Aktualności

 
 
 
Aktualności
(ravenone)

08.01.2017
Witajcie!
Skończył się rok 2016, a więc końca dobiegły również Golden Forki. W tym roku mieliśmy zakwalifikowanych 25 pełnych wersji gier, 10 dem oraz 14 zapowiedzi. Najwięcej tytułów, bo aż 6, było autorstwa Charliego Vermina, ale to Revlis zgarnął dwa pucharki (srebro i brąz) za demo scenowej komedii i tekstową grę rpg. Złoto w tym roku przypadło grom: Gotik, Kruk2: Akt I, demówce Ostatnia Łza, a w Zapowiedziach zwycięstwem podzieliły się Shaarimoth i Źródło. W całym konkursie głosowały 33 osoby, czyli o 4 więcej niż przed rokiem.
W między czasie na scenie pojawiła się zapowiedź kolejnego projektu od Haxo - Alien:Nostromo 3D, ciekawie zapowiadającego się survival horroru w klimacie kosmicznym.
A jak ten rok zakończył się dla Gońca? Tradycyjnie mieliśmy gorsze i lepsze miesiące. Przez cały rok ukazało się 57 artykułów. Najmniej aktywni byliśmy wiosną (jeden artykuł w marcu i dwa w maju), najwięcej pisaliśmy jesienią (12 w październiku i 7 w listopadzie). Ogólnie utrzymujemy tendencje spadkową. Wyszło 7 mniej artykułów niż w 2015 i o 16 w porównaniu z 2014 rokiem. Ale przy obecnym składzie redakcyjnym, gdzie stale pisały tylko dwie osoby, to chyba i tak przyzwoity wynik.
Zatem życzę Wam i sobie, aby 2017 rok przyniósł jak najwięcej ciekawych gier, większą aktywność na scenie i przypływ pisarzy dla Gońca, Twierdzy i Tsukuru.