostnoruby)

Wieczór
Wczoraj gdzieś o dwunastej rozpoczęło się głosowanie na projekty w konradowym konkursie. W związku z tym, zaktualizowałem Imprezy => Konrad Championship, gdzie można zobaczyć gierki i je oczywiście sobie pobrać i ściągnąć. Linki na tym podłym Mediafire, ale nie będę męczył mistrza kolejnymi wielkimi plikami które sobie będą leżeć... jak będzie recka którejś z konkursowych gierek na Twierdzy, zaktualizuje się. Jak nie... no to trudno. Na gierki można głosować; informacje jak są na forach, bo w sumie tylko tam można głosować. Oczywiście, odpowiednie temaciki są podlinkowane.
To wszystko na dzisiaj.
Narazie!


12 sierpnia 2019 - 00:01 (almostnoruby)

Witam,
Wrzuciłem ostatnią paczkę grafik przeciwników dla RPGMV autorstwa ShadowHawkDragon. Nowości wiadomo gdzie szukać, mam nadzieję.
I ten, minutę temu oddawanie prac na Konrad Championship się skończyło. Sporo się tego uzbierało, więc będzie co ogrywać. Mam nadzieję się dobrze bawić :D
Oczywiście, wszystkie będą ładnie podlinkowane w twierdzowym dziale (nie dzisiaj, bo mi się nie chcę). Może niektóre z tych gier dostaną recenzję na Twierdzy. Ale to może.
Miłej nocy!


11 sierpnia 2019 - 21:20 (Dragon Kamillo)

Dobry
Tak jak Reptile wczoraj pisał, nie wyrobiłem się z materiałem. No i dzisiej też w sumie cały dzień poświęciłem by dokończyć paczuszkę, ale udało się i mogę to w końcu tutaj wrzucić - a miałem to rozgrzebane już od nie pamiętam kiedy.
A więc dzisiaj niespodzianka dla użytkowników RMMV - tak, tego okropnego, działającego tak że zaraz ma się wysypać itp makera. Ale żeby nie było tak całkiem kolorowo, to nadal tylko ja, więc materiał jaki dzisiaj na twierdzę trafia to przerobione postacie z RM97, 97+ i 98 (plus 2 paczek z internetu) tak aby pasowały do RMMV. Może wydać się to dziwne itp, ale te programy używały postaci wielkości 48x48 pikseli (choć tilesety miały normalne 32x32) a więc do MV pasują idealnie. No to jak to na mnie przystało kolejna paczka 20 letnich grafik. Całość w sumie ma około tyle postaci co RTP MV, ale jest chaczyk - nawet w tych samych wersjach programu grafiki wyglądają jakby miały różnych autorów - lekko różnią się stylami, niektóre mają tylko 2 klatki animacji, gdzie inne spokojnie mają 3 - itp, więc nie wszystko może do siebie świetnie pasować, ale z drugiej strony też nie jest to aż takie różne. No to chyba na tyle, ciekaw jestem czy ktoś zechce tego użyć - będzie fajna odskocznia od stylu RTP, ale ciężko będzie przypasować do tego reszte grafik...
A na forum trwają ostatnie minuty konkursu, z tego co wiem gier już jest trochę - więc będzie co ogrywać, ale tu z tego co wiem będziemy mieć lepsze info z pierwszej ręki zaraz po północy.
No to by było na tyle, następny raz pewnie uda się coś wykombinować mi dopiero za 2 tygodnie - no więc do zaś.
Pa


10 sierpnia 2019 - 18:05 (Reptile)

Wieczór
Najwyższa pora coś napisać, Dragon się nie wyrobił, Almost nieco zajęty. Padło na mnie z kolejnymi materiałami od Versusa, które to już są z rzędu? Nikt nie liczy, nikt nie pamięta, a w sumie nawet i dobrze. Materiały do drobna paczka Battlersów dla RPGXP/VX/VXAce (na upartego pewnie też i do RPGMV, bo czemu nie) od DJSkagnetti przedstawiające jakieś kreatury z otchłani między galaktycznej przestrzeni czarnego kosmosu. Tak, coś w tym stylu (((-`), jeżeli ktoś się pyta o jakość tej paczki to rąk nie urywa, ujdzie, ale tylko i wyłącznie w klimatach galaktycznej przestrzeni (bo na zielonych trawach tego osobiście nie widzę).

Przy okazji należy uderzyć w gigantyczny GONG! Termin zakończenia konkursu Konrad Championship już tuż tuż! Jeszcze kilka godzin i 1 dzień (jutro zakończenie). Kto jeszcze nie oddał gierki i zaplanował za dużo, to użytkownicy podpowiadają: TNIJ!!! TNIJ JAK SIĘ DA! By ukończyć projekt. Połamania klawiatury i miejcie w pogotowiu gaśnicę na wypadek dysku twardego.
Jya


9 sierpnia 2019 - 14:30 (Reptile)

Ave
Versus nie daje za wygraną i odnajduje co raz to więcej zasobów, które gdzieś prędzej czy później zaginą na tych biednych forach. Dużo tekstów przede mną, więc nie będę za bardzo się rozpisywał. Nowości możecie szukać w dziale RPGME > Monsters (przeciwnicy) > Inquisitor Teo Monsters. Skromna paczuszka z 70 przeciwników w dość ciekawym stylu wykonana. Tyle dzisiaj!
Jya!


8 sierpnia 2019 - 15:25 (Reptile)

Ave
Dni co raz to cięższe, ale dzięki drobnej mobilizacji dałem radę zakończyć przygotowanie nowej bazy danych dla nowej wersji RPGME. Jeszcze przede mną grube testy i poprawki, ale najpierw jeszcze masa dokumentacji.

Na szczęście moje, zawsze znajdzie się ktoś, kto pomoże przy stronie. Od Versusa otrzymuje regularnie jakieś materiały i widzę, że dalej zadręcza Etolier. Dzisiejszy pak to Battlersy dla RPGXP/VX/VXAce - trafiają do odpowiedniego działu. Wiadomo gdzie i jak szukać, a jak nie, no to cóż: powodzenia! (((_^)
Jya!


7 sierpnia 2019 - 13:30 (Reptile)

Bry
Kolejny dzień i kolejny news! Tutaj wielka zasługa dla Rubina, który postanowił swoich sił wypróbować w GIMPie i tym sposobem stworzył paczuszkę Game Freak - Pokemon Battle Start. Paczuszka to BattleStart dla RPGVX, rozpoczęcia walki przypominające te z gier Pokemon, 16 pliczków. W zasadzie Rubin już raz był w redakcji, teraz zastanawia się czy aby nie wrócić. Wybór między być albo nie być, którego nie sposób rozwiązać. W każdym razie: dobra robota z autorskimi BattleStartami.
Tymczasem ja wracam do pracy tekstowej o(_ _o)

Jya!


6 sierpnia 2019 - 15:30 (Reptile)

Ave
Chłopaki nieco zaszaleli z wpisami, ale najwyższa pora wrócić do wrzucania materiałów, które gromadzą się na mojej poczcie. Zacznę może od tego co podesłał Versus, gdyż Tilesety dla RPGVX:  Nekura WolfRPG tiles (Callmedan) , zrobione przez Nekura a przeformatowane-wyedytowane przez Callmedan od dłuższego już czasu znajdują się u nas na stronie. Tyle, że jakoś tak wyszło - nie napisałem newsa o tym <(((~`). Kolejna dawka materiałów pewnie już jutro!
Jya!


5 sierpnia 2019 - 11:39 (almostnoruby)

Dżem doberek,
Mieli być dzisiaj przeciwnicy, miał być fajny programik, ale niestety nie ma - no cóż za niespodzianka -_-.
Poinformuję natomiast o nowym bocie na kanale. Activity Monitor, jak może wskazywać nazwa, sprawdza, kto jest aktywny, a kto nie, na podstawie tego, czy ktoś na kanale siedzi i pisze, czy jednak nie. Ci, którzy są aktywni, mają specjalną rangę - Aktywni, a ci którzy nie odezwą się w ciągu 60 dni, zostaną oznaczeni jako Nieaktywni i mocno się narażają na wyrzucenie z kanału.
Wyjeżdżam do czwartku włącznie za granicę - także nie szukajcie mnie za ostro.
Narazie!


4 sierpnia 2019 - 21:55 (Dragon Kamillo)

Dzeń Dobry
No i jak to zwykle bywa w łikendy - moja kolej na newsy XD. Chodź wczoraj almost mnie trochę ubiegł, ale nie mam mu tego za złe, wręcz przeciwnie XD. No dobra, dzisiej w końcu ląduje na twierdzy skrypt na dłuższe wiadomości w wersji XP makera, który miałem przygotowany w sumie już 2 tygodnie temu, no ale tak wyszło że dopiero teraz to wrzucam (wersja ace wpadła po drodze itp) więc jak ktoś ciekawy to wie gdzie go znajdzie - po prostu w skryptach XP. Działa on na zupełnie innej zasadzie jak ten od ACE, z jednej strony umożliwia nam zmienną wysokość okienka, z drugiej korzysta z modyfikacji okna wpisywania tekstu w edytorze które jest wykonane na najnowszej wersji pl makera, więc niestety z oryginalnym makerem nie zadziała...
No dobra z materiałów by było tyle, a nie zaszkodzi przypomnieć że na forum ciągle trwa konkurs - zostały już tylko 2 godziny żeby się zapisać i jeszcze tydzień żeby podesłać skończoną grę. Ja od siebie mogę życzyć powodzenia, sam już raczej udziału nie wezmę, ale że z okazji konkursu odświeżyłem coś swojego starego to postaram się zarzucić tym w formie ciekawostki/skryptu, ale na razie nie chcę więcej zdradzać...
No to w sumie tyle, wam pa, możliwe że do następnego łikendu.
Jya!


3 sierpnia 2019 - 09:04 (almostnoruby)

Doberek,
Dzisiaj kolejny, bardziej techniczny news, dotyczący strony. Odświeżyliśmy nieco zakurzone Kompendium, głównie z powodu wyglądu, bo poprzednia wersja wyglądała... no tak średnio, bym powiedział, no tak średnio, jak to mawia internetowy klasyk.
Dodatkowo, dodaliśmy tam dwa nowe działy:
  • Eksperymenty makerowe - eksperymenty osłaniające tajemnice ''mejkera''.
    Sporo osób (w tym byłych redaktorów, pozdrawiam Sozana), siedząc sobie na naszym czacie, zadaje pytania typu: ile klatek trwa krok postaci? Albo jak odtwarzana jest muzyka po walkach? Tego typu ciekawostki, oraz opis ich wykonania, będą lądować w tym dziale.
  • Zdarzeniologia - czyli jak osiągnąć różne fajne rzeczy bez skryptów.
    Ten dział powstał w wyniku lekkiego bałaganu. Jak pewnie zauważyliście (lub nie), zdarzeniówki są rozsypane po wszystkich wersjach RPG Makera, jak w zasadzie większość poleceń zdarzeń albo się nie różni pomiędzy wersjami (od 2000 w górę, ofc), albo się różni nieznacznie. Po co więc rozsypywać je po wersjach, co powoduje w niektórych wypadkach nawet frustrację, albo nawet niepotrzebne pytania typu ''Czy to ruszy na mojej wersji RPG Makera?''. Teraz będą lądować takie rzeczy w Kompendium. Dołączone będą opisy szczegółowe dla konkretnych wersji w formie linków, jeżeli autorowi danego tekstu będzie się chciało, oraz dema, jeżeli autorowi baaardzo będzie się chciało.
Na koniec, jeszcze przypominajka! Do końca zapisów na Konrad Championship zostały niecałe dwa dni, więc jak jeszcze ktoś się waha - zostało mało czasu, trzeba się sprężyć!
Narazie!


2 sierpnia 2019 - 18:01 (almostnoruby)

Witam,
Dzisiaj nic specjalnego, kolejna paczuszka z przeciwnikami dla RPG Makera MV, autorstwa - a jakże! - ShadowHawkDragon. Tym razem sezon piąty oraz szósty, kolejne 220MB soczystych animek.
Jak zwykle, narazie!


1 sierpnia 2019 - 07:05 (Reptile)

Ohayoo
Najwyższa pora rozpocząć nowy miesiąc. Należy nieco posprzątać, zatem to co stare to wiadomo, poleciało do archiwum. A co nowego? Versus podesłał pack facesetów bohaterów RM wykonanych przez Etolier. Paczuszka zawiera dość sporo grafik w stylu chibi. Nowość szukać w dziale RPGVX > Facesety > Etolier - RM Heroes Faces
Jya!
Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024