Aktualności

 
 
 
Aktualności scenowe
(ravenone 1.10.2010)

W sierpniu na pierwszy plan wybija się informacja o końcu rmxp.pl. Jego sponsor - Kushi zrezygnował z utrzymywania forum, ale użytkowników poinformował o tym dzień przed wyłączeniem serwisu. Na szczęście okazało się, że są chętni do prowadzenia największego forum o makerze xp w Polsce. I tak oto Nightcrawler i Streamer przejęli rządy na rmxp.pl. Również Ultimateam przez kilka dni zniknęła z sieci (ponoć z powodu ataku piratów - Jack Sparrow wiecznie żywy;)). Również i ta historia miała swój szczęśliwy koniec.
Teraz już o tym co zawsze, czyli: grach, projektach itp. W sierpniu doczekaliśmy się następnych pełnych wersji. Colombos po raz kolejny zaskoczył nas grą, która w niczym nie przypomina produkcji spod rpg makera. Pola Grunwaldu wygląda raczej jak rozbudowana wersja Sapera. Glaedr zadebiutował na scenie z Eragon Journey. To spore zaskoczenie, zważywszy na to, że nie jest to kolejna mini-gra, a w miarę rozbudowany rpg.
Kovalk4 wypuścił już drugie demo Apokalipsy. W porównaniu do poprzedniego są spore zmiany, ale nie ma niestety oczekiwanego postępu. Zważywszy na to, że ma to być jedna z najdłuższych produkcji spod XP, autora czeka jeszcze dużo pracy. Fanów Gwiezdnych Wojen zapraszamy do zagrania w wersję demo Star Wars - Way of The Jedi autorstwa Noruja. Oprócz tego, na youtube możecie oglądać ciekawie filmiki Noruja zatytułowane - Gramy w makerówki!
Wśród gąszczu rpgów w klimatach fantasy, pojawiły się ostatnio trzy projekty, które różnią się znacznie od typowych gier spod rpg makera. Materia świadomości kewina przyciąga ciekawą fabułą i niecodzienną grafiką. Nevermore: The Oder Side of The Mirror autorstwa SpleeNa opowiada o gotyckim nastolatku, który przekona się, co znajduje się po drugiej stronie lustra. A Draw Mattsa to platformówka z ręcznie wykonaną grafiką. Czekamy na pełne wersje gier, bo zapowiadają się bardzo ciekawie.
We wrześniu swój projekt przedstawił debiutujący na scenie Jimmy, a jego Kres Magii będzie klasycznym rpg opartym na grafikach rtp. Podobnie prezentuje się zapowiedź World of Arkadia skateboardinga4. Artekwnc przedstawia podróż do nieznanej krainy Quantino, a Shadower2 natomiast pracuje nad Pokemon Uvopia Version, czyli grą o pokemonach.

Wobec wiszącej groźby końca rmxp.pl użytkownicy zaczęli przenosić zasoby na Zamthir. Wiele ciekawych grafik czy skryptów od teraz jest dostępnych na portalu DarkClouda. W dodatku w kolekcji Zamthiru pojawiły się niemal wszystkie pełniaki z rmxp.pl, łącznie ponad 20 produkcji. Jeszcze w lipcu doczekaliśmy się gry spod rm 2k3 - Mikan wojownicza księżniczka. Wśród zapowiedzi nowością jest Pełnia, klimatyczny rpg Miguela czy jak kto woli - Foxa. Pojawiło się również demo Fireblade'a o tytule Fireblade Revange.

Na Gospodzie pojawiło się sporo nowych projektów. Kilka dem do przetestowania dla was: Marvolo i jego Armia Zła: Przebudzenie(XP), Wojtex i Mutant Chaos(2003), FilipsO i Avantia(XP). Grupowa praca Gamera2002, Prekiego i Sabikku przyniosła kolejne demo: RGDWG Project: Alex IRC Quest. Z kolei radek02 proponuje nam już pełną wersję Zemsty (VX), Skaciu krótką strzelankę Brak Weny - Ska'ciu's Adventure (2k3), a Fushigi swoją pierwszą skończoną grę - Tarouna (XP). X-tech nieoczekiwanie zakończył pracę nad Szajbą 3. Wśród zapowiedzi wyraźnie wybija się Carcarus spod makera 2k3 autorstwa Fehu. W zakończonym III Sezonie Ligi Mapperów wygrał Amadik przed Foxerem i Nightcrawlerem. Puchar Ligi Mapperów przypadł Colombosowi, drugie miejsce zajął Nightcrawler, a trzecie Dragon Kamillo.

Na Ultimateam zaczął rozwijać się dział 2k3. Co prawda, głównie za sprawą twórców znanych z Gospody. I tak oto po Niezwykłej Przygodzie pojawiły się dwa projekty X-techa: Szajba 1 i Najsilniejszy oraz Manga Carta - karcianka autorstwa Michu. Ponadto doczekaliśmy się krótkiej mini-gry Pakit Racing 2(XP) autorstwa PaKiTosa oraz The Drakath(VX) w wykonaniu tonio990099.
Golodir zmienił szatę graficzną i nieco poszerzył zagadnienia swojego forum, a rpg maker jest obecnie jednym z wielu działów. Na twierdzy w sierpniu pojawiły się nowe wersje gier: Wrota Arkany i Pokemon Pyrite, kolejne questy i scenariusze do waszych produkcji, a także recenzje gier: Przygody Podróżnika Edwarda(Epizod 1), Saint Seiya Den i Wzór. We wrześniu Reptile "odkopał" kolejne stare pełniaki (m.in. Demon Legacy) oraz kolejne odcinki Virtua Twierdzy. Na Tsukuru reklama ostatniej produkcja Colombosa - Pola Grunwaldu, Najsilniejszego X-techa a także podsumowanie Ligi Mapperów; a we wrześniu m.in.: Brak Weny - Ska'ciu's Adventure i Star Wars: Way of the Jedi.