Aktualności

 
 
 
Co nowego na scenie?
(Noruj, 01.04.2010)


W tym artykule postaram się opisać nowości na scenie. Dobra promocja nie jest zła. Należy wspierać twórców, aby wiedzieli, że ktoś bacznie obserwuje ich postępy. Myślę, że może to podziałać krzepiąco dla samych makerowców. Ot, mała motywacja.

Na rmxp.pl przybyło ostatnio sporo twórców. Co za tym idzie? Nowe projekty. Na pierwszy ogień idzie Erienus. W dosyćć krótkim czasie wysłał na forum trzy projekty gier: Endrable, Hooligans i Black Knight. Dwa pierwsze były typowymi siekankami bez fabuły, ale autor je porzucił i nie są już aktywne. Dopiero po ataku ze strony forumowiczów Erienus zmienił taktykę i zaczął tworzyć gry z linią fabularną. Black Knight jakąś posiada, choć nie jest najwyższych lotów. Grafika opiera się na izometrii i wygląda znośnie. Mamy nadzieję, że tym razem coś z tego wyniknie.

Kolejną ciekawostką jest ostatnia nagonka na grę Shippuuden RPG Squalla112. Jeden z użytkowników forum znalazł wyżej wymienioną grę wystawioną na Allegro. Autor sprzedawał grę za dwadzieścia złotych (wysyłał linkiem). W temacie zrobił się wielki bałagan, dość szybko został więc zamknięty.

Ostatnio możemy zaobserwować wzrost gier inspirowanych serialami. Maciek1420 wysłał zapowiedź gry Dragon Ball United, ale po niezbyt dobrym odbiorze szybko zabrał się za kolejny projekt - Shaman King New Story. Niestety, historia lubi zataczać koło. Czekamy na rozwój sytuacji, ale zapewne albo nie pojawi się nic, albo kolejny anime-projekt.

Artekwnc ze swoim projektem Olivar - odległa kraina! pokazuje poprawny stosunek do gry i komentarzy, choć sama gra nie jest najwyższych lotów. HiMones i The Miracle zapowiadał się całkiem nieźle, ale zabrakło dwóch screenów - twórca nie wydaje się tym przejmować. Fanów projektu The Circle Gregoriousa ucieszy fakt, że autor nie porzucił projektu. Wyraźnie trwają też pracę nad Wrotami Arkany 2 autorstwa Ravenone’a. Z pewnych źródeł wiadomo, że niedługo pojawi się też news informujący o postępach w pracy nad grą. Na Gospodzie RMA pewną pozycję może mieć Cres: Amulet Elfa Squalla. Jest to gra robiona w RPG Makerze VX. Autor wciąż uaktualnia temat nowymi screenami, filmami i informacjami. Oby tak dalej! Ciekawym projektem zdaję się być gra Septerra Core Dream About The Past autorstwa Neko. Jest to kontynuacja produkcji pt. Septerra Core - Legacy Of The Creator. Mimo, że grafika nie spodobała się wszystkim użytkownikom, autor zdaje się nie zrażać tym faktem i dąży do ukończenia gry. Na Zamthirze nadal trwa 2010 "Society" Project mający na celu ożywienie serwisu i forum, DarkCloud wprowadza coraz to nowe etapy do owego projektu. Jakie będą efekty? Zobaczymy. Na TiTku nie dzieje się nic specjalnego. Najświeższe informacje w „projektach” mówią o wstrzymaniu gry Sengi - The Cult i o demie Pragnienie Krwi Ekharta.