Recenzja gry

 
 
 
Awaria na statku powietrznym Hauberfielda - Zombik
(ravenone)

data wydania: maj 2015
maker: 2k3
gatunek: przygodowa/logiczna
DOWNLOAD

Dzisiaj nie będzie rycerzy, smoków i magicznych kryształków. Nie będzie też przyziemnych spraw. Tym razem zaproszę was na podniebną przygodę w pędzącym, powietrznym statku.

Podczas podróży na statku dochodzi do serii awarii, które mogą się skończyć tragicznie. Kapitan Hauberfield zleca nam szybkie zlokalizowanie usterek i ich naprawę. Niestety nie wiemy skąd, dokąd i po co lecimy. Zdawkowe wprowadzenie rzuca nas od razu w wir wydarzeń.
Gra nabiera rumieńców podczas wykonywania zadań. Z pozoru proste questy mają olbrzymią wagę i czuć, że jeśli nie wypełnimy ich na czas, statek się rozbije. M.in. musimy zebrać przedmioty dla mechanika (uciekająca ze szmatką myszka mnie rozwaliła;)), wyrównać ciśnienie na statku czy poprzesuwać kilka przedmiotów na swoje miejsce. Zadania są więc różnorodne i ciekawe, i aż szkoda, że po kwadransie zobaczymy napisy końcowe. Na otarcie łez pozostaje nam zagrać raz jeszcze  w trybie gry na czas. Wtedy to musimy wykonać wszystkie questy w określonym przedziale czasowym, inaczej nas statek spadnie. Tutaj w zależności od naszej poradności możemy zdobyć 6 rang, jak i również zobaczyć game over.

Ta z pozoru prosta gra ocieka klimatem! Customowe grafiki może nie są wybitne, brak im cieni itp., ale nadają przygodzie charakteru. Ten statek po prostu chce się zwiedzać. Do tego te kapitalne nuty lecące z grającej maszyny, które sami możemy przełączyć czy wyłączyć. Sentymentalna podróż w czasie gwarantowana!

Aż żal, że ta błyskotliwa i klimatyczna przygoda jest tak krótka. Ale lepiej kwadrans dobrej zabawy, niż kilka niespełnionych zapowiedzi. Czekamy na więcej gier Zombika.


PLUSY:
- klimatyczna
- ciekawe zadania


MINUSY:
- króciutka
- maszyna do ciśnień nie zawsze zaskakuje


FABUŁA: 3/6
GRAFIKA: 4/6
KLIMAT: 5/6
MUZYKA: 4/6
MECHANIKA: 3/6

ŁĄCZNA OCENA: 3+