Recenzja gry

 
 
 
Wzór - Colombos
(Noruj)

data wydania: 2010
maker: XP
gatunek: logicznaWzór to przyjemna gra logiczna, którą uraczył nas Colombos. Mamy tu do czynienia z pozornie łatwą rozgrywką, która jednak z poziomu na poziom pokazuje, że tak do końca łatwa nie jest. Naszym celem jest utworzenie wzoru obrazka, który jest podany w każdym etapie. Są to kwadraty z liczbami, a cały „myk” polega na tym, że przy położeniu kwadratu obok drugiego kwadratu ten pierwszy wzrasta o liczbę jeden. Do przejścia jest pięćdziesiąt poziomów.

Mechanika:

Sterujemy kursorami i układamy na planszy wzorki, niektórzy uważają, że sterowanie myszką byłoby lepszym rozwiązaniem, ale trzeba przyznać, że tak jak jest też jest dobrze. Niestety nie ma muzyki, co autor tłumaczy wolniejszą pracą gry. Z dużego menu wybieramy, w który etap chcemy zagrać. Te, które już przeszliśmy są innego koloru, co ułatwia orientacje. Możemy też zapisać grę, ale tylko z menu etapów, jeśli ktoś przejdzie kilka poziomów i utknie na jakimś trudnym i odpuści sobie na chwilę będzie musiał przechodzić wszystko od nowa. Gra działa szybko i bez zarzutów.

Grafika:

Grafika jest bardzo schludna i przyjemna dla oka. Napisy są czytelne, ramki w których układamy kwadraty także. Menu główne, choć proste, wygląda profesjonalnie.

Zakończenie:

Pomysł na grę jest świetny, chociaż autor przyznaje, że podkradł go z innej produkcji. Gra się przyjemnie, szybko i jest to miłe urozmaicenie. Osoby lubiące intelektualny wysiłek będą w niebo wzięte. To druga gra w tym roku i szczerze mówiąc - jest niezła. Należy jednak pamiętać, że ile by tych etapów nie było to jednak, to jest zaledwie mini gierka, która mogłaby się znaleźć w jakiejś innej sporej grze. Należy się jednak cieszyć, że coś wychodzi.GRAFIKA I WYKONANIE: 5/6
MECHANIKA I POMYSŁ: 5/6

ŁĄCZNA OCENA: 5