Recenzja gry

 
 
 
Legenda legendarnej pięści - Mikan
(ravenone)

data wydania: grudzień 2015
maker: 2k3
gatunek: bijatyka
DOWNLOAD

Gry Ska'cia są ponadczasowe: przedni humor, ciekawa tematyka i autorski ABS. I o tym ostatnim chciałem wspomnieć, bo wszakże nie jest to recenzja kolejnej produkcji Ska'cia, ale gra czerpiąca to, co najlepszego z systemu walki znanego twórcy.

Gra opowiada o wojowniczce kung fu wysłanej na ważną misję przez swojego mistrza. Z motywem zemsty dzielna Mii Kan pokonuje kolejne etapy, a trup ścieli się gęsto. Czysta nawalanka jest czasem przerywana scenkami i krótkimi dialogami, z których zamiast patosu czuć humor. Jednak ilość fabularnych akcji możemy policzyć na palcach jednej ręki, bo sednem rozgrywki jest walka w czystej postaci.

Nasza bohaterka dysponuje trzema zdolnościami aktywowanymi za pomocą klawiszy 1-3 oraz zwyczajnym kopniakiem, od którego odleci wam spacja od kompa:). System walki jest dynamiczny i sprawia dużo frajdy. Skille posiadają cooldowny, więc należy ich używać z głową. Jeden to silniejszy wykop, drugi powoduje szarżę, a trzeci to czysta poezja - kopniak z półobrotu w trzech wrogów na raz! Całość jest mocno zręcznościowa, ale trzeba też przy tym pomyśleć i przede wszystkim - nie dać się otoczyć, bo to prowadzi do rychłej śmierci... lub wspomnianego kopniaka w stylu Chucka Norrisa. W późniejszych etapach, gdy na karku mamy także policję i wojsko, będziemy mogli korzystać także z broni palnej.

Walka jest prosta, dość monotonna, ale daje sporo satysfakcji. Po części to zasługa dokładnych animacji - widzimy ciosy, a także cierpiących przez nie naszych przeciwników. Nieco gorzej wypadają tła graficzne, które są dość ubogie w szczegóły, chociaż przy takim charakterze rozgrywki i tak mało kto ma czas na nie patrzeć. Oprócz animacji, ciosy zawierają jeszcze udźwiękowienie, a ścieżka dźwiękowa towarzysząca walce pasuje do lekkiego klimatu gry.

Gra posiada dwie opcje: dla hardkorów - z limitowaną ilością zapisu (całe trzy sztuki) oraz swobodną rozgrywkę dla pozostałych. Poza masakrowaniem przeciwników, możemy również niszczyć przedmioty (śmietniki, auta itp.) i znajdywać w nich uzdrawiacze, albo kolejnych przeciwników. A że to gra orientalna, to jedzenie psów będzie tu nagradzane zwiększenie stanu naszego zdrowia.

Legenda Legendarnej Pięści to prosta, ale dająca sporo satysfakcji walka oraz luźny klimat. To świetna pozycja na poprawę humoru nie tylko dla fanów bijatyk. Czekamy na kolejne gry od Mikan!


PLUSY:
- dynamiczny system walki
- szybkie tempo rozgrywki
- lekki klimat


MINUSY:
- krótka
- dość prosta


GRYWALNOŚĆ: 4/6
GRAFIKA: 4/6
KLIMAT: 4/6
MUZYKA: 4/6
MECHANIKA: 4/6

ŁĄCZNA OCENA: 4