Recenzja gry

 
 
 
KoSmos2017 - Ska'ciu
(PInroz)
data wydania: czerwiec 2016
maker: 2003
gatunek: strzelanka

 

DOWNLOAD

Czas sobie trochę polatać.... Czym? Hmmm.... Może statkiem kosmicznym?  By było ciekawiej dodamy strzelanie do ruchomych celów i co otrzymamy? KoSmos2017 ;D

Streszczenie:

A o to wymyślna fabuła: Pewien Sojusz Gwiezdny w roku 2017 spotkał się z poważnym problemem. A był on tak poważny, że postanowiono wysłać specjalną jednostkę by się tym zajęła. I tyle... w grze wcielamy się w kierowany przez nas statek kosmiczny o nazwie Niebieska Śmierć. A naszym zadaniem jest strzelanie do wrogo nastawionych obiektów (czerwonych statków) i gromadzenie punktów za ich zestrzelenie. Niby jest w tej grze jakaś fabuła, jednak jest ona zupełnie nieodczuwalna w czasie rozgrywki. W sumie mogło by jej nie być, gdyż głównym celem jest po prostu latanie, strzelanie i gromadzenie punktów.

Mechanika i muzyczka:

Po naciśnięciu przycisku ''GRAJ'' i po krótkim wprowadzeniu możemy w końcu wcielić się w nasz kosmiczny pojazd. Możemy naszym stateczkiem poruszać się po całym ekranie, strzelając do pojawiających się na ekranie statków (które też nie są nam dłużne), a za każdym razem kiedy odpalimy ponownie grę możemy doświadczyć losowo wygenerowanego tła, które cieszy oko. Jeżeli chodzi o tła, oprócz standardowych związanych z tematyką kosmosu, możemy ujrzeć przemalowane na niebiesko logo Hoop Coli lub PKP Intercity. Lub coś ciekawszego... polskiego generała w okularach wygłaszającego ważne oświadczenie ;D. Jednak, jedyne co najbardziej zapadło mi w pamięć, to muzyka, zastosowana w grze, która kroczy za nami przez całą rozgrywkę. Właściwie nie wiem czy można nazwać to muzyką, jednak jej słowa naprawdę zachodzą w pamięć.

Zakończenie:

KoSmos2017 jest grą wyłącznie do szybkiego zabicia nudy. I z własnego doświadczenia wiem, że raczej tej gry się nie da przejść. Niestety po pewnym czasie rozgrywka zaczyna nam się nudzić. Jednak polecam sprawdzić ją każdemu, a zwłaszcza miłośnikom kosmosu.


PLUSY:
- Mechanika
- Muzyka

MINUSY:
- Po dłuższym czasie grania zaczyna nudzić


GRAFIKA: 3/6
KLIMAT: 2/6
MUZYKA: 4/6
MECHANIKA: 3/6

ŁĄCZNA OCENA: 3