Recenzja gry

 
 
 
Ragarokk - Bestiarium - Sanghelios
(PInroz)

data wydania: styczeń 2014
maker: VX Ace
gatunek: karcianka
język: angielski/niemieckiDOWNLOAD


Często na krańcach internetu można spotkać makerówki, które pod ciężarem swojej doskonałości nie doczekały się pełnej wersji. Przykładem jest projekt niemieckiego makerowicza o nicku Sanghelios, który prezentuje nam nawet ciekawą produkcję, która mimo iż jest wersją demonstracyjną nie przeszkadza w cieszeniu się rozgrywką.

Karcianka:
W Ragarokk – Bestiarium fabuły praktycznie żadnej nie ma. Po rozpoczęciu gry możemy zapoznać się z mistrzowskim systemem, który prezentuje nam wiele funkcji: album z naszymi kartami, sklep w którym za odpowiednią ilość pieniędzy można hurtowo kupować po trzy karty, spisy wszystkich graczy NPC-tów, tabela wyników graczy i wiele więcej funkcji udostępnionych przez autora. Znajdą się również opcje, których niestety z powodu wersji demonstracyjna zostały zablokowane.

Rozgrywka:
W naszym albumie z kartami po wybraniu trzech już przypisanych przez grę kart można zaczynać rozgrywkę., w której to będziemy sterować wybranymi przez nas kartami. Oprócz tego mamy do dyspozycji energię, dzięki której ładujemy nasze karty. Jest to o tyle ważne, gdyż po naładowaniu karty otrzymujemy po jeden lub kilka punktów (kosztem utracenia tury dla danej karty), które potem wykorzystujemy do zadawania obrażeń kartom przeciwnika. Całość korzysta ze standardowego systemu walki, który wygląda dość solidnie. Natomiast w samej rozgrywce gracz może przypisać maksymalnie trzy karty. Po każdej wygranej mamy możliwość ulepszania swoich statystyk oraz otrzymujemy pieniądze na zakup nowych zestawów kart czy awansowania na wyższe poziomy.

Karty:
Gra oferuje ponad 70 kart. które dzielą się na karty złote, srebrne, brązowe oraz specjalne (zielone i szare). Każda z kart ma przypisane statystyki oraz  rodzaj ataku. Warto więc brać pod uwagę, jakie karty bierzemy do walki, gdyż statystyki oraz rodzaj ataku mają kluczowe znaczenie. Natomiast co do samego kupowania kart... po zakupie otrzymujemy losowo trzy karty spośród 72, więc przy odrobinie szczęścia można skolekcjonować całą talię. Jedynym minusem kart jest to, że niektóre z nich (mówiąc o znajdujących się na kartach stworzeniach) są rysowane własnoręcznie ''W Paint'cie'' przez co widać jakie stwory są rysowane przez autora, a które zostały wzięte z paczek zasobów Battlers. Jednak rysowane przez autora stworki wyglądają tak jak by je rysował dziecko z przedszkola, przez co kompletnie nie pasują do reszty kart.

Muzyka, oprawa graficzna, klimat:
Tu muszę przyznać że cała oprawa daje naprawdę spore wrażenie. Muzyka wpada w ucho, oprawa graficzna jest na najwyższym poziomie, a w czasie prowadzenia rozgrywki można poczuć spory klimat. Moim zdaniem jest to na spory plus.

Podsumowanie:
Podsumowując Ragarokk – Bestiarium to najlepsza gra karciana, jaka powstała na makerze. Jednak by ją pobrać wymagane jest zalogowanie się na dropbox. Gorąco polecam tę produkcje, gdyż mimo iż to tylko demo, to jest to gra naprawdę godna uwagi.


PLUSY:
-Wciągająca karcianka
-Możliwość kolekcjonowania kart
-Muzyka, Oprawa graficzna, klimat

MINUSY:
-Gra nie doczekała się pełnej wersji
-Własnoręcznie rysowane stworzenia na kartach
-By pobrać grę wymagany jest zalogowanie się

GRAFIKA: 5/6
KLIMAT: 5/6
MUZYKA: 5/6
MECHANIKA: 6/6


ŁĄCZNA OCENA: 5