Aktualności

 
 
 
Aktualności scenowe
(ravenone 1.08.2010)

Pierwszy, pełny miesiąc wakacyjny (niestety nie dla wszystkich) upłynął dość spokojnie. Wiele osób zapowiadało przyłożenie się do prac nad swoimi projektami w wolnym czasie, jednak konkretnych efektów za wiele nie ma. Nieco przed czasem pojawiła się już druga część Wrót Arkany, niebawem premierę będzie miała również gra autorstwa Neko - Septerra Core Dream About The Past. Z innych nowinek odnośnie makera XP - w poprzednich aktualnościach niechcący pominąłem Agnosco Noruja. Jak widać po ostatnich newsach, trwają intensywne prace nad nowym projektem autora Shtampa. Czekamy na rezultaty, bo horroru w stylu point and clik na tą wersję RM'a jeszcze nie było. Drugim horrorem na scenie będzie Delusion GameBoya z niekonwencjonalnymi grafikami i podejmowaniem decyzji dialogowych w czasie rzeczywistym. O postępie w projektach informują również Squall112 (Shippuuden RPG) i MaTe1996 (Pokemon Shadows). Przypomniał o sobie również DragonWings, ale news o tajemniczej dacie odnośnie - premiery/reaktywacji/zakończenia produkcji gry (niepotrzebne skreślić) niewiele nam wyjaśnił. Tak więc nadal tylko sam autor wie na jakim etapie jest obecnie The Inscriptions. W dziale Projekty pojawiły się również zapowiedzi: Flappy - platformówka w wykonaniu Maxie'go oraz Minatreum: Początek autorstwa GWOZDZIKA. Ta druga produkcja to spadkobierca po zawieszonym projekcie - The Secret of Coil. W podobnym kierunku poszedł Senga, a jego stary projekt The Cult znowu odżył. W obu przypadkach reaktywacja wyszła chyba na dobre. Wizualnie obie produkcje wyglądają lepiej niż przedtem, a fabularnie też powinno być ciekawiej. Ostatnim nowym projektem w tym miesiącu jest kolejny rpg - Kryształ Atroposa (autor - Rikku).

Na Gospodzie RMA trwa 3 sezon Ligi Mapperów. Zainteresowanie jest spore, a przy każdej kolejce możemy głosować na jedną z kilkunastu mapek. Po 4 kolejkach prowadzi Amadik przed Foxerem i DE. Z nowości w dziale Gry: michalw wydał demko Saint Seiya Den 2.1, grze opartej na anime. Projekt tworzony jest w makerze 2k3. Przypomniał o sobie również X-tech, a jego nowy projekt - Szajba 3 doczeka się oficjalnego wydania. Poprzednie wersje, czyli Szajba 1 i Szajba 2 były niepubliczne. Jednak dobre przyjęcie ze strony odbiorców skłoniło autora do pokazania tej serii szerszemu gronu. Kolejną inicjatywą X-techa jest pomysł narysowania użytkowników w wersji charsetowej. W dziale Scena możecie podziwiać poszczególne wykonania:). Projekt Karsznickus Tale : Orphan Time niestety został zawieszony.

Zamthir przeszedł małą zmianę techniczno-wizualną. Na Golodirze również forum przeszło małą zmianę. Ponadto pojawiły się nowe informacje o projekcie Guv'a - Golodir: Księga Zmysłów. Na forum TiTka zapowiedź The Revange of Catherina - gry rpg (autor - Mred220). Twierdza systematycznie uracza nas kolejnymi materiałami - w tym miesiącu m.in. dostępne są nowe kursy do makera XP. Trwają również testy nad radiem StrongholdFM.

Użytkownicy Ultimateam dość intensywnie reklamują swoje pomysły, stąd sporo zapowiedzi w dziale Projektów XP, a także VX (w lipcu ponad 10!), w większość jednak są to prace początkujących twórców, niemniej zachęcamy do przejrzenia. Wciąż trwa konkurs Ultima Championship. Na ile okaże się udany przekonamy się niebawem, bo do końca lipca uczestnicy muszą oddać swoje prace.