Aktualności

 
 
 
ZSC i TACO czyli czas konkursów
(Noruj, ravenone 15.04.2010)

Na rmxp.pl nie dzieję się zbyt wiele. TiTek uracza nas coraz to nowymi screenami swojej produkcji Pararel Worlds 2, Squall112 wydał demo swojego projektu Shippuuden RPG, tego samego, którego sprzedaje na allegro. HellKiller w końcu zaprezentował nowe oblicze gry Darnog: Początek. Został pozytywnie odebrany i wygląda na to, że jest to projekt, który wyjść powinien. Są pogłosy, według których Senga miałby wrócić do swojego starego projektu The Cult. Czy to prawda? Zapewne niedługo się dowiemy. Pojawiła się kolejna pełna wersja gry, której recenzja powinna niedługo się ukazać w Gońcu. Jest to Pokemon Elements, autorstwa Shadowera2. Pojawiły się także nowe projekty: Poszukiwacz Roślin autorstwa Szkapy, Mon Ro - rasiego, a także Septerra Core Dream About The Past w wykonaniu Neko.

Na Zamthirze dzieję się całkiem sporo. Został ogłoszony Zamthir Society Contest. Konkurs, w którym można wykonać grę RPG Makerze VX, RPG Makerze XP, RPG Makerze 2003 lub RPG Makerze 2000. Na pewno nieco to rozgrzeję skostniały Zamthir, a na scenę wpadnie kilka nowych tytułów. Uczestników jest sporo, więc można oczekiwać owocnych rezultatów.

Głównym tematem na Gospodzie RMA jest organizacja kolejnej edycji konkursu TACO (Tsukuru Archive Code-off). Tym razem uczestnicy muszą sprostać zadaniu stworzenia prostej gry zręcznościowej. Do konkursu zgłosiło się 10 chętnych. Niech wygra lepszy!
Preki niestety przerwał pracę nad projektem "Kościak and friends!" robioną w makerze 2000. Na pocieszenie zamieścił na forum część gry, którą udało mu się zrobić. Dla odmiany Wojtex zaprezentował nam krótką grę spod rm 2003 - "Mario - Rewolucja". W Zapowiedziach pojawiły się niedawno dwa nowe projekty: Niezwykła przygoda w wykonaniu Rave'go,Waster Paid Gedharma oraz Zemsta - gra robiona przez radka02 na makerze VX.

Na Twierdzy redaktorzy wzięli się do roboty i dość często pojawiają się nowe wieści. Ostatnio ukazał się nowy poradnik do makera XP, kolejne paczki zasobów a także stara gra Activ Ball. Na forum UltimaTeam wkraczają pełne wersje spod XP z innych scen. Po Wrotach Arkany niedawno pojawiły się gry Sabikku (Kwadrat) i Colombosa (Wzór). Wreszcie możemy ujrzeć oficjalną zapowiedź projektu Dana. The Werewolf zagościł na forum ultimateam i został bardzo dobrze przyjęty. Czy Dan zdecyduje się na reklamę na pozostałych frontach? Na forum TiTka trwa dyskusja na temat najnowszych screenów z Parallel Worlds 2. Autor jednak dba o szersze grono odbiorców i postęp jego prac możecie śledzić na bieżąco również na Zamthirze i rmxp.pl.