Poradniki
TUTORIAL MAPINGU NA TILESECIE INQUISITORA
DOM POZIOM 1(kovalk4)
Krok 1
Najlepiej wyciąć w podłożu mapy dziurę, która kształtem będzie przypominać nasz przyszły dom. Nie jest dobrym pomysłem na kształt wycinać ani kwadraty, ani prostokąty, ani tym bardziej koła.
Tu oto przedstawiłem mój model wycięcia podstawy domku. Właśnie tak powinno się ją wycinać, oczywiście nie idealnie zerżnięta kombinacja od tej z obrazka, tylko taka jaką sobie młody mapperze wymarzysz.
Krok 2
Pora piąć się powoli wzwyż, najlepszym początkiem tej operacji będzie postawienie fundamentów domu, do tego najlepiej nadają się te nazwijmy je „komórki”:
Sposób ich użycia zależy wyłącznie od ciebie, ja użyłem ich w taki sposób jaki pokazany jest na obrazku poniżej.
Krok 3
Pora postawić ściany, myślę, że każdy kto używa tilesetu Inquisitora wie gdzie owe ściany się znajdują, mamy do wyboru styl brzoskwiniowy (jak na ironię) oraz styl ceglany, ja skorzystałem z pierwszego.
Co możemy zauważyć? Otóż, jak to większość ludzi w makerze robi,
w moim domku nie będą same dachy, w waszym też nie polecam. Urozmaiciłem go o 2 balkony: pierwszy po lewej i drugi pośrodku, stąd różnica wysokości ścian. W następnym kroku pokażę, jak zabrać się za robienie dachów.
Krok 4
Jak widzicie zrobiłem mały miszmasz, który może wydawać się trochę nie symetryczny jednakże mi się podoba, ważne jest by mieszać różne kierunki dachów oraz ich połączenia, co wtedy daje naprawdę zadowalający efekt.
No zostały nam już tylko miejsca na balkony i zabieramy się za dodawanie szczegółów.
Krok 5
Tudzież postanowiłem dodać od razu okna. Według mnie taki typ podłoża pasuje do balkonu, użyłem też drugiego typu poręczy bo do pierwszego Pan Inquisitor
chyba zapomniał dodać kilka elementów. Okna należy wymieszać pod względem
kolorów, można też stylami, ale o tym w innym tutorialu. W następnym kroku wypełnimy nasz domek o dodatkowe szczegóły.
Krok 6
I oto ostatni krok w mappowaniu naszego domu. Jak widzicie dodałem krzaczki z kwiatami lub bez w odpowiednim, kolorze pasującym do tych na oknach.
Ważne jest by nie przesadzić i w miarę robić je zygzakowato. Gdy zachodzą na okna też dają dobry efekt. Następnie miejsca na drzwi, są obok komórek budowy domów: 2 komórki,
wejścia w ścianie i 5 komórek drewnianych desek pełniących rolę futryn. Po wstawieniu drzwi wygląda naprawdę zachwycająco.
No i balkony w miejscu wejścia ustawiłem 2 inne kostki podłoża i otoczyłem jest kamieniami dla lepszego efektu, oczywiście można było także dodać jakieś doniczki,
lub coś innego, ale to tylko pokaz, bo reszta zależy już od ciebie.
Więc najważniejsze rzeczy w mappowaniu domów to:
- Niesymetryczny wzór podstawy (na którym wzniesiemy dom)
- Stworzenie odpowiednich fundamentów
- Urozmaicenie domów o balkony / tarasy
- Otaczanie wejść futrynami, oraz nieprzesadzanie z ilością roślin
I to wszystko :)